Vilniečių santuoką palaimino ir budistų, ir pagonių dievai

Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-09-15 18:57
Penktadienio popietę Markučių parke įvyko neeilinės vestuvės. Pagal pagoniškus papročius aukso žiedus sumainė Vietnamo kovos menų Niat-Nam žinovas Adomas Miklys (27) ir jo išrinktoji Sandra Bogdanova (29).

Vestuvių rytas porai prasidėjo anksti. Budizmą išpažįstantys Adomas ir Sandra jau šeštą ryto atliko ypatingas aukojimo apeigas.

„Gyvenime mes darome gerus darbus ir blogus darbus, renkame gerus ir blogus nuopelnus. Ta ceremonija yra skirta tam, kad palaimintume visus gerus savo nuopelnus.

Dariaus Kučio nuotr.
Dariaus Kučio nuotr.

Vestuvės yra didelė puota, į kurią sukvieti brangius žmones, nori juos pagerbti, parodyti dėmesį. Tai geras nuopelnas. Budistinė ceremonija yra skirta tam, kad visas rūpestis, vargas, laikas ir energija, kuriuos skyrėme vestuvėms, būtų palaiminti“, – paaiškino Adomas.

Jei budistinėse apeigose dalyvavo tik jaunavedžiai, tai į ceremoniją Markučių parke susirinko visi jų draugai ir giminaičiai. Virš įsimylėjėlių galvų čiulbėjo paukščiai, šalia tyvuliavo tvenkinys, o rudeniškas vėjas plaikstė dizainerės Indros Dovydėnaitės kurtą suknelę, kuria ypatingą dieną puošėsi Sandra.

Tuo tarpu aukso žiedus porai sukūrė gera jų bičiulė juvelyrė Jurga Gusarovienė.

Kodėl Adomas ir Sandra panoro tiek budistinių, tiek pagoniškų vestuvių apeigų? „Pagoniškos ceremonijos labiau Sandra troško. Ji studijavo archeologiją ir antropologiją, tad norėjo atiduoti duoklę lietuviškai kultūrai. Iš tiesų budistinė ir pagoniška ceremonijos yra labai panašios, vadovaujasi tokiu pat penkių elementų principu. Todėl mes parinkome tokią vietą, kad joje būtų visi penki elementai. Norėjome, kad santuoka būtų ne tik mums, bet ir visai aplinkai. Šia ceremonija pagerbėme mus supančią gamtą, žmones“, – pasakojo jaunikis.

Dariaus Kučio nuotr.
Dariaus Kučio nuotr.

Penktadienį vykusios tuoktuvės vainikavo jau 14 metų trunkančią Adomo ir Sandros draugystę. Sakome draugystę, nes būtent nuo to viskas ir prasidėjo.

„Sandra buvo mano paauglystės meilė. Kadangi mes buvome labai artimi draugai, ji vis nesutikdavo būti kartu, nes nenorėjo sugadinti mūsų santykių.

Galiausiai po ilgo laiko tarpo likimas mus vėl suvedė. Buvau neseniai išsiskyręs, o mes su Sandra susitikome ir vėl pradėjome bendrauti. Aš jau gyvenau Londone, o ji tuo metu studijavo Norvegijoje. Pusę metų bendravome per atstumą, o po to ji atvyko gyventi į Londoną“, – pasakojo A.Miklys.

Jaunikis įsitikinęs, kad nereikia bijoti įsimylėti draugo. Juk santykiuose pirmiausiai ieškai partnerio, kuriuo galėtum šimtu procentų pasitikėti.

„Tereikia tokiems santykiams pasiruošti ir nusiteikti“, – sakė Adomas.

Naujausi straipsniai