Vilniuje iš anksto paminėta JAV Nepriklausomybės diena, į šventę atvyko Valdas ir Alma Adamkai

Valdas Adamkus su žmona Alma / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-06-26 19:04
JAV ambasadorės Deborah Ann McCarthy kvietimu ketvirtadienio vakarą Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre garbingi svečiai susirinko paminėti 238-ąją Jungtinių Amerikos Valstijų Nepriklausomybės dieną, simbolizuojančią Amerikos žmonių kovą už laisvą ir nepriklausomą valstybę.

Kiekvieną, apsilankiusį Nepriklausomybės dienos minėjime, pasveikino pati D.A.McCarthy, taip pat – ambasadorės pavaduotojas Robertas Silbersteinas bei gynybos atašė Jeffrey L.Jennette. Šventėje apsilankė gausus politikų, ambasadorių, verslininkų būrys, čia dalyvavo ir JAV kariškiai. Iš viso į minėjimą buvo pakviesta per 500 asmenų.

Minėjimo nepraleido ir prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma Adamkiene. Su vėžiu pusę metų kovojantis V.Adamkus šventėje atrodė puikios savijautos, gausiai ir maloniai bendravo su susirinkusiaisiais. Tuo tarpu A.Adamkienė švytėjo elegancija ir šypsena. 

Šventės metu visų pirma buvo pagerbtos JAV vėliava – ją išnešė JAV karinio jūrų laivyno pėstininkai. JAV ir Lietuvos Respublikos himnus atliko Artūro Noviko džiazo mokyklos grupė „Jazz Island“.

Ambasadorė Deborah A. McCarthy pasveikino susirinkusiuosius tardama specialią kalbą. Jos metu ambasadorė pabrėžė, jog per pastaruosius metus pasaulis matė daug neteisybės – teroro aktų, cenzūros, apribojimų, netolerancijos, pilietinių karų; sukrečiantys pasirodė įvykiai Ukrainoje. Linkėdama laisvės, taikos ir draugystės D.A.McCarthy pakvietė svečius pakelti taurę už nepriklausomybę ir ragino ją saugoti.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai