Naujausia menininko Eigirdo Scinsko paroda susidomėjo ir Mantas Petruškevičius

Eimanto Scinsko „Raw colors“ parodos atidarymas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-04-25 21:01
Meno mylėtojams puikiai žinomoje galerijoje „Menų Tiltas“, įsikūrusioje Užypyje, vadovaujamoje Edvido Žukaus, įvyko menininko Eigirdo Scinsko naujausių darbų tapybos paroda pavadinimu „Raw Colors“.

Kaip pats E. Scinskas teigia, norisi, kad menas įgautų šiuolaikinį pulsą Lietuvoje, todėl kasmet stengiasi surengti bent dvi savo asmenines parodas kurios visuomet susilaukia daug lankytojų.

„Drobė man – iššūkis, naujų pojūčių ieškojimas savyje. Kūrinio neįtakoja jokie išoriniai faktoriai: mane žavi, kad čia esu tik aš, tikra drobė ir pasirinktos aliejinių dažų spalvos. O svarbiausia tai, kad tapyboje tobulėjimui ribų nėra”, – sako E.Scinskas, kuris prieš šešerius metus pasinerdamas į tapybos ir meno pasaulį, buvo žinomas ir kaip profesionalus fotografas.

Eimanto Scinsko „Raw colors“ parodos atidarymas  / Vyginto Skaraičio nuotr.
Eimanto Scinsko „Raw colors“ parodos atidarymas / Vyginto Skaraičio nuotr.

Paklaustas, kas jo dižiausias įkvėpimas, E. Scinskas sako, – Šiuolaikinio meno muziejai bei galerijos, dėl kurių norisi skristi ir į kitą pasaulio gala. Nuostabus jausmas stovėti prie šedevro ir bandyti jį išties suprasti. Būni tiesiog pritrenktas jo energijos, grožio ir emocijų. To siekiu, ir savo tapyba, paliesti ir sukelti teigiamas pasaulio patirtis ir emocijas žiūrinčiajam.

„Tai ne pirmas atvėjis meno pasaulyje, kada žmogus užsiima viena veikla, o paskui tampa visai kitos srities, o kartais ir svarbiausios srities profesionalu. Turbūt meno pasaulyje žymiausi pavyzdžiai – Rubensas, kuris visą gyvenimą dirbo diplomatu ir staiga tapo didžiu daiilininku, Hogenas ir kiti. Lietuvoje tai vis dar retas reiškinys, ir todėl kai susiduri su tokio žmogaus darbais, yra apie ką pagalvoti, įdomu kas bus toliau. Eigirdas turi Dievo dovaną spalvai bei koloritui, turi ryškią vaizduotę, ir gali puikiai komponuoti. Komponuoja pasikliaudamas savo išlikusiu pirmu įspūdžiu, kievienas jo paveikslas yra matyto vaizdinio išraiška”, – Menotyrininkė dr. Nijolė Tumėnienė.

Nesustoti kurti patį skatina ir girdimi atsiliepimai iš žmonių, kurie domisi šiuolaikiniais abstrakčiais kūriniais, interjerų dizainerių bei architektų tiek Lietuvoje tiek užsienyje, kurie rekomenduoja tokios stilistikos paveikslus savo klientų erdvėse. Gera pastebėti, kad žmonės plečia savo akiratį suvokdami meną ir vis daugiau jų nori turėti paveikslą ar kitokį meno kūrinį savo namuose. Kaip Eigirdas Scinskas teigia, jo paveikslais domisi panašūs, kosmopolitiški, daug keliaujantys ir matantys žmonės.

Eimanto Scinsko „Raw colors“ parodos atidarymas  / Vyginto Skaraičio nuotr.
Eimanto Scinsko „Raw colors“ parodos atidarymas / Vyginto Skaraičio nuotr.

Šiandien menininkas prisipažįsta, kad tapo vis aktyviau, nes vis dažniau jo parodos atsiduria ir užsienio meno rinkose. Visai netrukus, pavasario gale, Eigirdo Scinsko abstrakčių paveikslų tapybos parodą išvys ir Vokietijos meno mylėtojai. Paroda įvyks žinomoje meno galerijoje Galerie Kampl, Miuncheno mieste.

Kaip menininkas sako, – abstrakčius potėpius ant drobių, nesusidūrusiam su menu žmogui gali būti sunku suprasti iš pirmo žvilgsnio, nes kiekvieno žmogus kitoks suvokimas, kartais tik pavadinimas gali sufleruoti paveikslo temą, tačiau mintys ir vaizduotė padeda įžvelgti dar ir dar kažką, kas ankščiau gal ir nebuvo pastebėta. Paveikslų daugiasluoksniškumas taip pat sukuria atskirą istoriją savyje. Kaip menininkas sako, paveikslų ir meno nebūtina suprasti, bet būtina pajausti ir pasimėgauti meno kuriama ir teikiama emocija.

Paroda atvira visiems iki Gegužės 15d. Iėjimas nemokamas.

Temos:

Naujiena Menas

Naujausi straipsniai