Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje giedoti „Tautišką giesmę“ kvietė Mindaugas Rainys ir Renata Šakalytė-Jakovleva

Renata Šakalytė-Jakovleva ir Mindaugas Rainys / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-07-06 20:45
Sekmadienio vakarą Vilniaus Vinco Kudirkos aikštėje Mindaugo karūnavimo dienos proga gausus būrys lietuvių susirinko giedoti „Tautišką giesmę“. Čia šalies himnas skambėjo ir iš garsių žmonių lūpų – giedojo renginį vedę Renata Šakalytė-Jakovleva ir Mindaugas Rainys, taip pat TV3 šou „Chorų karai“ dalyviai ir generolai.

Himno giedojimą iš Vinco Kudirkos aikštės tiesiogiai transliavo TV3 televizija, tai – iniciatyvos „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ dalis. 

Iš viso užfiksuota per 150 taškų Lietuvoje ir 35-i pasaulyje, kur lygiai 21 val.  skambėjo Lietuvos himnas. Giedoti žmonės rinkosi į ambasadas, miestų aikštes, prie jūros, ant piliakalnių, į kavines ar bažnyčias visuose penkiuose pasaulio žemynuose.

Vilniečiai giedoti himną rinkosi ir V.Kudirkos aikštėje, ir Vingio parke, kur vyko Dainų šventė.

V.Kudirkos aikštėje „Tautišką giesmę“ giedojo renginį vedę Renata Šakalytė-Jakovleva ir Mindaugas Rainys, taip pat TV3 šou „Chorų karai“ dalyviai: Astos Pilypaitės vadovaujamas Alytaus „De Žavu“ choras, Arno Švilpausko vedamas Kėdainių „Senamiesčio“ choras ir Stano vadovaujamas senjorų „Bočių“ choras.

Visi drauge choristai atliko ir populiarius Vytauto Kernagio bei Marijaus Mikutavičiaus hitus – „Mūsų dienos kaip šventė“ ir „Pasveikinkim vieni kitus“.

Tradicija visiems kartu vienu metu giedoti „Tautišką giesmę“ pradėta prieš penkerius metus, švenčiant Lietuvos vardo tūkstantmetį. Devynis mėnesius plaukę aplink pasaulį, „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai pakvietė lietuvių bendruomenes visoje planetoje susijungti į gyvą balsų grandinę ir kartu giedoti Lietuvos himną.

Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai