Vilniečiams – vienintelė galimybė kino teatre pamatyti „Sidabrinėms gervėms“ nominuotus filmus

Kadras iš animacinio filmo „Rūta“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-29 10:27
Lietuvių kino akademijos apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonija, kurioje paaiškės metų geriausieji, įvyks birželio 13 d., ją tiesiogiai transliuos LRT. Šia proga žiūrovai kviečiami svarbiausius praėjusių metų lietuvių filmus pamatyti kino ekrane. Kino centre „Skalvija“ visą birželio mėnesį vyks ciklas „Lek gervė, lek gervelė“, kurį sudarys apdovanojimams nominuoti filmai.

„Jau keletą metų prieš apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ ir po jų rengiame ciklą, kuriame norime suteikti žiūrovams galimybę apžvelgti, kokie filmai buvo sukurti Lietuvoje praėjusiais metais. Į programą įtraukiame visus „Sidabrinėms gervėms“ nominuotus pilnametražius vaidybinius ir dokumentinius filmus. Deja, filmas „Kvėpavimas į marmurą“ (rež. Giedrė Beinoriūtė), kuris nominuotas 5-iose kategorijose, nebus parodytas. Kino žiūrovai jį galės pamatyti tik rudenį“, – sako kino centro „Skalvija“ programos koordinatorė Sonata Žalneravičiūtė.

Specialų „Sidabrinės gervės“ nominantų ciklą pradės režisierių Roko Darulio ir Ronaldo Buožio dokumentinis filmas „Rūta“ (birželio 4 ir 15 d.), nominuotas geriausio dokumentinio filmo kategorijoje. Pasakojimą apie nepaprastai sudėtingą ir iššūkių kupiną sportininkų pasaulį pratęs Arūno Matelio filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ (birželio 5 ir 14 d.), iki šiol keliaujantis po tarptautinius kino festivalius. Ekrane taip pat išvysite su pastaraisiais filmais toje pačioje kategorijoje besivaržančius dokumentinius pasakojimus: Jūratės ir Vilmos Samulionyčių „Močiute, Guten Tag!“ (birželio 8 ir 19 d.) ir trims „gervėms“ nominuotą Mindaugo Survilos filmą „Sengirė“ (birželio 12 ir 20 d.).

Kadras iš filmo „Stebuklas“
Kadras iš filmo „Stebuklas“

Vienas žiūrimiausių praėjusių metų vaidybinių filmų – Audriaus Juzėno „Pelėdų kalnas“ bus parodytas birželio 6 ir 18 d. Filmas nominuotas vienai „Sidabrinei gervei“. Ji skirta aktorei Aleksandrai Metalnikovai už geriausią antraplanį vaidmenį. Birželio 9 ir 16 d. žiūrovai išvys Šarūno Barto filmą „Šerkšnas“, nominuotą 3-ose kategorijose, iš kurių ir už geriausią režisieriaus darbą. O štai vienas iš daugiausiai nominacijų sulaukusių filmų (6-iose kategorijose) – Eglės Vertelytės „Stebuklas“ bus parodytas birželio 10 ir 20 d.

Jau antrus metus, vertinimams buvo pateikti ir bendros gamybos filmai, kurie taip pat varžysis dėl „Sidabrinių gervių“. Birželio 7 ir 13 d. bus galima išvysti metų geriausio aktoriaus vaidmens kategorijoje besivaržantį bendrą Rusijos, Lietuvos ir Makedonijos gamybos filmą „Charmsas“, o birželio 11 ir 17 d. – net 6-iose kategorijose nominuotą Sergei Loznitsos dramą „Nuolankioji“ (Prancūzijos, Vokietijos, Olandijos, Ukrainos ir Lietuvos bendra gamyba), kurio premjera įvyko pernykščiame Kanų kino festivalyje.

Lietuvos nacionalinio kino apdovanojimus „Sidabrinė gervė“ Lietuvių kino akademija nuo šių metų organizuoja kartu su Lietuvos kino centru. Jais siekiama skatinti, vystyti ir motyvuoti Lietuvos filmų kūrimą, įvertinant ir pagerbiant lietuvių kino autorius ir kūrėjus.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai