Bėgimą prieš Aurelijų Verygą laimėjęs Linas Zareckas-Choras: „Nereikia mūsų gydyti, ministre“

Bėgimo akimirka / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Prieš kiek daugiau nei mėnesį paskelbtas ŽAS'o ir renginių organizatoriaus Lino Zarecko-Choro iššūkis LR Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai sukėlė daug diskusijų, šypsenų ir sulaukė išskirtinio visuomenės dėmesio.

Vingio parke vykusiame renginyje buvo galima išvysti lenktynininką Benediktą Vanagą, prodiuserį Rolandą Skaisgirį, televizijos laidų vedėją Martyną Starkų, „ŽAS“ narį Gidoną Šapiro su šeima, smagiai nusiteikusius ir spalvingais apdarais pasipuošusius iššūkį taip pat priėmusius miestiečius.

Iš šypseną keliančio pokšto galiausiai Lino vadintas „#Verygachallenge“ galiausiai sukvietė ne tik varžovus, bet ir visus norinčius bėgti. Rugsėjo 16 d. jie susitiko Vilniaus Vingio parke.

Prieš bėgimą ministras savo varžovui linkėjo „geros nuotaikos“, o Linas Zareckas-Choras – „nieko nepasitempti“.

Visą bėgimą grupelė, kurioje bėgo ir Linas, buvo kiek atsiplėšusi nuo tos, kurią vedė ministras. Artėjant paskutiniams ratams atstumas didėjo. Pirmasis finišo liniją kirto Linas. Jo laikas: 23:36:6 min. Ministras finišą kirto po 24:39:3 min.

Dėkodamas Linui Zareckui-Chorui ministras teigė, kad jo tikslas nebuvo varžytis, bet jis yra dėkingas muzikantui, tapusiam sveikos gyvensenos ambasadoriumi. „Linkiu, kad tokiu ir išliktum. Tikrai nepamenu, kada Lietuvoj buvo tiek kalbama apie fizinį aktyvumą“, – sakė ministras.

„Aš už sveiką gyvenimo būdą ir aktyvų gyvenimo būdą. Tai, ką darau: žaidžiu futbolą, dirbu, auginu vaikus, vartoju alkoholį, valgau cukrų. ir aš už tą sveiką gyvenimo būdą, kuris nekenkia tau ir aplinkiniams. Jeigu norit alaus po bėgimo, šiandien aš tikrai tą padarysiu, jeigu norit saldžiai pavalgyt, drąsiai tą darykit.

Mano dėmesio atkreipimas į tai, kad nereikia iš mūsų daryti ligonių, mes patys žinom, ką mes valgom, ko mes norim ir kaip mums reikia gyventi. Nereikia mūsų gydyti, ministre. Gydykite tikrus ligonius“, – sakė iššūkį metęs Linas Zareckas-Choras.

Paskelbdamas iššūkį L. Zareckas-Choras žadėjo, kad pralaimėjęs vykdytų tam tikrus įsipareigojimus: „Jei 400 metrų distanciją jūs įveiksite greičiau už mane, aš prisižadu atsisakyti alaus po futbolo varžybų ir treniruočių ir savaitę stovėti su plakatu prie Seimo – „Alus yra BLOGIS“.“

Tiesa, pats laimėjęs, Linas iš ministro nereikalauja nieko. „Tiesiog vardan savęs pasistenkite susidėlioti gyvenimą taip, kad kalbant prie TV kameras (kaip šiandien) neatrodytumėte kaip sergantis, karščio kamuojamas nesveikas, bet vis dar jaunas žmogus“, – skelbdamas iššūkį rašė muzikantas.

Tiesa, vėliau iššūkio sąlygos pasikeitė – ministras pasiūlė bėgti ne 400 m, o 5 km.

Vilniaus Vingio parke įvyko Aurelijaus Verygos ir Lino Zarecko bėgimo varžybos (42 nuotr.)
+36
Skaitykite daugiau