Vilniuje – kaukių mados savaitė: kūrybiškumo neuždengsi

Vilniuje - Kaukių mados savaitė/„Go Vilnius“ nuotr.
Autorius: BNS ir Žmonės.lt
Publikuota: 2020-05-05 10:33
Saugant vieniems kitus kaukė šiandien tapo privalomu aksesuaru gatvėje. Tačiau kūrybiškumo kauke neuždengsi, o gyvenimas dėl naujų taisyklių neturi tapti pilkesnis.

Novatoriško formato mados savaitėje apsilankyti saugu – ji vyksta tiesiog Vilniaus gatvėse. Pėsčiomis, laikantis saugumo reikalavimų, ar automobiliu keliaudami pagal siūlomą maršrutą žiūrovai galės apžiūrėti daugiau nei dvi dešimtis kūrybiškų kaukių, eksponuojamų „Clear Channel“ lauko reklaminiuose stenduose sostinės centre ir senamiestyje.

Pasak projekto iniciatorės dizainerės Julijos Janus, Kaukių mados savaitės idėja gimė netikėtai, sulaukus žurnalisto prašymo pakomentuoti kaukių madas „Iš pradžių̨ nusijuokiau, o po pusvalandžio jau kūriau atvirą socialinio tinklo grupę. Pavadinau ją „Mask Your Fashion“, – sako Julija Janus, daug dėmesio savo gyvenime skirianti tvarumui. 

Vilniuje - Kaukių mados savaitė/„Go Vilnius“ nuotr.
Vilniuje - Kaukių mados savaitė/„Go Vilnius“ nuotr.

Projektas socialiniame tinkle žaibiškai išpopuliarėjo, prisijungė fotografai, dizaineriai, verslininkai, muzikantai, studentai ir visi norintys. Prie iniciatyvos prisijungė muzikantai Erica Jennings ir Jurgis Didžiulis su šeima, dizaineris Robertas Kalinkinas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

„Pamaniau, kad puiki mintis kūrybiškai pažvelgti į šį aksesuarą ir pasitelkti vaizduotę bei taip naujoviškai sujungti žmones – to visuomenei dabar ypatingai reikia, – sako projekto dalyvė dainininkė Erica Jennings. Pasak jos, kaukė gali ne tik atskirti žmones, bet ir kurti ryšį. „Kitų žmonių veidai – mūsų atspindys. Kai šypsomės, žmonės atsako šypsena, atsiranda ryšys. Tad kaukėmis taip pat galime kurti teigiamą arba neigiamą ryšį“, – sako Erica Jennings.

Organizuoti Kaukių mados savaitę padėjo būrys savanorių, o susitikimai ir atrankos vyko nuotoliniu būdu vaizdo skambučių pagalba. Iš kelių šimtų grupės dalyvių sukurtų kaukių pristatymui buvo atrinktos dvi dešimtys, kurios demonstruoja, kad kūrybiškai pažvelgus į šį privalomu tapusį aksesuarą galima kurti savo stilių, juokauti ir netgi įkūnyti egzotišką personažą. 

Vilniuje - Kaukių mados savaitė/„Go Vilnius“ nuotr.
Vilniuje - Kaukių mados savaitė/„Go Vilnius“ nuotr.

„Seniai laukiau, kada kas nors per šį neramų laikotarpį įkūnys maro daktaro personažą. Aplinkybės sudėliojo tai padaryti man. Be to, kai visi pradėjo nešioti apsaugines kaukes, dėvėti paprastą kaukę tapo nuobodu ir neįdomu“, – apie savo dėmesį traukiantį kūrinį pasakoja projekto dalyvė menininkė Severija Bružaitė.

Kaukių mados savaitėje pristatomos tiek profesionalių dizainerių sukurtos kaukės, šypseną keliantys šmaikštūs aksesuarai, taip pat – menininkų sukurti kostiumai ir kūriniai. Žiūrovai gali pamatyti dizainerių Roberto Kalinkino, Eglės Onos Žiemytės, Olgos Filatovos Kontrimienės, Rūtos Kriaučiūnaitės, Gintaro Joniko, Vidmantės Martikonytės, juvelyrės Jūratės Česnaitės, verslininko Manto Juraškos, menininkų Severijos Bružaitės, Eglės Babilaitės, Eglės Gandos Bogdanienės, Gerdos Liudvinavičiūtės, Giedriaus Bučo kaukes. 

Vilniuje - Kaukių mados savaitė/„Go Vilnius“ nuotr.
Vilniuje - Kaukių mados savaitė/„Go Vilnius“ nuotr.

Projekte dalyvauja ir šeimos – Erika ir Jurgis Didžiuliai su savo vaikais, juvelyrės Rasos Paulauskaitės Dooling, prodiuserio Laimono Kirkučio, dizainerės Julijos Janus ir prodiuserio Stasio Baltakio šeima, barista Danas Kavaliauskas su drauge Saule Mikalauskaite. Kaukių mados savaitėje galima pamatyti ir vaikiškų kaukių, jas demonstruoja Sofi ir Markas Ivinskai bei Elzė Samanta Juraškaitė. Vilniaus simboliu pažymėtą kaukę pristato sostinės meras Remigijus Šimašius. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai