Vilniuje bus atidaryta pirmoji tapytojos Rūtos Vadlugaitės paroda 

Rūtos Vadlugaitės tapyba / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-24 16:47
Birželio 6 d. 18 val. Jogailos rezidencijoje (Jogailos g. 3, Vilnius) bus atidaryta pirma personalinė tapytojos Rūtos Vadlugaitės paroda „Protarpiai“.

Paveikslus laikanti daugtaškiais, o tų taškų sujungimo veiksmą – tapybos kūnu, menininkė kuria vaizdų tinklą, aprėpiantį dvi klausimų platumas: pirma, kas sudaro tapybos gramatiką, kas yra tapybos kalba – ar ji slypi daugiau žodžiuose, ar vaizduose?

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

„Tapybos kaip (vaizdinės) kalbos suvokimas nuolat kinta – jis pasklidęs cirkuliuojančioje prasmės kraujotakoje, ir svarbu suprasti, kad tapyba iš esmės yra abstrakti idėja, tarpstanti vaizdų, žodžių raizginiuose. Parodą regiu atvirą klausimo nuostabai, atsakymo iliuzijai, galvojimui tarpuose, buvimui protarpiuose.
Rašant žodžiai tapo vaizdu, o vaizdas – tik pretekstu žodžiams“ , – sakė R. Vadlugaitė.

Asmeninio albumo nuotr.
Asmeninio albumo nuotr.

Rūta Vadlugaitė

Vilniaus dailės akademijoje tapybos magistrantūroje studijuojanti menininkė, 2016 metais laimėjusi pirmą vietą Žabolis Art Project tapybos kategorijoje, 2017 metais tapusi projekto Jaunojo tapytojo prizas finaliste, jau du metus eksponuoja savo kūrybą greta kitų Contour Art Gallery atstovaujamų, Lietuvos meno pasaulyje gerai žinomų tapytojų Eglės Ridikaitės, Eglės Gineitytės, Laisvydės Šalčiūtės bei Raimodo Gailiūno darbų. Pastarasis, beje, buvo ir pirmas R. Vadlugaitės tapybos mokytojas, dar dailės mokykloje įdiegęs savo mokinei nuostatą, kad tapyba nepripažįsta netikrumo – ji negali būti sumeluota.

Buvimas protarpiuose – tai jaunos menininkės kelionė iš savęs į save, kuriant tapybos gramatiką, abstrakčiai idėjai plevenant tarp vaizdų ir žodžių.
Kviesdami į parodą, kviečiame paklysti prasmių, vaizdų ir žodžių (ne)buvimo spalvinguose labirintuose ir remiantis savais jausmais sukurti savąsias prasmes... protarpiais.

Parodą rengia menininkei atstovaujanti „Contour Art Gallery“ bendradarbiaudama su „Baltic Sothebys International Realty“.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai