Vilniuje duris atvėrė pirmoji keramikos kavinė: naujas požiūris į kūrybišką verslą

„Gėlių gatvės keramikos“ įkūrėja Rūta
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-09-24 21:25
Gėlių Gatvės Keramika – tai naujai įsikūrusi keramikos kavinė Vilniuje, hip stoties rajone esančioje Gėlių gatvėje, ketvirtu numeriu pažymėtame praėjusio šimtmečio rožiniame name. Tik įėjus pro duris, jus pasitiks Rūta – šios jaukios vietos įkūrėja. Anot Rūtos, ši nauja vieta – tai jaukaus ir kūrybiško laiko praleidimo būdas, alternatyva tradicinėms kavinėms.

Čia begeriant škotišką kavą, įvairių skonių ekologišką limonadą ar ragaujant namų darbo veganiškus užkandžius, turite galimybę nusidažyti keramikos dirbinį – puodelį, lėkštę, vazą, taupyklę ir t.t. Viskas labai paprasta, nuoširdu ir lyg europietiškame mažo biudžeto filme.

„Gėlių Gatvės Keramika“ išskirtinė ir savo interjeru. Tik įėjus, liksite abstulbę erdvės grožio – aukštų lubų, rožinių sienų, ir daugybės smulkiausių detalių. Viską norėsis fotografuoti. Tai draugiška ir atvira vieta visiems. Tiesą sakant, šią vietą jau spėjo pamėgti daugybė vilniečių, ir kas nuostabu – jie visi tokie skirtingi ir įvairūs. Čia vyksta romantiški pasimatymai, priešpiečių kavutės valandėlės, vaikų gimtadieniai, „bachelorette“ priešvestuviniai vakarėliai, produktų pristatymai.

„Gėlių gatvės keramikos“ įkūrėja Rūta
„Gėlių gatvės keramikos“ įkūrėja Rūta

Rūta, kaip atrodė tavo gyvenimas prieš Gėlių Gatvės Keramiką"?

Tai buvo kupini asmeninio augimo, žiniu įgyjimo, kultūrų tryrinėjimo, pokyčių, pažinčių, svajonių ir siekių įšsigryninimo metai. Gyvenau, mokiausi ir dirbau dviejuose skirtinguose kultūrose – skandinaviškoje ir britiškoje. Iš pradžių tai buvo Kopenhaga – ji mane subrandino, suformavo mano humanitarišką bei demokratišką asmenybę, įskiepijo estetikos ir jaukumo supratimą, suteikė galimybę suvokti tikrasias gyvenimo vertybes. Vėliau – Glazgas, kuris mane itin praturtino kultūriškai ir intelektualiai. Čia studijavau filosofiją, taip pat atradau aistrą kavai, veganizmui, žygiams ir tikram bendravimui su žmonėmis.

Per visus šiuos metus keliavau po Europos, Azijos, Pietų ir Šiaurės Amerikos miestus, kaimus ir gamtą, tai man suteikė pasaulietiškumo, pamačiau žmonių įvairovę, suvokiau žemę kaip savo namus. Vasaromis ir žiemomis grįždavau ir į Lietuvą, kur leisdavau laiką nedidelėje mamos studijoje Kaune, kurioje ji gamina indus, tęsdama Kauno “Jiesia” keramikos liniją. Lietuvoje savanoriaudavau ir buvau įsitraukusi į įvairias socialines iniciatyvas.

Kaip gimė idėja atidaryti Gėlių Gatvės Keramiką" Vilniuje?

Po verslo ir komunikacijų studijų Danijoje, nepasirinkau didelės profesinės karjeros kelio, tačiau žinojau, kad ateityje sukursiu ir vykdysiu mažą ir jaukų verslą. Vėliau, pakeliavus, pasimokius, ir įgyjus daugiau patirčių nusprendžiau nieko nelaukti ir atidaryti multikoncepcinę vietą. Čia apjungiau visus savo interesus: keramiką, kavą, veganišką gyvenimo būdą. Man patinka, kai vietiniai gyventojai atsidaro savo smulkius ir nepriklausomus verslus – lokalias krautuvėles, kavines, restoranėlius, kuriuose savininkai dirba patys. Mano manymu, tokios vietos prisideda prie šalies/miesto kultūrinio identiteto ir autentiškumo kūrimo. Didelis malonumas būti sparčiai augančio Vilniaus dalimi.

Kaip vyko pasirengimo ir „Gėlių gatvės keramikos" įrengimo procesas?

Tai buvo įdomus procesas, kuriuo dalinausi tik su artimiausiais žmonėmis, iš jų sulaukiau daug pagalbos ir palaikymo. Visgi, viskuo rūpinausi pati, įkurti Gėlių Gatvės Keramiką man užtruko tris mėnesius. Su draugais juokiamės, kad ši vieta yra „pasidaryk pats’“ projektas ir, kad labai daug buitinių detalių išduoda „moteriškus“ sprendimo būdus. Bet man taip patinka, man ši vieta tokia miela ir brangi su visais savo trūkumais. Aš stengiuosi į dalykus žiūrėti paprasčiau...

„Gėlių gatvės keramikos“ įkūrėja Rūta
„Gėlių gatvės keramikos“ įkūrėja Rūta

Kuo „Gėlių gatvės keramika" unikali?

Kiekvienas žmogus kaip ir kiekviena to žmogaus sukurta vieta yra unikali. „Gėlių gatvės keramika“ – tai mano asmeninė hobių ir patirčių ekspresija, nuo idėjos iki interjero ši vieta – tai aš – rami ir jauki, bet tuo pačiu ir chaotiška, spalvota, su laaaaabai daug rožinės. Čia tvyro asmeniškumo ir individualumo aura. Tai yra tarsi mano pačios namai atviromis durimis, kuriuose skatinu ir kitus jaustis lyg namuose. 

Naujausi straipsniai