Vilniuje pristatyti Gruzijos dailininkių emalio šedevrai

Vilniaus galerijoje ,,Arka’’ - paroda „Gruzijos spalvos“ / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-05-25 14:45
Gegužės 26 dieną Lietuvoje tradiciškai bus švenčiama Gruzijos Nepriklausomybės diena. Ta proga Gruzijos ambasados iniciatyva mūsų šalyje organizuojami keli renginiai.

Sostinės galerijoje ,,Arka’’ buvo pristatyta gruzinių emalio dailininkių Ia Khizanishvili ir Sofi Etsadashvili gardelinio emalio paroda „Gruzijos spalvos“. Parodą atidarė Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadze.

Gruzijos ambasadą Lietuvoje ir LDS galeriją „Arka“ sieja jau ne vienerius metus trunkanti draugystė – pernai, minint Gruzijos Nepriklausomybės atkūrimo 25-ąsias metines, „Arkoje“ buvo surengta fotografijos paroda „50 Gruzijos moterų: amžių sandūroje“, šių metų sausį lankytojus pasitiko nuotaikinga Nino Chakvetadze ir Buba Arabuli tapybos darbų paroda „Greit pavasaris“, o dabar galerijoje atidaryta Ia Khizanishvili ir Sofi Etsadashvili meninio emalio paroda „Gruzijos spalvos“. Parodą suorganizavo Gruzijos ambasada Lietuvoje, parodos atidaryme autores ir jų darbus pristatė Gruzijos ambasadorė p. Khatuna Salukvadzė.

Ekspozicija tiesiog pribloškia žiūrovus eksponuojamų kūrinių kiekiu ir kokybe bei stulbinančia menininkių meistryste – papuošalų ir mažosios plastikos objektų formų išradingumu, sidabro, aukso, brangiųjų akmenų ir unikalios gardelinės emalės technikos panaudojimu, tradicinių gruziniškų ornamentų ir šiuolaikinių minimalistinių formų deriniais. Abi menininkės – jaunos moterys, tačiau jų meninės fantazijos inspiruoti ir profesionalių rankų sukurti kūriniai verčia grožėtis, stebėtis, žavėtis. Vilniškė publika labai šiltai sutiko parodą, nemažai lankytojų neatsispyrė juvelyrinių dirbinių grožio kerams – lankytojai skubėjo įsigyti nepakartojamų autorinių darbų iš pačių menininkių rankų.

Ia Khizanishvili – gruzinų emalio dailininkė, kuri jau daugiau negu dešimt metų dirba su emaliu. Menininkės darbai buvo eksponuojami Gruzijos ir įvairių Europos šalių galerijose bei aukcionuose, tarp jų Paryžiuje, Stokholme, Hagoje, Florencijoje, Milane. 2015-2016 metais dailininkė dalyvavo Gruzijos ambasados organizuotame Tbilisio dienos renginyje Vilniuje. Jos darbai išsiskiria formų subtilumu ir harmoningu spalvų deriniu. Jos kūriniuose matoma pagarba tautiškoms tradicijoms, taip pat ryškiai matomas dailininkės individualus požiūris, puiki plastika ir kompozicija.

Sofi Etsadashvili – gruzinų emalio dailininkė. Ji baigė Tbilisio valstybinę dailės akademiją ir nuo tada dirba su emaliu. Dailininkės darbai eksponuojami visose Gruzijoje vykstančiose emalio darbų parodose, ji dalyvauja tarptautinėse bienalėse, taip pat dalyvavo ir Vilniuje vykusioje bienalėje. Jos darbus vertina ir nešioja pasaulyje garsūs žmonės, tarp jų Romos popiežius, pasaulio patriarchas, Monako princas, prancūzų aktorė Fani Ardan, įvairių šalių prezidentai ir valstybės tarnautojai. Iš kitų emalio meno atstovų jos darbai išsiskiria tradicine gruzinų spalvų gama ir stiliumi. Menininkė Tbilisyje jau treti metai kartu su drauge, emalio menininke turi emalio galeriją, kurioje nuolat vyksta parodos-pardavimai. Menininkė savo galerijoje taip pat ruošia mokinius.

Paroda „Arkos“ galerijoje bus eksponuojama iki birželio 3 dienos. Gegužės 26 d., penktadienį, puikūs meninio emalio kūriniai vienai dienai bus pervežti į Nacionalinę M. Mažvydo biblioteką, kur vyks Gruzijos Nepriklausomybės šventės pagrindinis renginys.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai