Vilniuje – atsisveikinimas su Nelly Paltiniene: „Jos misija buvo nešti džiaugsmą“

Atsisveikinimas su Nelly Paltiniene/ Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Vilniaus Bernardinų bažnyčioje antradienį paskutinis „sudie“ ištartas lietuviškos estrados legendai Nelly Paltinienei. Čia buvo pašarvota iš Vokietijos pargabenta urna su dainininkės palaikais. Pagerbti Nelly Paltinienės atminimo rinkosi artimieji, buvę scenos kolegos ir jos talento gerbėjai. Vienas pirmųjų Bernardinų bažnyčios Šv. Mykolo koplyčioje pasirodė Nelly Paltinienės vyras Arvydas Paltinas.

Prisimindamas N.Paltinienę artimas jos bičiulis, brolis pranciškonas, kunigas Arūnas Peškaitis negailėjo gražių žodžių. „Ji buvo nepaprastai geros širdies“, – Žmonės.lt sakė jis. Nelly Arūnas žinojo nuo pat vaikystės, artimas dainininkės draugas prisipažino, kad jos dainų klausė nuo šešerių metų. 

 

Arūnas Peškaitis ir Nelly Paltinienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Mes susipažinome vėlai, XXI amžiaus pradžioje, bet ją pamilau nuo vaikystės, per radiją, per televiziją. Kiek tik atsimenu save – tiek atsimenu jos dainas. Mane žavėjo jos, kartu su dainininku Eugenijumi Ivanausku atliekami graikiški duetai. Pirmiausiai ji buvo labai jautrus žmogus. Ji buvo labai gailestinga, tai – viena tų dainininkių, kuri visuomet sutikdavo dainuoti labdaros koncertuose, giedoti bažnyčioje, koncertuoti atskirties vietose – pavyzdžiui senelių namuose, ligoninėse, ji vykdavo į įvairiausius užmirštus kampelius ir jautė, kad džiaugsmo nešimas yra jos misija ir ji tą misiją atliko. Tas džiaugsmas, kurį ji nešė buvo ne paviršutiniškas, o gyvenimo džiaugsmas, būties džiaugsmas“, – Žmonės.lt kalbėjo kunigas A.Peškaitis.

Nelly bičiulis pabrėžė, kad tikėjimas – buvo kitas svarbus dainininkės bruožas. „Kai nuo 1989-ųjų jai buvo leista koncertuoti Lietuvoje – per kiekvieną čia surengtą koncertą jį atlikdavo „Ave Maria“. Ji buvo tikėjimo ir rimties žmogus“, – kalbėjo kunigas.

Žiūrėkite fotogaleriją:

Atsisveikinimas su Nelly Paltiniene Vilniaus Bernardinų bažnyčioje (52 nuotr.)
+46

Antradienį vienas pirmųjų Bernardinų bažnyčios Šv. Mykolo koplyčioje pasirodė Nelly Paltinienės vyras Arvydas Paltinas. Koplyčioje buvo matyti ir jo vainikas su užrašu „Mano vienintelei...“.

Prisimindamas N.Paltinienės ir jos vyro Arvydo santykius A.Peškaitis teigė, kad juos galima vadinti pavyzdiniais.

„Jie kartu išgyveno beveik 60-imt metų. Pirmiausia – tie santykiai buvo labai tvarūs. Labai tikri, tvirti. Tarp jų meilė buvo visada ir, manau, kad jie liko įsimylėję nuo pat savo pažinties pradžios iki paskutiniųjų dienų. Taip pat juos labai siejo kūryba. Arvydas buvo jos prodiuseris,, ruošdavo jai fonogramas – ji koncertuodavo visoje Europoje, Amerikoje. Juos jungė bendri darbai. Arvydas ruošdavo muzikinę koncertų dalį, o Nelly buvo labai reikli repertuarui. Dėl to jie dažnai ginčydavosi, esu matęs kaip jie kalbasi ar net barasi. Paskutinius penkerius metus Nelly labai sirgo, nebedainavo... Arvydas visus tuos metus buvo su ja Vokietijoje. Nors jų santykiai niekada nebuvo idealūs, bet tikrai juos galėčiau pavadinti pavyzdiniais“, – Žmonės.lt pasakojo brolis pranciškonas A.Peškaitis.

Arvydas Paltinas / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Atsisveikinimas su Nelly Paltiniene / Gretos Skaraitienės „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

91-erių Nelly Paltinienė mirė vasario 2020 metų 29-ąją. Pandemija sukliudė urną su dainininkės pelenais į Lietuvą pargabenti anksčiau, todėl laidotuvės surengtos tik atsivėrus oro keliams.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nelly Paltinienė: neturėjo nei vaikystės, nei jaunystės – gyvenimas prasidėjo scenoje

Pastaraisiais metais N.Paltinienė skundėsi sunkiais sveikatos sutrikimais po to, kai prieš kelerius metus susirgo plaučių uždegimu ir patyrė ligos komplikacijas. Iki mirties ji gyveno ir gydėsi Vokietijoje, Manheime.

Nelly Paltinienė ir Arvydas Paltinas (22 nuotr.)
+16
Skaitykite daugiau