Vilniuje pristatyti karališkųjų šeimų įvertinti kilimai, prilygstantys meno kūriniams

Vilniuje pristatyti karališkųjų šeimų įvertinti kilimai, prilygstantys meno kūriniams / Irmanto Gelūno nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-09-12 21:49
Šį vakarą Vilniuje, Gedimino prospekte, oficialiai atidaryta meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija. Joje bus nuolatos eksponuojami meno kūrinio statuso verti išskirtiniai rankų darbo kilimai, raštų sudėtingumu nenusileidžiantys paveikslams, tarp jų – ir pasaulinė inovacija – Golden Legends kilimas su įaustais aukso siūlais. Thibault Van Renne atidarymo renginyje ypatingus Lietuvos bei užsienio svečius sveikino kompanijos įkūrėjas, dizaineris Thibault Van Renne kartu su partneriais Lietuvoje Tomu ir Emile Tekoriais. Stilingą šventišką vakaro nuotaiką kūrė pasaulyje žinomas belgų DJ Maxim Lany.

Šventiniame ir puošniame vakare netrūko garsių žmonių, nusprendusių trečiadienio vakarą praleisti ypatingoje vietoje.

Renginyje lankėsi Rasa Arlauskienė, Agnė Gilytė su vyru, Mantas Petruškevičius ir kiti garsūs žmonės.

Thibault Van Renne – vienetinių rankų darbo haute couture kilimų prekės ženklas iš Belgijos – pasaulyje garsėja vintage stilistikos dizainu, kuriame klasikiniai raštai atgimsta moderniomis formomis bei neregėtais spalvų deriniais, taip pat išskirtinai rankų darbo garantuojama aukščiausia kokybe. Dėl meno kūriniui prilygstančios gaminių vertės ir patrauklaus, į erdvę harmoningai įsiliejančio dizaino, Thibault Van Renne kilimai puošia rafinuotus interjerus visame pasaulyje: pradedant Europos karalių rūmais ir baigiant ištaigingais apartamentais Tolimuosiuose Rytuose.

„Asmeninė pažintis su šia kompanija užsimezgė prieš keletą metų, pradėjus ieškoti kilimo savo namams. Aplankius tarptautines dizaino parodas Milane, Paryžiuje, Vokietijoje, susipažinus su įvairių prekės ženklų produkcija, galiausiai grįžau prie Thibault Van Renne, siūlančio patraukliausią kokybės, estetikos ir išliekamosios vertės santykį, – pasakoja tarptautinės plėtros vadovas Tomas Tekorius. – Pažintis su prekės ženklo įkūrėju bei kūrybos direktoriumi Thibaultu Van Renne per kelerius metus peraugo į partnerystę plečiant verslą tarptautiniu mastu.“

Tomas Tekorius / Organizatorių nuotr.
Tomas Tekorius / Organizatorių nuotr.

Investuotojas pasakoja, jog šalia 12 metų gyvuojančio pagrindinio pavyzdinio kompanijos salono Gente, 2017-2019 m. vystant Thibault Van Renne kilimų dizaino studijų plėtrą Maskvoje, Šanchajuje, Londone, Diuseldorfe, Vilnius pasirinktas kaip strategiškai patogi vieta Pabaltijo regione.

„Šios kompanijos vardinių salonų ir partnerių pardavimo vietų žemėlapis tankėja pirmiausia dėl klientų patogumo užtikrinimo. Kilimą, prilygstantį meno kūriniui, ilgalaikei investicijai, pirkti renkantis iš katalogo ar internetinio puslapio, nėra patrauklu: tokį gaminį norisi pamatyti realybėje, paliesti, įvertinti, kaip atrodo konkrečiame interjere, galų gale, išsirinkti idealiai tinkančius atspalvius, dydį, formą. Turėdami aukščiausio dizaino ir kokybės lygio produktą, norime, kad jis būtų prieinamas įvertinti realybėje, o ne tik virtualiai. Thibault Van Renne siekia, kad kiekvienas klientas galėtų išsirinkti jam idealiausiai tinkantį gaminį arba susikurti unikalų, vienetinį,“ – sako Vilniaus kilimų dizaino studijos direktorė Emilė Tekorė.

