Vilniuje prasidėjo „Comic Con Baltics 2019“ – į sceną lipo garsių serialų, žaidimų ir komiksų žvaigždės

„Comic Con Baltics“ pirmoji diena/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-21 15:41
Trečiąjį rugsėjo šeštadienį Vilniuje startavo didžiausias populiariosios kultūros renginys Baltijos šalyse – „Comic Con Baltics 2019“. Oficialios atidarymo ceremonijos metu vedėjas Justinas Jankevičius į sceną kvietė kultinių, visame pasaulyje garsių serialų, kompiuterinių žaidimų aktorius ir populiariausių internetinių komiksų kūrėjus. Sveikindamiesi su tūkstantine „Litexpo“ rūmuose susirinkusia populiariosios kultūros gerbėjų auditorija, aktoriai ir kūrėjai nestokojo geros nuotaikos, juoko ir linksmų istorijų.

„Nuostabu matyti tokią gausią ir taip entuziastingai nusiteikusią renginio lankytojų auditoriją. Taip pat – charizma ir gera nuotaika spinduliuojančius mūsų svečius. Nors renginys trunka vos dvi dienas, tačiau jo organizavimas – visų metų darbas, tad atmosfera, tvyranti „Litexpo“ šį savaitgalį yra geriausias šio darbo įvertinimas. Savaitgalis turėtų būti tikrai įspūdingas“, - sako „Comic Con Baltics 2019“ organizatorius Tomas Vievesis.

Trečiuosius metus vykstančio renginio svečių sąraše seriale „Vedęs ir turi vaikų“ Badą Bandį įkūnijęs JAV aktorius David Faustino, serialų „Vaikštantys numirėliai“ ir „Vakarų pasaulis“ bei žaidimo „Grand Theft Auto V“ žvaigždė Steven Ogg bei viena pagrindinių serialo „Vikingai“ aktorių Georgia Hirst.

Taip pat, pasaulyje daugiausiai sekėjų turinčių internetinių komiksų „Cyanide & Happiness“ kūrėjas Rob DenBleyker, bene garsiausia komiksų kūrėjų pora – Yehuda ir Maya Devir, ir itin realistiškų žvaigždžių 3D kaukių gamyba garsėjantis JAV kūrėjas Landon Meier („Hyperflesh“).

„Comic Con Baltics“ pirmoji diena/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Comic Con Baltics“ pirmoji diena/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Dalijosi istorijomis apie išgarsėjimą

Atidarymo ceremoniją vedęs Justinas Jankevičius renginio svečiams uždavė klausimą – kada jie pirmą kartą pasijuto žinomi? Su itin realistiška ir publiką pralinksminusia aktoriaus Danny Devito kauke į sceną žengęs kūrėjas Landon Meier juokavo, kad nesijautė žinomas iki tol, kol atvyko į „Comic Con Baltics 2019“.

Tuo tarpu aktorius Steven Ogg pasidalino žinomumo paradoksu. Aktoriaus nuomone, kartu su populiarumu atkeliauja privilegijos, kurios yra reikalingos tik prieš išgarsėjant.

„Pasijutau žinomas, kai pradėjau nemokamai gauti įvairių daiktų. Paradoksas toks, kad kai esi pradedantis aktorius ir pinigų neturi, daiktų nemokamai tau niekas neduoda. O tapęs žinomu ir pradėjęs gauti didesnes pajamas staiga gauni ir nemokamų privilegijų. Tai labai keista! Tiesa, šios kėdės labai patogios, norėčiau tokią turėti“,  - juokavo aktorius Steven Ogg.

Komiksų piešėjai Yehuda ir Maya Devir  į klausimą atsakė pasidalindami istorija iš pirmųjų vaikelio laukimo mėnesių.

„Sutikdami mus gatvėje ar parduotuvėje žmonės sveikindavo, tačiau mes nesuprasdavome kodėl – vizualiai nėštumo dar nesimatė. Kiek vėliau paaiškėjo, kad tai gerbėjai apie nėštumą sužinoję iš mūsų komiksų“, - sakė Maya Devir.

„Comic Con Baltics“ pirmoji diena/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Comic Con Baltics“ pirmoji diena/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Tiesa, klausimų buvo ir daugiau. Seriale „Vikingai“ kovotojos, vikingės Torvi personažą įkūnijusios, aktorės Georgia Hirst vedėjas paklausė, kiek realybėje būtų panaši ji ir jos įkūnijama nuožmi bei tvirta personažė. Aktorė juokavo, kad nuo savo personažės skiriasi tuo, jog pagalbos jai reikėtų vos įsipjovus į pirštą.

Tuo tarpu į sceną užlipusį „Vedęs ir turi vaikų“ aktorių David Faustino renginio vedėjas Justinas Jankevičius informavo, kad šis televizijos serialas Lietuvoje buvo toks populiarus, kad yra rodomas iki šiol. Aktorius juokavo, jog manė, kad serialo žiūrovų pasaulyje jau nebėra.

„Comic Con Baltics“ pirmoji diena/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
„Comic Con Baltics“ pirmoji diena/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Susitikti su pasaulinio garso aktoriais ir kūrėjais gerbėjai galės visą savaitgalį – rugsėjo 21-22 dienomis – atvykę į „Litexpo“ parodų rūmus.

Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį lankytojai galės pirmieji išgirsti naujausių lietuviškų filmų pristatymus, kuriuos renginyje remia „AVAKA“, pamatyti išskirtines, specialiai renginiui parengtas lietuviškų trumpametražių filmų programas, išbandyti kompiuterinių žaidimų naujienas, stebėti vieną didžiausių cosplay konkursų, apsilankyti šeimų erdvėje, įsigyti naujausių komiksų, tapti pirmųjų Lietuvoje organizuojamų pasaulinio lygio dronų lenktynių dalimi ir išbandyti dar daug kitų, tiek suaugusiems, tiek mažiesiems skirtų pramogų.

Naujausi straipsniai