Vilniuje – metų muzikinis įvykis: „Depeche Mode“ gerbėjai lipo vieni kitiems per galvas

„Depeche Mode“ koncerto akimirka / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-22 22:18
Vasario 22 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje „Depeche Mode“ pristatė 14-tąjį studijinį albumą „Spirit“. Muzikos kritikai teigia, kad su šiuo įrašu grupė „įgavo geriausią savo formą“ ir kad tai „vienas sėkmingiausių pastarųjų metų grupės albumų“. Gerbėjai dar prieš koncertą vargiai sutilpo arenoje. Ketvirtadienį čia susirinko tiek žmonių, kad akimirksniu prisipildė visos drabužinės.

Gerbėjus iš pradžių erzino didžiulės šalia „Siemens“ arenos susidariusios spūstys ir eilės. Likus dar gerokai laiko iki koncerto „Depeche Mode“ dievinanti auditorija skundėsi nerandantys, kur palikti savo paltus. Tokio didžiulio kiekio žmonių jie nesitikėjo. Gerbėjai suvažiavo ne tik iš Lietuvos, bet ir aplinkinių šalių.

Tarsi burtų lazdele pamojus, šis nepasitenkinimas išnyko grupės vokalistui Davidui Gahanui užtraukus pirmasias natas. Pilnut pilnutėlė arena kaipmat prisipildė šaižaus ir palaikančio gerbėjų klyksmo.

„Depeche Mode“ grupė savo darbą atliko nepriekaištingai. Nuo šviesų, garso iki akimirksniu užmegzto ryšio su jų taip laukusiais gerbėjais.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Depeche Mode“ į Lietuvą grįžo po penkerių metų pertraukos – 2013 m. Vilniaus Vingio parke įvyko grandiozinis grupės pasirodymas, kuriuo džiaugėsi daugiau nei 30 tūkst. gerbėjų.

Daugybę fanų mūsų šalyje turinti grupė jau Vilniaus „Siemens“ arenoje surengė įspūdingą koncertą, kuris neabejotinai tapo metų muzikiniu įvykiu.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Depeche Mode“ per ilgą savo karjerą išgyveno dvi sudėties kaitos fazes, visi trys iš Basildon (Esekso grafystė, Didžioji Britanija) kilę muzikantai Martin Gore, Dave Gahan ir Andy Fletcher grupėje yra nuo pat jos pradžios. M.Gore ir A.Fletcher mokėsi toje pačioje mokykloje ir yra pagrindiniai „Depeche Mode“ įkūrėjai. D.Gahan buvo pakviestas po to, kai sudalyvavo grupės vokalisto atrankoje, kurioje jam nebuvo lygių.

Manoma, kad „Depeche Mode“ yra viena daugiausiai gerbėjų turinti grupė pasaulyje. Daugeliui fanų svarbi ne tik muzika, bet ir įvaizdis. „Pastebėjome, kad gerbėjams „depeche“ stiliaus gyvenimo būdas yra nemažiau svarbus, nei mūsų muzika“, – taip apie savo gerbėjus sako patys muzikantai. „Juodoji masė“ – dažniausiai taip yra vadinami grupės gerbėjai, išsiskiriantys itin dideliu lojalumu.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Depeche Mode“ naujasis albumas „Spirit“ pasirodė 2017 m. kovą, tačiau grupės vokalistas Dave Gahan kiek vėliau įrašė dar vieną dainą. Tai kartu su šveicarų kilmės prodiuseriu Kurt Uenala, dar save vadinančiu „Null + Void“, įrašytas bendras kūrinys „Where I Wait“. Singlu išleista daina pristato „Null + Void“ albumą „Cryosleep“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai