Vilniaus meras švenčia gimtadienį, prisiminimuose – ir mėlynė paaky, ir sulaužytas per muštynes pirštas

Remigijus Šimašius / Viganto Ovadnevo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-12 12:32
Mėlynė paakyje, sulaužytas pirštas – sausio 12 d. gimtadienį švenčiantis Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien prisiminė ir tokius dalykus. Tačiau į tokius nutikimus iš laiko perspektyvos 44 metų vyras žvelgia kitaip.

Vilniaus meras rytą socialinėje paskyroje pasidalijo nuotrauka, kurioje jis – vos kelių mėnesių, o mažylį laiko laimingas jo tėvas Albinas Šimašius.

„Šiandien tėvelis dar daugmaž sveikas“, – pasidžiaugė Remigijus Šimašius.

Koks gražiausias prisiminimas augant tėvų namuose?

„Prisiminimai – patys geriausi. Augau namuose, kur vaikų nuomonė buvo svarbi, su jais buvo kalbamasi, o lentynos – pilnos knygų. Štai kodėl šiandien esu būtent toks. Pagarbus bendravimas su vaiku yra labai ryškus dalykas mano prisiminimuose“, – sakė meras.

Jis pabrėžė, kad jam augant kaip tik laikai buvo ne tokie geri, kaip dabar, žmonės turėjo mažiau laiko bendrauti su vaikais, nes ne tik ėjo į darbą, bet daugelis ir patys plušo laukuose, norėdami užsiauginti daržovių. O kur dar ilgos valandos eilėse parduotuvėse bandant nusipirkti elementariausių dalykų.

„Tuomet buvo tokių rūpesčių, kokie daugeliui šeimų šiandien jau išgaravę“, – prisiminė Remigijus Šimašius.

O kokia didžiausia išdaiga?

„Nebuvau didžiausias išdaigininkas, bet santykiai darželyje, mokykloje... augome patyčių kultūroje. Žinau, kad kai kurie žmonės su nostalgija prisimena buvusius laikus, neva patyčios užgrūdino ir leido užaugti stipresniais, bet nemanau, kad sovietizmas – ta terpė, leidusi skleistis kūrybiškumui. Šiais laikais savitarpio supratimo ir pagarbos žymiai daugiau – kitokiam gyvenimo būdui, savitiems pomėgiams ar net vertybių supratimui.

Mokantis aukštesnėse klasėse man teko dalyvauti tame, kas šiandieniams paaugliams nesuvokiama – eidavome muštis mokykla prieš mokyklą! Ačiū Dievui, kad tai likę užmarštyje. Nors nebuvau ypatingas peštukas, tačiau tokiose muštynėse tekdavo dalyvauti ir man. Ar buvau sužeistas? Ir mėlynę turėjau, ir pirštas buvo sulaužytas“, – juokėsi Remigijus.

Šimašių šeimyna gimtadienių rytais turi tradiciją vienas kitą šventiškai žadinti – visi sugriūna su tortu ir žvakutėmis, dainuoja „Su gimimo diena“.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Kai rytą dar užsimiegojęs esi apšviečiamas žvakučių šviesos ir girdi sveikinimus, gauni dovanų iš vaikų jų pieštų atvirukų, darbelių – tai labai gerai nuteikia dienai. O ji ypatinga: nors mėgstu ir kasdienybę, ir šventes, bet užgriuvęs dėmesys išmuša šiek tiek iš vėžių“, – pasakojo apie savo gimtadienio rytą Vilniaus meras.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai