Vilnietė persikraustė į Tailandą ir tapo meditacijų mokytoja: „Tobulumas – tai mūsų vidinė dermė“

Simona Kupetienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
AA

Atrodo, gyvenau įprastą gyvenimą – daug dirbau, turėjau savo verslą, šeimą, vaikų, o tuo pačiu mažai turėjau laiko draugams, malonumams, o ką jau kalbėti apie save – sau laiko išvis neskyriau. Ir atėjo ta diena, kai labai pavargau taip gyventi, lyg užburtame žiurkių rate.

Atrodo, niekada negana, norisi vis daugiau, vis geriau, vis pirmyn, bet gavus tai, ko taip trokšti, širdyje lengviau nepasidaro. Anaiptol, situacija vis sunkėja…

Supratau, kad reikia kažką daryti, laikas ne persidažyti namuose buto sienas ir išvykti atostogų, o keisti savo gyvenimo būdą iš esmės. Taip atsirado avantiūra pagyventi pietryčių Azijoje, pakeliauti. Šios kelionės man reikėjo kaip oro, mano visa energija buvo nukreipta į tai ir noras buvo toks stiprus, kad nieko kito nebeliko, tik jį įgyvendinti. Visada labai tikėjau, kad kai kažko labai nori, tai ir turi…

Po pusmečio pavyko susiderinti viską, užsibaigti darbus, išnuomoti butą ir nusipirkti bilietus į vieną pusę – Tailandą.

Ne, nebuvo pradžia gėlių žiedlapiais klota, juk problemos, kurias atsiveži, niekur neišnyksta – nei vėjas išpučia, nei jūros bangos išvaiko, nei saulė iškepina. Ir tikrai ne šalis tave pakeičia. O ir atvažiuoji su savo karma.

Aš sakau, kad kelionėse karma pasireiškia dvigubu stiprumu. Geri darbai virs dvigubu gerumu, o už padarytus blogus atsiimsite irgi dvigubai. Jei plaukioja sriuboje svogūnas, kurio prašėte nedėti, jei jus vėluoja paimti autobusas ir tai jus erzina, žinokite, kad tai jūsų karma ir ji mokys tol, kol sugebėsite tai priimti ramiai.

Tailande šiuo metu planuoju ir organizuoju keliones, tad dažnai tenka matyti suirzusius keliautojus – tai šiukšlės erzina, tai vairavimas, tai tailandiečių ramybė ir atsipūtimas. Viskas, kas vyksta jums, tai tiesiog yra jūsų vidaus veidrodis!

Negaliu sakyt, kad atvykus į Tailandą pokyčiai neįvyko, nes jie vyko – atsirado daugiau laiko šeimai, sustiprėjo prarastas ryšys su gamta, lėtėjo gyvenimo tempas, o tailandietiškas „sabai sabai“ (arba „viskas gerai“) tempas nori nenori per laiką tampa ir tavo gyvenimo dalimi.

Tačiau tikrai mažėjo situacijų, kai erzina dalykai, kurių iš esmės negali pakeisti. Mažėjo neigiamų situacijų, kai išeikvojama daug savo energijos. Radau laiko sau - daug skaičiau, atradau jogą, suvokiau meditacijos svarbą ir supratau, kad vienintelis pokytis, kurio man reikia – tai aš pati. Juk jaustis vienaip ar kitaip niekas manęs nepriverčia, tik pati!

Gal dabar ir juokingai skamba, bet man tai buvo gyvenimo atradimas. Tuomet viskas ėmė ir apsivertė 180 laipsnių kampu.

Yra sakoma, kad tuomet, kai sezonas tinkamas, gėlės žydi, tad, galima sakyti, pražydau ir aš. Suvokiau, kad gyvenime lengviausiai viskas klostosi tuomet, kai nusprendi pasiduoti ir nebekovoji su vėjo malūnais, niekam nieko neįrodinėji, o visą dėmesį skiri tik sau.

Simona Kupetienė / Asmeninio archyvo nuotr.
Simona Kupetienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Mano kelyje vienas po kito ėmė rastis mokytojai – savitobulėjimo, jogos, meditacijų ir kitų saviugdos praktikų. Atradau tai, ko iki šiol nebuvo mano gyvenime arba tai buvo tolima ir nesuprantama, nors visuomet labai traukė!

Jaučiausi kaip nusimetusi „smegenų celiulitą“ – sunku tai žodžiais paaiškinti, tiesiog gyvenime atsirado lengvumas. Viskas akyse šviesėjo, širdyje lengvėjo, mažėjo vidinių blokų ir baimių. Pradėjau sakyti TAIP ir sau, ir gyvenimui!