Emilė Tekorė / Organizatorių nuotr.
Emilė Tekorė / Organizatorių nuotr.

Prekės ženklo įkūrėjas Thibaultas Van Renne drąsiai priima iššūkius ne tik kurdamas autentišką kilimų dizainą, diegdamas technologines inovacijas gamyboje: „Laikmetyje, kai beveik viską galima įsigyti internetu, nutarėme eiti prieš srovę ir pradėti tarptautinę Thibault Van Renne kilimų dizaino studijų plėtrą. Esame įsitikinę, jog rinkdamasis prabangų kilimą, klientas turi jį pamatyti gyvai, paliesti, pajusti, įsitikinti dėl jo kokybės, dizaino unikalumo, spalvinės paletės tinkamumo individualiame interjere.“ Kompanijos vadovas sutinka, jog daugelis nustebs – kodėl Vilnius? Tačiau jo nuomonė tvirta: Lietuva yra sparčiai kylanti ir daug žadanti rinka. „Galbūt ne visi žino, jog čia vyksta daug svarbių tarptautinių renginių, konferencijų, forumų, steigiasi pasaulyje lyderiaujančių kompanijų atstovybių. Kai kurie ekspertai Lietuvą įvardija netolimos atieties Silicio slėniu. Esame tikri, kad jūsų šalis yra tvirtai pasirengusi būti patrauklia rinka išskirtinei, prabangos produkcijai,“ – prekės ženklo perspektyvomis neabejoja T. Van Renne.

Thibault Van Renne
Thibault Van Renne

Thibault Van Renne atstovai Lietuvoje džiaugiasi mūsų šalies klientams, interjero dizaineriams, architektams galėdami pasiūlyti išskirtinį gaminį, kurio analogų vietinėje rinkoje nėra. „Norėjosi atvežti naujas galimybes, naują kokybę ir naują požiūrį į interjero kūrimo estetiką, – priduria E. Tekorė. – Šiandien mūsų showroome yra absoliučiai viskas ir dar daugiau, ką šiemet Thibault Van Renne pristatė svarbiausioje tarptautinėje interjero dizaino parodoje Milane Salone del Mobile.

Vilniaus kilimų dizaino studijoje Gedimino prospekte eksponuojami Milane pristatyti Ancient, Abstracts, Artline, Grunge, Viviane kolekcijų gaminiai, geriausiai atspindintys prekės ženklo esenciją. Ancient linijoje eksperimentuojama su klasikiniais persiškų kilimų raštais, netikėtais spalvų deriniais, siekiant sukurti prabangų vintažo įvaizdį. Sendinimo efektas išgaunamas kilimą apdorojant smėlio srove: tai itin sudėtinga technologija, nes dėl menkiausio neatsargumo per sekundę galima sugadinti daugiau nei pusę metų kurtą gaminį. Abstracts kolekcijoje varijuoja modernus spalvų ir abstrakčių ornamentų žaismas. Paskutinis šios kolekcijos kilimų kūrimo etapas – iškarpymas rankomis, norint gaminiui suteikti optinį trimatį efektą. Artline linijos gamybos unikalumą slepia oksidacijos procesas, kurio metu išdeginama vilna ir paliekami tik unikalūs reljefiški šilko elementai, taip pat sukuriantys trimačio kilimo efektą. Tarp Vilniuje eksponuojamų kilimų yra ir keletas vienetinių haute couture kūrinių: įspūdingų raštų ir spalvų, specialiai Maskvos rinkai vietinių dizainerių sukurtas šimtaprocentinio šilko kilimas Piony bei pasaulinė inovacija – Golden Legends linijos kilimas su įaustais aukso siūlais.

