Vilniuje susituokė „Šventinio bankucheno“ kūrėjas Lukas Šidlauskas ir Aistė Papartytė

Lukas Šidlauskas ir Aistė Papartytė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Lukas Šidlauskas ir Aistė Papartytė / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-05-15 19:02
AA

Duetas ir kūryboje, ir meilėje. Taip galima pristatyti kūrybininką Luką Šidlauską ir iliustratorę Aistę Papartytę. Abu juos vienija abejingų nepaliekantis „Šventinis bankuchenas“. O nuo šios dienos Lukas ir Aistė – oficialiai vyras ir žmona.

Gegužės 15-osios pavakarę Vilniuje susituokė „Šventinio bankucheno“ kūrėjas, atlikėjas Lukas Šidlauskas ir iliustratorė Aistė Papartytė.

Būtent Aistė yra „Šventinio bankucheno“ muzikinio kūrinio „Lietuvos istorijos repas“ iliustratorė. Šis animacinis vaizdo klipas peržiūrėtas 6,8 mln. kartų ir yra įtrauktas į aštuntokams skirtą lietuvių literatūros vadovėlį kaip mokomoji medžiaga.

Šeštadienio pavakarę laiminga pora tapo vyru ir žmona, o pasidžiaugti jų laime prie Vilniaus santuokų rūmų susirinko artimiausi žmonės. Tiesa, dėl koronaviruso pandemijos jaunavedžius jie sveikino draugiškai šypsodamiesi ir tik patys artimiausieji dovanojo apkabinimus.

Lukas Šidlauskas ir Aistė Papartytė / Pauliaus Peleckio nuotr.

Ir nors iš ryto Vilnius skendėjo tirštame rūke, poros ceremonijos laiku jau vaiskiai švietė saulė.

„Džiaugiamės susituokę, esame laimingi. Smagu, kad vis dėlto geras oras, labai gera ir nuotaika“, – šypsojosi po ceremonijos Žmonės.lt kalbintas L.Šidlauskas.

Daugžodžiauti apie savo santykius nelinkusi pora prasitarė, kad gražią ir svarbią jiems progą atšvęs kartu su artimiausiais žmonėmis, o didelės puotos iškelti negalėtų ir dėl šalies pandeminės situacijos ribojimų.

„Atšvęsime artimiausių žmonių rate. Nebenorėjome laukti ir nukeldinėti vestuvių datos. Sakyčiau, net toks savotiškas žavesys susituokti tokiu laiku“, – šyptelėjo L.Šidlauskas.

„Šventinio bankucheno“ kūrėjo Luko Šidlausko ir Aistės Papartytės vestuvės (7 nuotr.)
+1

„Šventinis bankuchenas“ – tarsi alter ego

Visai neseniai interviu žurnalui „Žmonės“ reklamos agentūroje kūrybinį darbą dirbantis L.Šidlauskas pasakojo, kad  muzika yra jo laisvalaikis, kuriuo jis užsiima nuo paauglystės.

„Kiti mane prisimena kaip Shidlą: jau tada kūriau repą, reggae muziką, išleidau du albumus, koncertavau, o „Šventiniam bankuchenui“ – per dešimt metų. Įprastai kūrybiniame procese dalyvauju vienas, nebent idėja reikalauja pagalbos iš šalies – ką nors papildomai įgroti, iliustruoti, o įvairiems balso efektams keisti tiesiog pasitelkiu kompiuterines garso programas. Vienam dirbti paprasčiau, lengviau ir gali tai vadinti, kaip tik nori, – individualizmu ar egocentriškumu“, – žurnalui „Žmonės“ sakė jis.

Lukas prisipažino, kad „Šventinis bankuchenas“ – tarsi jo alter ego, kitaip sakant – antrasis jis: „Slėptis po kūrybine kauke man patinka, gal tik pats pseudonimas dabar jau nebe taip prie širdies. Visgi, kai jį sugalvojau, buvau gerokai jaunesnis, bet tai greitai ėmė ir prilipo. Negi dabar keisi?“

Kūrybininkas juokėsi, kad pats mėgsta valgyti „bankucheną“ – lietuviškai vadinamą šakočiu, ir kuo šis minkštesnis – tuo gardžiau.

Lukas Šidlauskas / Gedmanto Kropio / „ŽMONĖS Foto“ nuotrauka

L.Šidlauskas pasakojo, kad kurti jį motyvuoja klausytojai, tačiau kur koncertuoti jis atsirenka gana kritiškai.

„Aš labai atsirenku, kur koncertuoti, nekuriu strategijų, kaip iš šios kūrybos pasipelnyti, – kaip išeina, taip gerai. Bet matau, kad žmonėms patinka, eina į mano koncertus, o tai ir motyvuoja visko neapleisti“, – „Žmonėms“ atviravo Lukas.

Muzikinis kūrinys „Lietuvos istorijos repas“ tapo tikra sensacija: per ketverius metus šis animacinis vaizdo klipas peržiūrėtas šešis milijonus kartų ir yra įtrauktas į aštuntokams skirtą lietuvių literatūros vadovėlį kaip mokomoji medžiaga.

„Nujaučiau, kad daina gali nuskambėti plačiau, bet prie jos ir dirbome pusę metų trise. Ta idėja atėjo be didelių užmojų: pagalvojome, kad Lietuvai svarbios istorinės datos galėtų smagiai suskambėti repo stiliumi. Nors tikrai nemanau, kad mano garsinio humoro publika yra vaikai ir paaugliai, džiugu, kad ir šie pasigavo dainos žodžius“, – sako kūrybininkas.

„Lietuvos istorijos repas“ jam pelnė ir dvi muzikos apdovanojimų „M.A.M.A. 2016“ statulėles: kūrinys nugalėjo Metų dainos ir Metų vaizdo klipo kategorijose.

„Aišku,  faina, kad įvertino, bet kurdamas negalvoji apie jokias statulėles ir laimėjimus – tiesiog darai tą, kuo tiki ir kas tau patinka“, – tikino Lukas.