Vilniuje tęsiama itin slaptų koncertų tradicija: įsibegėja penktasis sezonas

„Sofar Sounds“ koncertas/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-09 17:02
Intriga iki pat koncerto pradžios, kai nežinoma nei koncerto vieta, nei atlikėjas, klausytojų neatbaido. Priešingai – tokie koncertai sostinėje sparčiai populiarėja. Lapkričio 11 d. Vlniuje vyks vienintelis tarptautinio muzikos projekto „Sofar Sounds“ koncertas. Sostinės melomanai, pasiilgę autentiško skambesio, turės galimybę išgirsti tiek gerai žinomus, tiek naujus atlikėjus. Renginio vieta ir pasirodymai ir šiemet tradiciškai bus laikomi paslaptyje.

Pagrindinė projekto idėja – pagarba muzikai. „Sofar Sounds“ koncertas – tai jaukus, nedidelio mastelio renginys, kurio metu susikoncentruojama į muzikos atlikėjus, atmosferą ir supančius žmones. Projekto organizatoriai siekia, kad pasirodymai paliktų neišdildomą įspūdį, o klausytojai į muzikines patirtis panirtų neblaškomi įkyriai pypsinčių telefonų skambučių, pranešimų, pašnekesių ar kitokio triukšmo.

„Mes labai mylime muziką. Norime suteikti žmonėms galimybę jos klausytis netradicinėse erdvėse, apsuptiems bendraminčių ir netrukdomiems jokių pašalinių dirgiklių. Visas dėmesys atitenka tik atlikėjams, jų kuriamai nuotaikai. Labai smagu, kad klausytojai yra sąmoningi ir laikosi taisyklių, todėl visiems kartu pavyksta sukurti išties unikalią atmosferą“, – teigia projekto organizatoriai.

„Sofar Sounds“ koncertas/Organizatorių nuotr.
„Sofar Sounds“ koncertas/Organizatorių nuotr.

Renginio aplinkybes kiekvieną kartą gaubia paslapties šydas. Norintys patekti į slaptą koncertą turi užsiregistruoti oficialiame projekto tinklalapyje. Siekiant išlaikyti projekto autentiškumą ir kamerinę aplinką, iš užsiregistravusiųjų atrenkami ne daugiau negu 140 svečių. Koncerto adresas atskleidžiamas tik iš vakaro, o jame pasirodančius atlikėjus publika sužino tik renginio metu, tad intriga išlaikoma iki pačios paskutinės akimirkos.

Dar viena išskirtinė renginio detalė – erdvės, kuriose vyksta pasirodymai. Siekiama pasirinkti kūrybiškas, netikėtas, tarsi iš konteksto iškrentančias erdves, kurioms muzika suteikia daugiau gyvybės ir jaukumo. Vilniuje koncertai jau vyko pačiose įvairiausiose vietose: kūrybinio darbo biuruose, muziejuje, fotografijos ir jogos studijose, hostelyje, kavinėje ir net privačių asmenų namuose.

„Sofar Sounds” – ne pelno siekiantis projektas, pirmą kartą surengtas Londone 2009 m. Šiandien slapti koncertai rengiami jau 418-oje pasaulio miestų, o Vilnius prie projekto prisijungė 2014 m. Ne pelno siekiančią iniciatyvą nuo 2018 metų palaiko ir remia „Kalnapilio-Tauro grupė“, aktyviai prisidedanti prie išskirtinių muzikos projektų gyvavimo Lietuvoje. Per ketverius metus ant „Sofar Sounds” scenos pasirodė daugiau negu penkiasdešimt Lietuvos atlikėjų ir grupių, tarp jų – Jurga, Migloko, Justinas Jarutis, Golden Parazyth ir kiti. 

Naujausi straipsniai