Prekės ženklas

Sekdamas šeimos tradicija, Thibaultas Van Renne savo vardu pavadintą prabangių kilimų bendrovę įsteigė 2006 m. Nuo 2012 m. pats ėmė kurti kilimų dizainą, pakeitusį ligi tol vyravusį suvokimą apie šį interjero elementą – jį pakylėjo iki meno kūrinio statuso. Per gana trumpą laiką sukūręs apie 30 kilimų kolekcijų, Van Renne nenustoja tobulinti šio gaminio koncepcijos, diegti naujovių, ieškoti unikalių dizaino sprendimų ir organizuoti etiško bei skaidraus jų gamybos proceso Indijoje bei Nepale.

Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.
Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.

Nuo 2014 m. Thibault Van Renne dalyvauja tarptautinėse dizaino parodose: IMM Kelne, iSaloni Maskvoje, Maison&Object Paryžiuje, Design Shanghai Šanchajuje ir kt., šiemet debiutavo Salone Del Mobile Milane. Be vardinių salonų Gente, Maskvoje, Vilniuje, Šanchajuje, prekės ženklo pardavimo atstovybių yra visame pasaulyje.

Stilistinės linijos

Tematiškai Thibault Van Renne kolekcijas galima suskirstyti į klasikines vintažinio stiliaus, abstrakčias minimalistines, unikalių vienetinių gaminių, sukurtas bendradarbiaujant su įvairių sričių menininkais. Kolekcijos yra inspiruotos tam tikros temos, pavyzdžiui, apgriuvusios sienos, rudenį krintančių medžių lapų, Senovės Romos mozaikų motyvų, Žemės vaizdo iš palydovų ir t. t.

Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.
Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.

Dėmesys detalei, išskirtiniai raštų ir spalvų deriniai, unikalūs, tačiau neagresyvūs dizaino sprendimai, subtili estetinė išraiška šiems kilimams leidžia išlikti ilgaamžiams ne tik kokybės, bet ir dizaino aktualumo prasme. Thibault Van Renne gaminiai prilygsta meno objektams, investicijai, kurią galima perduoti iš kartos į kartą. Tokie nemarios elegancijos, kaip dizaineris sako, su rokenrolo akcentu kilimai tinka bet kokiuose interjeruose: tiek ryškiuose, eklektiškuose, tiek prašmatniuose klasikiniuose, tiek minimalistiniuose.

Gamybos procesas

Visame Thibault Van Renne kilimų gamybos procese vyrauja rankų darbas. Kruopščiai atrinkus vilną, ji rankomis karšiama: išvaloma, išpainiojama, sumaišoma, siekiant gauti tolygų, natūralaus atspalvio vilnonį siūlą. Dėl to, jog rankomis verptų siūlų storis natūraliai nevienodas, juos dažant, storesnėse verpalų vietose dažų sugeriama daugiau: tad net ir vienspalvis kilimas niekada nebūna tolygios spalvos. Keletas rišėjų vienas šalia kito dirba mažiausiai keletą mėnesių (nuo pusės iki dvejų metų, priklausomai nuo gaminio dydžio ir dizaino sudėtingumo), rišdami mazgą po mazgo, kol įkūnija sumanytą dizainą. Vėliau kilimas plaunamas, kad taptų elastingesnis ir įgautų žvilgesio. Išdžiovinto kilimo plaukas sutrumpinamas iki reikiamo ilgio. Po to gaminys ant specialių medinių ar metalinių rėmų tempiamas keletą dienų, kad taptų lygus ir tiesus. Paskutinis etapas – iškarpymas rankomis, siekiant sukurti trimatį vaizdą. Thibault Van Renne kilimai yra iš geriausios Indijos Bikanerio regione auginamos vilnos ir Pietų Indijoje specialiai šiai bendrovei gaminamo šilko.

Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.
Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.

Inovacijos

2013 m. pagamintas rinkoje pirmasis rankų darbo kilimas iš vandeniui atsparaus pluošto, atlaikantis bet kokias oro sąlygas. 2015 m. sukurtas kilimas su stereograma: žiūrint į jį tam tikru kampu, išryškėja trimatis vaizdas. Tais pačiais metais pirmą kartą rankomis išaustas kūrinys iš 32 spalvų paletės, įkvėptas belgų menininko Koen Soberon abstrakcijų. O štai šiemet pagal specialų Maskvos dizainerio užsakymą sukurtas ir pagamintas kilimas French Savonnerie iš rekordiškai gausios – net 45 spalvų – paletės, kuomet įprastai kilimai audžiami naudojant daugiausia 20 atspalvių.

