Vilniuje atidaryta fotografijų paroda „Uždaros teritorijos: Φ langas“

Fotografijų parodos „Uždaros teritorijos: Φ langas“ atidarymas bare „Peronas“/ Pauliaus Peleckio nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-07 18:56
Trečiadienio vakarą Vilniuje atidaryta fotografijų paroda „Uždaros teritorijos: Φ langas“.

„Fotografavimo veiksmas yra vienas iš šiuolaikinio žmogaus grįžimo į gamtą būdų. Šiandien mums natūralu fotografuoti. Tačiau tai, kas natūralu, gali tapti ne taip sąmoninga, išnykti besikeičiančių vaizdų sraute. Šioje fotografijų parodoje galite pamatyti sąmoningą autorių grįžimo į gamtą veiksmą, tarsi terapinį pasivaikščiojimą po nepaprastai gražią Lietuvos neriją“ – teigia menotyrininkė Sandra Umbrasienė.

Parodos autoriai ir plenero dalyviai Laima Beržinytė-Gulbinienė, Lina Juškauskaitė, Evgenia Levin, Simonas Baronas, Ramūnas Danisevičius, Jonas Staselis, Rimantas Steponavičius ir Domantas Umbrasas kūrybine judėjimo ir ritmo seka „123“ žingsniavo per sąmoningus patyrimus, erdvės pajautas. Svarbiausias plenero tikslas: kūrybinio laiko ir erdvės modeliavimas, kurį simboliškai „apglėbia“ lango motyvas.

Tema „Langas“ dedikuota fotografui Michailui Raškovskiui (1959–2009). Michailas kūrė ir užsienyje ir Vilniuje bei Kuršių nerijoje.

Plenero fasilitatorė Gerda Šeirė, vedusi įpročių ir pokyčių dizaino dirbtuves, lavino kūrėjų erdvės patyrimą, sąmoningumą. Dirbtuvėse plenero dalyviai laisvų asociacijų būdu tyrinėjo „uždarą“ Kuršių nerijos teritoriją. Tai padėjo autoriams sukoncentruoti dėmesį į aplinkoje tarpstančias inspiracijas, lokalias aktualijas, aplinkos ryšį su savo vidiniame pasaulyje gyvenančiomis vertybėmis. Tyrinėdami Kuršių nerijos gamtą autoriai realizavo ir tobulino kūrybos procesų bei dėsnių pažinimo funkcijas.

Taip pat viena iš svarbiausių plenero kūrybingumo treniruočių buvo gamtojauta. Plenero idėjinė pusiausvyra  išsidėstė tarp dviejų kūrybinių jėgų – gamtos ir žmogaus. Didžioji menininkė yra gamta, suteikianti žmonėms harmoniją ir padedanti atrasti pusiausvyrą.

Saugioje ir „uždaroje“ Kuršių nerijos teritorijoje ištikusi ramybė padėjo suprasti ką labiausiai trokšta išsaugoti autoriai. Atlikę kūrybinį fotografavimo veiksmą, autoriai atkreipė dėmesį į skirtingus kultūrinius, istorinius,  ekologinius, fotografinius kontekstus.

Rugsėjį planuojami susitikimai su parodos autoriais, pokalbiai apie fotografiją, gamtą ir bendruomeniškumą, gamtojautą ir kūrybinį darbą. Detalesnė informacija apie susitikimus bus paskelbta parodos atidarymo metu.  

Parodos atidarymo akimirkas rasite nuotraukų galerijoje:

Temos:
Kultūra

Naujausi straipsniai