Vilniečių pamėgtam „Daktarui desertui“ teko stoti į kovą dėl pavadinimo: žada kreiptis į teismą

Deividas Šalnis ir Marius Dijokas
Šaltinis: Žmonės
AA

„Daktaras desertas“ – taip savo desertinę pavadino Vilniuje per karantiną neeilinės vietos duris atvėrę kūrybininkas Marius Dijokas ir maisto technologas Deividas Šalnis. Visgi sveikuoliškus skanėstus kuriantiems bičiuliams dėl šio žaismingai skambančio pavadinimo teks pakovoti – šis užkliuvo Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT). Tiesa, pati tarnyba išreiškė nusivylimą. „Apmaudu, kad įmonė, užuot bendradarbiavusi ir ištaisiusi tam tikrus trūkumus, net nesulaukusi VMVT sprendimo, paleido viešų kaltinimų laviną“, – rašoma tarnybos komentare.

Portalo Žmonės.lt žiniomis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Vilniaus departamentas šių metų rugsėjo 9-ąją pradėjo tyrimą mažosios bendrijos „Daktaras desertas“ atžvilgiu dėl netinkamo produktų ženklinimo, skleidžiamos reklamos ir informacijos, pažeidžiančios teisės aktų reikalavimus, susijusius su desertinės gaminama ir platinama produkcija.

Apie VMVT dėmesį jų pavadinimui prakalbo ir „Daktaro deserto“ komanda, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijusi įrašu. Verslininkai nusivylę stebėjosi, kad sulaukė VMVT reikalavimo pasikeisti pavadinimą, neįprastą ir įdomų interjerą, nusivilkti baltus chalatus ir sustabdyti konceptualią komunikaciją nes visa tai esą klaidina visuomenę. 

„Nesinorėtų biurokratinėmis rankomis jūsų tą verslą suvalgyti“, – tarė Veterinarinės tarnybos (VMVT) Vilniaus departamento direktorė Vaida. Ir tuo pačiu pasiūlė gražiuoju pasikeisti pavadinimą (kuris metų pradžioje Valstybinės kalbos inspekcijos buvo išrinktas gražiausiu), logotipą, pašalinti neįprastą ir įdomų interjerą, nusivilkti baltus chalatus, sustabdyti konceptualią komunikaciją ir sėkmingai tęsti veiklą.

„Daktaras Desertas“ negali egzistuoti. Nes klaidina žmones. Neva nacionalinis vidutinis vartotojas nėra įgalus atpažinti mūsų kaip desertinės, o parduodamų pyragaičių kaip pyragaičių, o ne vaistų ar gydomųjų savybių turinčių produktų. O net jei ir geba, tai mūsų desertinės konteksto „teikiama netiesioginė užuomina apie sveikatingumą“ jį vis tiek suklaidintų, jis bet kokiam produktui tokiame kontekste „priskirtų ligų gydymo ar profilaktinių savybių teikimo pobūdį“.

Humoras VMVT neegzistuoja, viskas vertinama ir suprantama tiesiogiai. Kaip ir kiekvienas jūsų komentaras po mūsų postais, kurie taip pat nugulė rašte kaip argumentai dėl vartotojų klaidinimo“, – pasakojo laiško iš VMVT sulaukę verslininkai.

Deividas Šalnis ir Marius Dijokas

Pasak „Daktaro deserto“ savininkų, savo poziciją jie apgynė atsakydami į Valstybinės maisto ir meterinarijos tarnybos laišką, tačiau jokio atsakymo nesulaukė. Verslininkai nurimo – manė, kad jų argumentai buvo pakankamai svarūs. 

„Deja... Vakar gavome naują raštą, kviečiantį per dvi dienas pateikti prašomą informaciją, kvietimą sudalyvauti pažeidimo protokolo surašyme ir įpareigojimą sustabdyti teisės aktų reikalavimų neva neatitinkančios informacijos (o ji, anot VMVT aprėpia visą mūsų konceptą) skleidimą, nors, mūsų manymu, minimi aktai šiuo konkrečiu atveju yra taikomi netinkamai“, – teigė verslininkai.

Dėl susidariusios situacijos, desertinės savininkai žada kreiptis į teismą. „Panašu, kad nuosprendis buvo padarytas dar iki pirmojo susitikimo ir konstruktyvaus argumentavimo kelio nebus. Greičiausiai „Daktarą Desertą“ teks ginti teisme.  Deja, bet kuo toliau, tuo mažiau laiko lieka tiesioginiam mūsų darbui. Senka ne tik jėgos, entuziazmas, bet ir materialūs resursai“, – neslėpė komanda ir pakvietė klientus užsukti į desertinę, kol ši dar gyva.