2016 m. kuriant kilimo dizainą pirmą kartą panaudotas vaizdas, fotografuotas iš palydovo. Šis kūrybinis projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su garsia dizainerių kompanija Brown Davis. Unikalios kolekcijos kilimai buvo įrėminti į milžiniškus rėmus ir eksponuoti Majamio meno galerijoje. Tais pačiais metais klientų patogumui įdiegta kilimo gamybos proceso sekimo sistema. 2017–aisiais Thibault Van Renne dizaino studijų lankytojams sukurta virtuali realybė stebėti kilimo gamybos procesą Indijoje.

Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.
Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.
Šiemet pristatytas analogų neturintis produktas: prabangus šio prekės ženklo kilimų priežiūros priemonių rinkinys, skirtas pašalinti iš gaminio bet kokias dėmes. 2018 m. Milano dizaino savaitėje po penkerių metų eksperimentų ir itin sudėtingo gamybos proceso išeksponuotas Golden Legends kilimas su įaustais aukso siūlais. 

Interviu su Thibaultas Van Renne

Sekdamas šeimos tradicija, Thibaultas Van Renne savo vardu pavadintą prabangių kilimų kompaniją įsteigė 2006 m. Nuo 2012 m. pats ėmė kurti kilimų dizainą, pakeitusį lig tol vyravusį suvokimą apie šį interjero elementą – jį pakylėjo iki meno kūrinio statuso. Per gana trumpą laiką sukūręs apie 30 haute couture kilimų kolekcijų, Van Renne nenustoja tobulinti šio gaminio koncepcijos, diegti inovacijų, ieškoti unikalių meninių dizaino sprendimų.

Kada pradėjote dirbti kilimų versle?

Šiame versle esu nuo aštuonerių, kuomet tėvas ryžosi mane vežtis į Iraną, Turkiją, Afganistaną, Pakistaną, Indiją pirkti kilimų savo klientams Belgijoje. Dievinau tas keliones – nesibaigiančias kilimų, tarsi meno kūrinių, paieškas. Devyniolikos ėmiau dirbti tėvo parduotuvėje. Supratau, kad parduoti kilimus, o dar labiau – juos atrinkti, man patiko ir sekėsi. Pamenu savo pirmąją sėkmingą kelionę į Pakistaną: mano požiūriu nuostabiems kilimams išleidau dvigubai didesnę sumą, nei buvo numatyta, nors buvau tikras, jog gausiu nuo tėvo pylos. Tačiau negavau, nes mano atrinktus prabangius, išskirtinius gaminius pardavėme visus iki vieno. Įsitikinau, kad turiu talentą šiam verslui ir 2006 m. įkūriau nuosavą kilimų saloną Gente.

Autorinį Thibault Van Renne dizainą pradėjote kurti 2012 m. ir per tą laiką sukaupėte per 30 skirtingų kolekcijų. Kas įkvepia jūsų kilimų estetinę išraišką?

Visos kolekcijos pirmiausia prasideda nuo temos: pavyzdžiui, apgriuvusios sienos, rudenį krentančių medžių lapų, Senovės Romos mozaikų motyvai ir t. t. Mane įkvėpti gali bet kas: kelionės, meno kūriniai, interjero objektai, automobiliai. Tuomet ieškau įvaizdžių, grafinių elementų, prie kurių dirbu ištisas valandas, dienas, kol vienas jų tampa toks, kokio man reikia. Norint sukurti unikalų, nesenstantį ir neatsibostantį dizainą, privalu skirti daug laiko ir pastangų. Tačiau mano tikslas yra padaryti viską, kas tik įmanoma, kad nustebinčiau pasaulį: sukurti neregėtą estetiką, dizainą, inovaciją.

