Vilniuje – legendinio Berlyno klubo „Berghain“ žvaigždė ir jo fotografijų paroda

Svenas Marquardtas / Asmenininio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-22 11:12
Istorinis įvykis – visą mėnesį Vilniuje tvyros berlynietiška kultinio Berlyno klubo „Berghain“ dvasia – Vilniaus menų fabrike „Loftas“ balandžio 13-gegužės 3 dienomis vyks legendinio šio klubo apsauginio Sveno Marquardto fotografijos paroda „Future's Past“. Vilniuje viešės bei parodos atidaryme dalyvaus ir pats autorius.

Įkvėptas beprotiškų, drąsių ir ekstravagantiškų „Berghaino“ reiverių, įspūdingos išvaizdos Svenas rado save fotografijoje ir nustebino net reikliausius fotografijos kritikus kvapą gniaužiančiais, įspūdingo dydžio portretais. „Kiekviena Sven’o Marquardto nuotrauka skelbia rudens pradžią“, – kartą vykusiai pastebėjo Christophas Tannertas, Berlyno „Künstlerhaus Bethanien“ meno vadovas.

S. Marquardto darbai iš pirmo žvilgsnio atšiaurūs, griežti, aštrūs, provokuojantys, tačiau tuo pat metu yra laisvi, švarūs bei nuoširdžiai atviri. Nuolat besikeičiantis, laisvas ir intensyvus Berlyno kultūrinis ir subkultūrinis gyvenimas suformavo tiek aštrų ir taiklų fotografo žvilgsnį, tiek jo personažą – laisvą ir atvirą „naktinį“ gyventoją – naktinių klubų apsaugininkai, didžėjai, „naktinės plaštakės“, subkultūrų atstovai ir pan.

Sveno Marquardto nuotr.
Sveno Marquardto nuotr.

S.Marquardto fotografija tuo pačiu metu yra ir klasikinė ir šiuolaikinė, ir avangardinė, ir futuristinė, ir praeities, ir ateities. Pavojingai atviri žvilgsniai, pusiau nuogi, beveik visada tiesiai į žiūrovą ir fotografą žvelgiantys herojai, surežisuotos, simbolistinės scenos, išryškinti aksesuarai – visa tai apibrėžia vieno įdomiausių ir išskirtiniausių ne tik Berlyno, bet ir visos Vokietijos fotografo darbus.

S.Marquardtas gimė 1962 m. Rytų Berlyne. Jis buvo aktyvus to meto Punk, New Wave muzikos ir Prenzlauer Berg vyravusios alternatyvinio meno scenos dalyvis. Po Berlyno sienos griūties pradėjo aktyviai fotografuoti tuo metu gimstančią naktinių klubų kultūros sceną bei jo dalyvius. Šiuo metu S.Marquardtas yra laikomas vieninteliu Rytų Berlyno fotografu, tęsiančiu menininkų Arno Fisher ir Sibylle Bergemann tradicijas. Taip pat jis užsiima mados fotografija, bendradarbiauja su tokiais mados ženklais kaip „Hugo Boss“, „Levi’s“, mados žurnalais. Fotografas yra išleidęs 3 nuotraukų albumus ir biografinę knygą „Die Nacht Is Leben“ (Naktis yra gyvenimas).

Sveno Marquardto nuotr.
Sveno Marquardto nuotr.

Žmonės.lt

Temos:

Menas Kultūra

Naujausi straipsniai