Vilnių užplūdo „cosplay“ gerbėjai: tokius kostiumus išvysi nedažnai

Renginio „Comic Con Baltics“ akimirka / Dariaus Kučio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Šį savaitgalį Vilniuje pirmą kartą vyksta populiariosios kultūros festivalis „Comic Con Baltics“. Visame pasaulyje populiarus renginys neatsiejamas nuo kompiuterinių žaidimų, veiksmo ir fantastinių filmų herojų, „cosplay“ aistruolių.

Ryškiaspalviais, sudėtingų konstrukcijų kostiumais pasipuošę renginio svečiai nepraleido progos sudalyvauti cosplay konkurse. Japonijoje gimęs cosplay – tai popkultūros reiškinys, kai žmonės persirengia ir dėvi mėgstamų herojų kostiumus iš filmų, videožaidimų, komiksų, fantastinės literatūros, japonų manga ir anime žanrų kūrinių.

„Litexpo“ parodų rūmuose vykstančiame festivalyje iš arčiau buvo galima susipažinti ne tik su cosplay kultūra, bet ir pabendrauti su tarptautinio lygio žvaigždėmis, savo akimis išvysti garsiausių filmų dekoracijas, tokias kaip erdvėlaivis iš „Žvaigždžių karų“, sostas iš „Sostų žaidimų“ ar laiku perkelti galintis automobilis iš „Atgal į ateitį“ franšizės.

Renginio „Comic Con Baltics“ akimirka / Dariaus Kučio nuotr.

Daugiausiai lietuvių dėmesio sulaukė diskusijos su garsenybėmis. Aktorius ir kino kūrėjus kalbino Andrius Tapinas, Justinas Jankevičius. Po diskusijų galima su užsienio žvaigždėmis nusifotografuoti ar paprašyti jų autografo. Iliuzionistas Mantas Wizard paprašė „Policijos akademijos“ žvaigždės Michaelo Winslow autografo kitaip, nei kiti. Jis parodė aktoriui triuką su korta: šis išsirinko kortą, ant jos paliko savo autografą ir vėl įdėjo atgal į malką. Manto Wizard nurodymu Michaelas suspaudė kortas delne. Iš vis dar suspausto delno Mantas Wizard ištraukė būtent tą kortą, ant kurios buvo autografas. Tuo tarpu atgniaužęs delną Michaelas delne išvydo neperšaunamo stiklo gabalą. Sumišęs aktorius pažvelgė į iliuzionistą.

„Kai jūs atliekate numerį, visi juokiasi. Kai aš atlieku numerį, visi pasipiktina“, – sumišusiam aktoriui juokdamasis pasakė Mantas Wizard.

Renginio „Comic Con Baltics“ akimirka / Dariaus Kučio nuotr.

„Comic Con Baltics“ Vilniuje vyksta gruodžio 2-3 dienomis. Renginys tarptautinis, jame daug svečių iš užsienio, todėl čia vyrauja anglų kalba. Kiekviena kviestinė žvaigždė turi savanorį, kuris jį lydi, todėl gali patarpininkauti ir pavertėjauti, bendraujant su svečiais.

Pirmoji „Comic Con Baltics“ diena (159 nuotr.)
+153
Skaitykite daugiau