Koks yra Thibault Van Renne kilimo sukūrimo kelias?

Visame mūsų kilimų gamybos procese dominuoja rankų darbas. Kruopščiai atrinkus vilną, ji karšiama: išvaloma, išpainiojama, sumaišoma, siekiant gauti tolygų, natūralaus atspalvio vilnonį siūlą. Dėl to, jog rankomis verptų siūlų storis natūraliai nevienodas, juos dažant, laisviau suverptose vietose dažų sugeriama daugiau: taip išaustas kilimas niekada neįgauna vienodos spalvos net ir būdamas vienspalvis. Čia ir slypi Thibault Van Renne kilimų grožio paslaptis.

Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.
Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.

Keletas rišėjų vienas šalia kito dirba nuo pusės metų iki dviejų, priklausomai nuo gaminio dydžio ir dizaino sudėtingumo, rišdami iš vilnos ir/ar šilko siūlų mazgą po mazgo, kol įgyvendina sumanytą dizainą (schemoje pavaizduotas pikselis reiškia vieną mazgelį – įsivaizduokite, kokia sudėtinga seka tenka vadovautis). Vėliau kilimas plaunamas, kad taptų elastingesnis ir įgautų žvilgesio; paskui džiūsta saulėje. Išdžiovinto kilimo plaukas sutrumpinamas iki reikiamo aukščio. Po to gaminys ištempiamas, kad taptų lygus ir tiesus. Paskutinis etapas – kilimo iškarpymas rankomis, taip sukuriant trimatį vaizdą. Thibault Van Renne kilimai yra iš geriausios Indijos Bikaner regione auginamos vilnos ir iš Pietų Indijoje specialiai mūsų kilimams gaminamo šilko.

Ar pats gilinatės į kilimų gamybos procesą?

Jau daugelį metų gilinuosi į visus kilimo gamybos etapus, jaučiuosi asmeniškai atsakingas už kiekvieno gaminio kokybę. Dėl to apie penkiskart per metus keliauju į Indiją sekti ir kontroliuoti įvairius gaminio kūrimo etapus. Man taip pat labai svarbu finansiškai motyvuoti patyrusius meistrus, įgyvendinančius iš pirmo žvilgsnio neįmanomus realizuoti sumanymus. Daugelį jų pažįstu nuo pat vaikystės, jie tapo artimi tarsi šeimos nariai.

Milano interjero dizaino parodoje Salone Del Mobile dalyvavote pirmą kartą. Kokių atgarsių sulaukėte?

Šių metų Salone Del Mobile Milane buvo mūsų debiutas, tačiau tokio pobūdžio parodose (Ambiente Frankfurte, iSaloni Maskvoje, Maison&Object Paryžiuje, Design Shanghai Šanchajuje) prisistatome nuo 2014 m. Milane eksponavome Ancient, Abstracts, Artline, Golden Legends kolekcijų gaminius, geriausiai atspindinčius mūsų ženklo esenciją. Taip pat pristatėme keletą vienetinių haute couture linijos kūrinių: sudėtingo gėlių dizaino šilkinį kilimą Piony, sukurtą ir specialiai Rusijos rinkai užsakytą vietinių dizainerių, taip pat pasaulinę inovaciją – kilimą su įaustais aukso siūlais Golden Legends, prie kurio dirbta ir eksperimentuota penkerius metus. Esame pirmoji kilimų kompanija pasaulyje, pasiūliusi tokią naujovę. Tarp įdomiausių parodos objektų žiniasklaidoje buvo minimas abstraktus Artline kolekcijos kilimas iš šilko. Salone Del Mobile į mūsų prekės ženklą dėmesį atkreipė tokie pasauliniai leidiniai kaip Architectural Digest.

Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.
Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.

Pasaulinės kilimų rinkos naujovių pažėrėte ne tik šiemet – savo klientus bei konkurentus nustebinate bemaž kasmet. Papasakokite apie Thibault Van Renne inovacijas plačiau.