Supratau, kad joks mokytojas gyvenimo nepakeis, jei pats to nenorėsi, kaip ir jokia šalis tavęs nepakeis, jei nebūsi pasiruošęs keistis pats. Tačiau jei esi pasiruošęs, gali save susikurti save iš naujo – atrasti meilę gyvenimui, meilę sau, savo kūnui. Tai mano atradimų ir pokyčių esmė. Visa aplinka ir žmonės aplinkui yra tavo paties atspindys, tad kuo labiau myli save, tuo iš aplinkos gauni daugiau meilės.

Dingsta įvairiausios baimės, nepasitikėjimas savimi, nepriėmimas, keičiasi aplinka – tave pradeda supti žmonės, panašūs į tave, atsiranda kur kas daugiau pozityvumo, pradedi žiūrėti į viską pozityviau...

Kai susikoncentruoji į save ir atrandi laiko bent valandą per dieną pabūti su savimi, gyvenime prasideda kitas etapas, atsiranda meilė. Fiziniai pokyčiai akivaizdūs – pradeda spindėti akys, krenta svoris, gražėja oda, nagai, mažėja kraujo spaudimas, dingsta nemiga, nuovargio jausmas, pradedi mylėti ir priimti savo kūną tokį, koks jis yra.

Psichologiniai pokyčiai irgi neįkainojami – atsiranda balanso pojūtis, vidinė ramybė, jautiesi saugus, auga dėkingumo jausmas, priėmimas, gerėja darbo kokybė, atsiranda žaismingumas, spontaniškumas, gerėja tarpusavio santykiai su artimaisiais.

Ir tai net ne mano mintys, o moksliniai faktai, įrodyti tyrimais – viską teko patirti ant savęs. Pamenu, kalbėjau su vienu pažįstamu apie tai, o jis man sako – bet tikrai, ką pažįstu, kas užsiima joga ir meditacijomis, atrodo gerokai jauniau! Gal tai mane ir įkvėpė tapti meditacijų mokytoja?

Ką tik grįžau iš Indijos baigusi kelis meditacijų ir gyvenimo meno kursus, o dabar taip norisi savo žiniomis dalintis! Tai mano kelias į tobulumą – ne naujas automobilis ar suknelė, net ne dar viena kelionė į egzotišką šalį, o kelionė į save Aš galiu savo instagrame dalytis nuotraukomis prie tobulo paplūdimio po palme ir sakyti, kaip tai tobula, bet tobulumas slypi viduje, tobulumas yra jausmas, kuris nepriklauso nuo to, ar tu fotografuojiesi po egzotiška palme, ar po lietuviška egle.

Tobulumas – tai tavo vidinė dermė, kai dera kūnas, mintys ir veiksmai, kai šie komponentai susidraugauja tarpusavyje ir randa harmoniją.


Aš esu savo gyvenimo šeimininkė ir tas jausmas yra neįkainojamas. Sąmoningumas tiesiog pradėjo apimti didžiąją dalį mano gyvenimo sričių – sąmoningai renkuosi, ką kalbėti, su kuo būti, ką ir kaip valgyti, kokios muzikos klausytis ir kokias knygas skaityti. Sąmoningai planuoju savo gyvenimą. Dabar madinga sakyti „einu su tėkme“, ir pati taip galvojau, bet atėjo suvokimas, kad aš neinu su tėkme. Aš einu savo keliu, kartais patiriu bangų, kartais atsimušu į krantą, bet visada žinau, kad viskas, kas vyksta mano gyvenime, vyksta tik į gerą. Ir tas suvokimas yra tiesiog… tobulas.

Dalyvauk SMARTHIT rengiamame konkurse SIEKIANTIEMS TOBULYBĖS: papasakok istoriją, kas tau yra tobulybė ir kaip jos sieki. Siųsk savo istoriją, fotosesiją ar vaizdo įrašą el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt iki gegužės 23 d.

Tavo gauta istorija bus patikrinta zmones.lt portalo kalbos redaktorių komandos ir jei nepažeis konkurso sąlygų bus publikuota zmones.lt portale per 24 val. nuo jos gavimo el. p. siekiantiems.tobulybes@zmones.lt ir už ją nuo gegužės 24 d. iki birželio 3 d. galės balsuoti portalo zmones.lt skaitytojai.

Pagrindinis konkurso prizas – Apple smart watch Series 3 38mm Silver Aluminum Case with Fog Sport Ban, kuri bus įteikta konkurso nugalėtojui.

Skaitykite daugiau