Vilniuje įvyko filmo „Baltų gentys“ premjera

Rolandas Mackevičius ir Simas Kučas/ Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-02-20 20:21
Nuo vasario 21 dienos Lietuvos kino teatruose pradedama rodyti istorinė pasakojimo drama „Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys“. Pagrindiniai filmo kūrėjai – trys broliai Raitis, Lauris  ir Marcis Abele iš Latvijos.

Pasak filmo režisieriaus Raitis Ābele, „Jau seniai reikėjo, kad kažkas sukurtų šiuolaikinį filmą apie mūsų bendras Baltijos šaknis. Mes visi esame tarpusavyje susiję ir neturėtume to pamiršti.

„Mūsų tikslas buvo padaryti filmą vizualiai patrauklų, kad taip pat motyvuotume jaunesnes kartas domėtis istorija.

Manau, nesvarbu, ar filmą sukūrė latvis, ar lietuvis, rezultatas būtų panašus. Tai istorija, kurią papasakojo vienas iš mūsų, gyvendamas savo laisvoje šalyje.

Baltų istoriją daugelį amžių pasakojo ir perpasakojo mūsų užsienio kaimynai. Net ir šiame filme dauguma rašytinių šaltinių yra iš Skandinavijos sagų ir vokiečių kronikų. Mes atsakingai stengėmės išlaikyti istorinį tikslumą, bendradarbiaudami su istorijos tyrinėtojais, profesionalais  iš Latvijos, Lietuvos, Lenkijos ir Švedijos“, – pasakojo režisierius.

Filmo „Baltų gentys“ premjera/ Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Filmo „Baltų gentys“ premjera/ Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

„Baltų gentys“ – tai informatyvus, edukacinis filmas, kurį privalo pamatyti kiekvienas lietuvis, kad suprastų, iš kur mes atėjome, kur mūsų šaknys? Dokumentinė drama paneigia baltų žmonių, kaip taikių ūkininkų, mitus ir sukelia diskusiją –  kiek mažai mes žinome apie kraują, kuris teka mūsų venose. Kas iš tikrųjų buvo mūsų protėviai – paskutinieji Europos pagonys? Ir kieno krauju paženklintas krikščionybės kelias į Baltų žemes?

Pasakojimas nukelia į XIII amžių. Danų pirklys-šnipas, krikščionis Larsas, patenka į baltų tautų žemes (Prūsiją, Lietuvą, Latviją), kur dalyvauja religinėse apeigose, žiauriose kautynėse, o vasaros saulėgrįžos metu tampa kuršių vergu ir netgi kovoja su kryžiuočiais. Tai unikali dramatiška kelionė į praeitį – į nežinomas baltų genčių žemes.

Dokumentinė drama „Baltų gentys“ buvo filmuojama dvejus metus. Tai užtruko tiek ilgai, nes filmui reikėjo ir šiltos vasaros, ir auksinio rudens, lietaus, purvo, sniego, rūko, ledo, saulėlydžio, debesų...

Filmas sukurtas 2018 metais Latvijoje ir skirtas Latvijos Respublikos 100-mečio paminėjimui. 

 

Temos:
Kinas

Naujausi straipsniai