Vilniuje surengtas protestas „Tiesos Neužtildysi“: siekiama teisės žurnalistams naudotis Registrų centro duomenimis

Protestas prieš žiniasklaidos suvaržymus „Tiesos Neužtildysi“ / Gedmanto Kropio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Pirmadienį Vilniuje vyko protestas „Tiesos Neužtildysi“, kuriame dalyvavo ir žinomi šalies žurnalistai E. Jakilaitis, R. Miliūtė, Š. Černiauskas bei kiti. Protestu, vykusiu prie Seimo, Vyriausybė buvo raginama atkreipti dėmesį į žurnalistus varžančius įstatymus.

Pastarosios dienos parodė, jog Lietuvos žiniasklaidos laisvei skamba pavojaus varpai. Vyriausybė nepritarė įstatymo projektui, leidžiančiam žurnalistams neatlygintinai naudotis Registrų centro duomenimis.

Šie duomenys yra būtini, norint patikrinti turimus duomenis bene kiekvienam reportažui ar straipsniui. Žiniasklaidos atstovai yra įsitikinę, kad pasaulyje, kuriame egzistuoja netikros naujienos, propaganda, veši korupcija bei sudaromi neteisėti sandoriai, tokie paieškos įrankiai žiniasklaidai yra būtini, siekiant visuomenei atskleisti tiesą.

Draudimu naudotis duomenimis, užkertamas kelias tiriamajam žurnalistiniam darbui, dažnai keliančiam nepatogius klausimus valdžios atstovams ir padedančiam atskleisti valstybę naikinančius melus.

Nors premjeras teigia, jog stengsis, kad duomenys būtų prieinami viešai, nuspręta parodyti, jog žiniasklaidos atstovams ne visvien ir jie siekia, jog veiksmų būtų imtasi jau dabar. 

„Tačiau reikia ginti ne tik atvirus duomenis. Užteks ramiai žiūrėti, kaip mindoma žodžio laisvė ir bandoma daryti įtaką „nepatogiai“ žiniasklaidai, kuri viešina naujienas, atveriančias žmonėms akis apie tikruosius tam tikrų valstybės veikėjų kėslus ir veiksmus. Nebegalime taikstytis su norais reguliuoti žiniasklaidos turinį, įvedant teigiamų ir neigiamų naujienų santykį ar kuriamomis specialiosiomis komisijomis. Tikimės, jog prisijungsite prie mūsų. Negalime stovėti nuošalyje, kol žurnalistams nebus sugrąžintos priemonės, kuriomis jie galėjo laisvai naudotis ir, pasitelkus jas, išsamiai informuoti visuomenę.“ - savo feisbuko tinklalapyje prisijungti visus šiandien kvietė organizacija Lietuvos liberalus jaunimas. 

Ptotestas prieš žiniasklaidos suvaržymus Vilniuje (26 nuotr.)
+20
Skaitykite daugiau