„Daktaras desertas“ – unikali desertinė Vilniuje

Į šią istoriją penktadienį sureagavo ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. Ministrė teigė, kad po liūdnos „Sviesto sviestuoto“ istorijos ministerija daug bendradarbiavo su VMVT dėl jų vykdomos verslo įmonių priežiūros.

„Gaila, bet panašu, kad daliai sistemos darbuotojų formalus ir šabloniškas požiūris į savo darbą kiek per giliai įaugęs į kraują ir pokyčiams vienerių metų neužtenka. Linksmą verslo idėją ir „Daktaras desertas“ pavadinimą VMVT priėmė pernelyg rimtai. Manau, daugeliui yra aišku, kad suvalgius pyragaitį imuniteto nuo COVID neįgysi“, – feisbuke rašė ministrė.

Aušrinė Armonaitė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Su VMVT vadovu jau aptarėme, kaip svarbu sveikatingumo teiginių nevertinti pernelyg plačiai. Reikia koncentruotis į tuos pažeidimus, kurie kelia didžiausią pavojų gyventojų sveikatai, o ne bausti verslą už kūrybiškumą.

VMVT kaip ir dauguma kitų verslo priežiūros institucijų nepavaldžios Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, tačiau mes nuolat bendradarbiaujame su jomis siekdami, kad verslas pirmiau būtų konsultuojamas, o ne baudžiamas“, – pridūrė ji.
 
„Daktaro deserto“ įrašas feisbuke:

„Nesinorėtų biurokratinėmis rankomis jūsų tą verslą suvalgyti“, - tarė Veterinarinės Tarnybos (VMVT) Vilniaus...

Posted by Daktaras Desertas on 2021 m. lapkričio 4 d., ketvirtadienis

Įsisiūbavus diskusijai į ją sureagavo VMVT, savo internetiniame puslapyje paviešinusi komentarą. 

VMVT komentaras: apie ką nutylėjo „Daktaras desertas“

Reaguojant į viešojoje erdvėje MB „Daktaras desertas“ skelbiamus priekaištus, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) teigia – jie prasilenkia su tikrove ir klaidina visuomenę. Kitaip sakant, bendrovė, pasakiusi A, pamiršta pasakyti ir B.

Pirmiausia, VMVT prioritetas – visuomenės sveikata ir saugūs maisto produktai, todėl Tarnyba visuomet bus principinga tais atvejais, kai tai susiję su vartotojų sveikata.

Antra, norime aiškiai pažymėti, VMVT neketina ir neketino reikalauti keisti ar uždrausti įmonės „Daktaras desertas“ pavadinimo. VMVT siekis – kad įmonė susitvarkytų savo produktų ženklinimą ir vartotojams pateiktų visą privalomą informaciją. Produktai buvo pardavinėjami be etikečių, o ženklinimo pažeidimai iki galo nėra ištaisyti ir šiandien.

Ši istorija yra ne apie rinkodarą ir verslininkų išradingumą, o apie maisto saugumą.

Tikrinimo metu pasigesta esminių dalykų – privalomos nurodyti vartotojui būtinos informacijos apie produktų sudėtį, alergijas arba netoleravimą sukeliančias medžiagas, galiojimo laiką, kas yra būtina užtikrinant maisto saugą. Be to, įmonė neturi susitvarkiusi visų reikiamų leidimų prekybai.

Trečia, VMVT yra gavusi skundų dėl klaidinančios informacijos ir galimai netinkamo maisto produktų ženklinimo. Visus tokius atvejus privaloma ištirti. Todėl VMVT pakvietė įmonės „Daktaras desertas“ atstovus konsultacijai, siekiant išklausyti verslo atstovų paaiškinimus, pakonsultuoti apie reikalavimus, patarti, kaip ištaisyti trūkumus. Tai nuolatinė ir nuosekli skundų nagrinėjimo praktika.

Apmaudu, kad įmonė, užuot bendradarbiavusi ir ištaisiusi tam tikrus trūkumus, net nesulaukusi VMVT sprendimo, paleido viešų kaltinimų laviną. Dar kartą visiems norime akcentuoti, kad jokie sprendimai „Daktaras desertas“ atžvilgiu nepriimti, administracinės nuobaudos netaikytos, o visos kalbos apie tai yra tik spekuliacijos. Tad ši istorija yra ne apie rinkodarą ir verslininkų išradingumą, o apie maisto saugumą.

Desertinė „Daktaras desertas“ (20 nuotr.)
+14
Skaitykite daugiau