Vilniuje atidaryta intriguojančių siužetų kupina G.Šuminaitės paroda „After All“

Gertrūdos Šuminaitės parodos „After All“ atidarymo akimirka
Autorius: Pranešimas spaudai
Publikuota: 2022-01-09 10:16
Pirmą kartą Kaune pristatyta menininkės Gertrūdos Šuminaitės fotografijų paroda „After All“ šį šeštadienį pristatyta Naktiniame Vilniaus avilyje. Paroda konstruoja vaizdus iš to, kas lieka įvykiams pasibaigus ir parodo, kas lieka viešbučiuose ar trumpalaikės nuomos būstuose gyventojams juos palikus.

Vakarėliai, vienos nakties nuotykiai ir intriguojantys siužetai – tai, ką sutiksite parodos metu. Menininkė sako, kad idėja gimė prieš keletą metų iš patirties dirbant viešbučiuose ir kitose apgyvendinimą suteikiančiose platformose. „Dirbant šį darbą patirtis buvo tikrai įkvepianti, nes kiekvieną kartą užėjus į žmonių paliktus kambarius ar butus tekdavo išgyventi tarsi vis po naują istoriją“, – teigia kūrėja.

Nešvarūs patalai, šiukšlės, kraujas, prezervatyvai, buteliai, narkotikai, paliktos dėmės – vaizdiniai kuriuos galėsite sutikti parodoje. Tai lyg pėdsakai, kurie nupasakoja įvykius nutikusius erdvėse. Kaip menininkė sako, tai yra prisiminimų, girdėtų istorijų, patirčių ir fantazijų rezultatas nugulęs fotografijų parodoje.

Gertrūdos Šuminaitės parodos „After All“ atidarymas
Gertrūdos Šuminaitės parodos „After All“ atidarymas

„Šis kūrybinis procesas man leido suvokti, kokia svarbi yra akimirka po visko. Dažnai ji mums yra ir pati įsimintiniausia, nes tik pasibaigus tam tikram įvykiui mes jį įvertiname pagal tai, kaip jaučiamės. Šios nuotraukų serijos tikslas yra suteikti žiūrovui tokią patirtį, kuri būtų kuo labiau įsimintina, nepatogi ir sukrečianti. „After all“ yra apie tai, kas mes esame už uždarų durų, kai niekas mūsų nemato. – apie parodą pasakoja G.Šuminaitė.

Visą savaitę taip pat veiks pop-up parduotuvė, kurioje bus galima įsigyti menininkės kūrinių. Parodą aplankyti galima Naktiniame Vilniaus avilyje, Vilniaus g. 22 iki sausio 15 d.

Gertrūdos Šuminaitės parodos „After All“ atidarymas
Gertrūdos Šuminaitės parodos „After All“ atidarymas

Naktinis Vilniaus avilys – atvira kūrybiškumo erdvė, įsikūrusi pačioje Vilniaus širdyje – Vilniaus g. 22, prieinama vilniečiams ir miesto svečiams. Čia įsikūrusių nevyriausybinio ir kitų sektorių organizacijų pagalba stengiamasi kurti atvirą erdvę, kuri taptų prevencine priemone narkotikų, tabako bei alkoholio vartojimui.

Erdvė sukuria galimybę ieškoti sau mėgstamos veiklos ir tokiu būdu surasti alternatyvą tradiciniams naktinio Vilniaus gyvenimo įpročiams bei gauti visą reikalingą pagalbą tiems, kurie susiduria su narkotikų, tabako ar alkoholio vartojimo problemomis.

Temos:
Kultūra

Naujausi straipsniai