2013 m. pagaminome pirmąjį pasaulyje rankų darbo kilimą iš vandeniui atsparaus pluošto, atlaikantį bet kokias oro sąlygas. 2015 m. pirmą kartą sukūrėme rankų darbo kilimą iš 32 spalvų paletės: paprastai kilimai audžiami naudojant daugiausia 20 atspalvių. Jis įkvėptas belgų menininko Koen Soberon abstrakcijų. O štai šiemet pagal specialų Rusijos dizainerio užsakymą sukurtas ir pagamintas kilimas French Savonnerie iš rekordiškai gausios net 45 spalvų paletės. 2016 m. kuriant kilimo dizainą pirmą sykį panaudotas vaizdas, fotografuotas iš palydovo. Šis kūrybinis projektas įgyvendintas bendradarbiaujant su garsia dizainerių kompanija Brown Davis. Tos kolekcijos kilimai buvo įrėminti į milžiniškus rėmus ir eksponuoti Majamio meno galerijoje. Tais pačiais metais klientams sukūrėme kilimo gamybos sekimo sistemą. 2017 m. Thibault Van Renne dizaino studijų lankytojams sukurta virtuali realybė susipažinti su kilimo gamybos procesu Indijoje. Šiemet pristatėme analogų neturintį produktą: prabangų mūsų prekės ženklo kilimų priežiūros priemonių rinkinį: magiška auksinė dėžutė kilimų industrijoje tapo fenomenu.

Papasakokite plačiau apie Milane pristatytas ir šiuo metu Vilniuje eksponuojamas kolekcijas?

Ancient linijoje eksperimentuojama su klasikiniais persiškų kilimų raštais, netikėtais spalvų deriniais sukuriant prabangų vintažo įvaizdį. Sendinimo efektas išgaunamas kilimą apdorojant smėlio srove: tai itin sudėtinga technologija, nes dėl menkiausio neatsargumo per sekundę galima sugadinti daugiau nei pusę metų kurtą gaminį. Abstracts kolekciją apibūdinu kaip modernų spalvų ir abstrakčių ornamentų žaismą. Paskutinis šios kolekcijos kilimų kūrimo etapas – iškarpymas rankomis gaminiui suteikiant optinį trimatį efektą. Artline linijos gamybos unikalumas slypi oksidacijos procese, kurio metu išdeginama vilna ir paliekami tik unikalūs reljefiški šilko elementai, taip pat sukuriantys trimačio kilimo efektą. Tačiau bet kurį gaminį galima individualizuoti parenkant norimą dydį, formą, spalvų kombinacijas.

Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.
Meno galerijos koncepcijos Thibault Van Renne kilimų dizaino studija – idėjos gimimas / Organizatorių nuotr.

Kur šiandien parduodami Thibault Van Renne kilimai?

Be vardinių salonų Gente, Maskvoje, Vilniuje, Šanchajuje, prekės ženklo atstovų turime visame pasaulyje, išskyrus Antarktidą.

Kaip manote, kokiame interjere geriausiai atsiskleidžia jūsų kilimai?

Dėmesys detalei, išskirtiniai raštų ir spalvų deriniai, aukščiausio lygio meistrystė, paralelė tarp tradicijų ir inovacijų, unikalūs, tačiau neagresyvūs dizaino sprendimai, subtili estetinė išraiška mūsų kilimams leidžia išlikti ilgaamžiams ne tik kokybės, bet ir dizaino aktualumo prasme. Thibault Van Renne gaminiai prilygsta meno kūriniams, investicijai, kurią galima perduoti iš kartos į kartą. Mes siūlome kilimų priežiūros bei renovavimo ar restauravimo paslaugas, leidžiančias ir po daugelio metų jiems atrodyti lyg naujiems. Esu tikras, kad tokie nemarios elegancijos su, kaip aš sakau, rokenrolo akcentu, kilimai tinka bet kokiuose interjeruose: tiek ryškiuose, eklektiškuose, tiek prabangiuose klasikiniuose, tiek minimalistiniuose. 

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai