Vilnietis per kelis mėnesius išbandė daug darbų: nuo šiukšlininko iki mokslinės laboratorijos darbuotojo

Linas Marcišauskas
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-09-23 18:37
Vilnietis fotografas Linas Marcišauskas suprato, kad nežino, ką norėtų dirbt. Todėl per kelis mėnesius išbandė daugybę profesijų.

Žmonės.lt jau rašė apie Lino sumanymą, dabar vaikinas sulaukė laidos KK2 dėmesio.

„Prisimenu vaikystėje, kai nesimokydavau, tėvai gąsdindavo, kad užaugęs tapsiu kasininku arba šiukšlių rinkėju“, – savo pasakojimą pradeda Linas Marcišauskas.

Vaikinas savo projektą „Linas dirba darbus“ pradėjo nuo maisto išvežiojimo. Kadangi įsidarbino vasario mėnesį – logistika ėjosi sunkiai, buvo slidu, teko net keliskart apsiversti su visu maistu.

Po mėnesio Linas įsidarbino kepyklėlėje. Bandeles kepė tris dienas. Vėliau jis įsidarbino archeologu ir pajūryje, prie Olando kepurės kasinėjo žemes. Užėjus lietaus sezonui Lino kastuvo paslaugų archeologams nebereikėjo. Tuomet vaikinas tapo šiukšlių išvežiotoju.

Linas Marcišauskas
Linas Marcišauskas

„Jaučiausi kaip kitame pasaulyje. Tu gauni tą uniformą ir dirbi pagal tvarkaraštį. Esu visiškai prie to nepripratęs, nes kaip fotografas, turiu laisvą darbo grafiką. Tiesa, šiukšliavežių darbas sunkus. Reikia ne tik surinkti prie konteinerių išmėtytus šiukšlių maišus, bet ir išrūšiuoti atliekas. Be to, kas rytą reikia praeiti blaivumo patikros testą“, – LNK laidoje KK2 pasakojo jis.

Po šiukšlininko karjeros Linas vėl grįžo prie žmonių. Įsidarbino padavėju Šventojoje. Padavėjo darbas, pasirodo, labai pavojingas. Kuo daugiau alkoholio, tuo labiau Šventosios kurorto poilsiautojai tolsta nuo šventumo. Vis dėlto, padavėjo profesija viena pelningiausių. Vaikinas teigia, kad galima gyventi vien iš arbatpinigių.

„Neatradau atsakymo, kaip tai veikia. Ar reikia būti geru padavėju, ar blogu? Kartais tu stengiesi,  o duoda 50 centų. O būna, vėluoji, nespėji, kažką pamiršti ir palieka 5 eurus“, – padavėjo patirtimi laidoje dalijosi vilnietis. 

Linas Marcišauskas
Linas Marcišauskas

Dabar, pasibaigus vasarai, Linas grįžo dirbti į patalpas. Dirba laboratorijoje. Vaikinas prisijungė prie studentų komandos, kuri dalyvauja tarptautiniame konkurse, ir ieško kaip išgydyti sergančias tvenkinių žuvis.

„Iš kaukių baliaus, kažkokio tai grotesko, atvykau į sterilią baltą aplinką su chalatais, pirštinėmis, genais ir DNR. Atrodo kaip sapnas, tas šuolis iš „Paršelio rojaus“ į laboratoriją, bet tuo pat jaučiu, kad man to labai reikia“.

Linas sako, kad darbus keičia ne dėl pinigų. Jam įdomu išbandyti kuo daugiau sričių ir profesijų subtilybėmis pasidalinti su visuomene „Youtube“ bei „Instagram“ kanaluose.

Linas Marcišauskas
Linas Marcišauskas

Naujausi straipsniai