Vilniuje įžiebta Kalėdų eglė: skambėjo žvaigždžių dainos, prie Katedros nušvito kalėdinis miestelis

Vilniaus Kalėdų eglė / Sauliaus Žiūros nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-26 18:57
Likus mažiau nei mėnesiui iki didžiųjų metų švenčių, prasidėjo Kalėdų laukimas. Šeštadienio vakarą vilniečiai ir miesto svečiai rinkosį į Katedros aikštę – stebėjo įspūdingą muzikantų pasirodymą ir pagrindinės Lietuvos Kalėdų eglės įžiebimą. Netikėtai ir originaliai sužibusi eglė leido pasijusti lyg stebuklinėje pasakoje.

Sostinės eglė kasmet nustebino dar nematytu meniniu išpildymu. Pernykštė Kalėdų eglė-namukas buvo tokia populiari, jog nesutilpdavo visi norintys apsilankyti jos viduje, tad šiemet po magiška eglės skraiste tikrai pakaks vietos visiems norintiems prisiliesti prie Kalėdų stebuklo.

Tviskanti eglutės skraistė suformuota iš 50 tūkstančių lempučių. Žiūrint iš toliau, matyti elegantiškas smaragdinis eglės siluetas, kuris tarsi lengvai plazdena, pakilęs virš Kalėdų miestelio. Priartėjus arčiau eglės, išryškėja dar keletas šviesomis ir žaislais išpuoštų sluoksnių.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Palyginti su praėjusiais metais, šįmet Vilniaus eglė „paaugusi" – jos aukštis siekia 27 metrus, bendras kompozicijos plotis – net 50 metrų, o plotas – net 2500 kv. m. Penkios dešimtys šventiškai dekoruotų Kalėdų miestelio namelių aplink eglę sukuria ypatingą erdvę – pilną šviesų, kvapų ir malonaus šurmulio.

Šiemet nušvito ne tik Kalėdų eglė, bet ir Katedros aikštėje įsikūręs Kalėdų miestelis, kuriame viso advento metu vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami pajusti šventinę dvasią – paskanauti saldumynų ar sušilti su puodeliu arbatos.

Sostinės eglė kasmet nustebina originaliais dizaino sprendimais yra pastebima pasaulyje ir jau diktuoja eglučių madas. Praėjusiais metais „The Guardian“ Vilniaus eglę įtraukė į gražiausių pasaulio eglių sąrašą, „The Huffington Post“ ją įvertino kaip vieną ekstravagantiškiausių ir kūrybiškiausių eglių pasaulyje. O šiųmetėje tarptautinėje Kalėdų mugėje Frankfurte pasiskolinta pernykštės Vilniaus eglės idėja buvo pristatoma graikų stende.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

Eglutės įžiebimo proga vyko Katedros aikštėje vyko koncertas. Jo vedėjai Indrė Kavaliauskaitė ir Marijus Mikutavičius dirigavo eglutės įžiebimui ir kvietė į sceną žinomus Lietuvos dainininkus, kurie savo dainomis kūrė jaukią ir smagią nuotaiką.

Kalėdų eglės įžiebimo šventiniame koncerte muzikinio pasakojimo personažais virto populiariausi atlikėjai: Mantas Jankavičius, Merūnas Vitulskis, Linas Adomaitis, Girmantė Vaitkutė, Jurgis Brūzga, Sasha Song, Jazzu, Monika Pundziūtė, Monika Linkytė šių metų „X Faktoriaus“ dalyviai ir kiti atlikėjai.

Kalėdų eglę padėjo įžiebti Vilniaus meras Remigijus Šimašius, su susirinkusia mine skaičiuodamas sekundes nuo 10 iki 1. Iškart po to prasidėjo šventinis koncertas, į sceną žengė Linas Adomaitis, Monika Linkytė, Aleksas Augaitis ir kiti.

Sostinės Kalėdų eglės įžiebimo ceremonijos metu vyko ir „Išsipildymo akcijos“ labdaros finalas.

„Jau antrus metus iš eilės „Išsipildymo akcijos“ koncerto metu įžiebėme Kalėdų eglę Katedros aikštėje ir taip simboliškai pradėjome nekantrumo ir vilčių kupiną kalėdinį laikotarpį.

Keturioliktą kartą organizuojant šią akciją labai norisi pradžiuginti ir nustebinti tiek televizijos žiūrovus, tiek, svarbiausia, mažuosius mūsų istorijų herojus, kuriems reikalinga ir mūsų visų finansinė pagalba, ir maži, bet labai svarbūs draugystės stebuklai. „Išsipildymo akcija“ kartu su visais Lietuvos žmonėmis gali tuos stebuklus daryti“, – sakė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Šiemet Išsipildymo akcijoje kvietėme ne tik dalytis gerumu su likimo nuskriaustais vaikais, bet ir skatinome atsigręžti į bendruomenės narius, kurie imasi spręsti visuomenės problemas kurdami socialinį verslą ir taip prisideda prie visuomenės pažangos ir teigiamų pokyčių. Susitelkę galime pasiekti išties daug, todėl įžiebiant kalėdines egles miestų aikštėse ar savo namuose kviečiame pagalvoti apie tuos, kuriems reikia gero žodžio, dėmesio ar paramos“, – sako SEB banko prezidentas Raimondas Kvedaras.

Aukoti vaikams galite iki pat naujųjų metų skambinant arba siunčiant SMS su žodžiu VAIKAMS trumpaisiais telefono numeriais: 1890 – auka 1 euras, 1891 – auka 2 eurai, 1892 – auka 3 eurai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išrinkite: kuri Kalėdų eglė gražesnė – Vilniaus ar Kauno?

Luko Balandžio / 15min nuotr.
Luko Balandžio / 15min nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Skambant „Spragtukui“ minios akivaizdoje Kaune įžiebta karusele virtusi Kalėdų eglė

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai