Vilniaus publika skubėjo pažinti latviškojo „Fausto“

Latvijos nacionalinės operos ir baleto gastrolių spektaklio „Faustas“ peržiūra
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-10-05 21:20
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre penktadienio vakarą trijų dienų gastroles pradėjo Latvijos nacionalinio operos ir baleto artistai. Svečiai per savaitgalį Vilniuje parodys tris spektaklius: operą „Faustas“, baletą „Peras Giuntas“ ir baletą vaikams „Karlsonas skrenda...“ Visi trys latvių spektakliai sulaukė didelio mūsų publikos dėmesio: LNOBT salė visuose svečių spektakliuose bus pilna.

Pirmasis svečių spektaklis – Charles‘o Gounod opera „Faustas“, kurią originaliai interpretavo Rygoje gyvenantis armėnų kilmės režisierius Aikas Karapetianas. Į Vilnių atvykstančio „Fausto“ veikėjai atrodo tarsi nužengę iš šimto metų senumo nebylių siaubo filmų. O svarbiausias iš jų - ne Faustas ir netgi ne Margarita, bet triumfuojantis, į platų savo glėbį visus tėviškai kviečiantis plikagalvis Mefistofelis, kurio partiją Vilniuje atlieka latvių bosas Krišjanis Norvelis. Jaunojo ir senojo Fausto partijas dainuoja du skirtingi tenorai - Raimondas Bramanis ir Olegas Orlovas, Margaritos partiją atlieka sopranas Sonora Vaice, o jos brolio Valentino – lietuvių publikai gerai pažįstamas, į LNOBT operos spektaklius kviečiamas dainuoti baritonas Janis Apeinis.

Spektaklyje apsilankė Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Latvijos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Einaras Semanis. Abu jie pasveikino Latvijos artistus su sėkminga gastrolių Vilniuje pradžia.

Šeštadienį 18.30 val. žiūrovų laukia baletas pagal Edvardo Griego muziką „Peras Giuntas“, sekmadienį 15 val. – latvių kompozitoriaus Jurio Karlsono baletas vaikams „Karlsonas skrenda...“, kurio veikėjai prieš spektaklį žada vaišinti mažuosius latviškais saldainiais. 

Naujausi straipsniai