Vilniuje prasidėjo festivalis „Vilnius Mama Jazz“: rekomendacijos naujokui, mėgėjui ir melomanui

„Vilnius Mama Jazz 2019“ festivalio atidarymas/ Gretos Skaraitienės nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-11-13 19:59
Atverti muzikos daugialypiškumą ir pažvelgti į garsą iš skirtingų rakursų ryžtasi šiandien Vilniuje prasidėjęs festivalis „Vilnius Mama Jazz 2019“, kuris lankytojams šalia solidžios koncertinės programos pristato nemažiau intriguojantį ir nemokamą meninį-pažintinį turą, kuriame ne tik muzikos istorijos paskaitos, bet ir tarpdisciplininis šiuolaikinis menas.

Žengiantiems pirmuosius žingsnius džiazo link, „Vilnius Mama Jazz“ rekomenduoja ryškiau pasižymėti lapkričio 15-ąją. Abiejuose vakaro koncertuose pasirodys vieni ryškiausių jaunosios britų džiazo kartos kolektyvai. Scenoje klausytojai išvys Mančesterio scenos atstovus „GoGo Penguin“ ir Londono žymūnus „Portico Quartet“. Abu kolektyvai pasižymi harmoningomis kompozicijomis ir ryškiomis melodijomis, kurios randa kelią ne tik į užkietėjusių džiazo fanatikų širdis, bet ir į tų, kurie tokios muzikos lig šiolei nebuvo klausę.

„Vilnius Mama Jazz 2019“ festivalio atidarymas/ Gretos Skaraitienės nuotr.
„Vilnius Mama Jazz 2019“ festivalio atidarymas/ Gretos Skaraitienės nuotr.

Užmezgusiems artimesnį ryšį su džiazu, be abejonės, privalu išvysti scenos chuliganus iš Belgijos – „Flat Earth Society“. Penkiolikos muzikantų ansamblis, kuriame ypatingas vaidmuo tenka pučiamųjų sekcijai, sudarytoje iš įvairių tonacijų saksofonų bei klarnetų, trombono, tūbos, trimitų bei fleitų, – jau dvi dešimtis metų uoliai tęsia savo misiją – trinti grynųjų žanrų ribas ir provokuoti klausytoją nestandartiniais muzikiniais sprendimais. Kolektyvo muzika plaukioja tarp griežtai struktūruotų ir natomis popieriuje užrašytų kompozicijų iki visiškai nesuvaržytos improvizacijos. Lapkričio 16-osios vakarą pasirodysiantis nutrūktgalviai iš Belgijos – puikus pasirinkimas norintiems nerti gilyn į muzikos pažinimo vandenyną.

Na, o melomanams vertėtų nepraleisti savąjį laikmetį pralenkusio Ganelinio trio narių, legendinių muzikantų: saksofonininko Vladimiro Čekasino ir būgnininko Vladimiro Tarasovo – pasirodymo. Šie muzikantai tai džiazo ir apskritai Lietuvos kultūrinio gyvenimo legendos, esmingai keitusios žanro estetinį suvokimą ir turėjusios įtakos ne tik plejadai Lietuvos, bet ir daugybei užsienio muzikantų.

„Vilnius Mama Jazz 2019“ festivalio atidarymas/ Gretos Skaraitienės nuotr.
„Vilnius Mama Jazz 2019“ festivalio atidarymas/ Gretos Skaraitienės nuotr.

Abiejų muzikantų kūryba pasižymi intelektualumu, konceptualumu bei skirtingų meninių raiškos formų simbioze.  Lapkričio 16-ąją duetu pasirodysiantys menininkai klausytojams pristatys vieną iš ciklo „Invazija į klasiką“ dalių – laisvą fantaziją pagal Igorio Stravinskio muziką baletui „Ugnies Paukštė, kurioje skambės tiek akustiniai, tiek elektroniniai instrumentai.

Šis koncertas bus tikrų tikriausia gurmaniška vakarienė, suderinta su pasakiškais aromatais alsuojančio grand cru kategorijos vyno taure!

Naujausi straipsniai