Vilniaus mažasis teatras kviečia atsisveikinti su aktoriumi Gediminu Girdvainiu

Gediminas Girdvainis/ Fotobanko archyvų nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-04 15:12
Lietuvos kultūros ir meno bendruomenę trečiadienį sukrėtė skaudi žinia – eidamas 77-uosius gyvenimo metus, mirė teatro ir kino aktorius Gediminas Girdvainis. Aktoriaus gedi daugybė jo kūrybos gerbėjų. Paaiškėjo, kada ir kur bus galima atsisveikinti su menininku.

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras, kuriame dirbo jų mylimas kolega Gediminas Girdvainis, kviečia į aktoriaus atminimo pagerbimą ir atsisveikinimą.

Gerbėjai atsisveikinti galės Vilniaus mažojo teatro scenoje birželio 6 d. 11–19 val. ir birželio 7 d. 10–14 val.
Šv. Mišios už Gediminą Girdvainį vyks sekmadienį, birželio 7 d. Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje  Pilaitėje, 8:30–9:30 val.

Urna iš teatro išnešama sekmadienį 14 val. Aktoriaus laidotuvės vyks Antakalnio kapinių Menininkų kalnelyje.

Kaip rašė Žmonės.lt, Gediminas Girdvainis mirė greičiausiai nuo širdies ligos, artimieji mirusį aktorių trečiadienį rado sodyboje Trakų rajone.

Gediminas Girdvainis su žmona aktore Kristina Andrejauskaite / Gretos Skaraitienės nuotr.
Gediminas Girdvainis su žmona aktore Kristina Andrejauskaite / Gretos Skaraitienės nuotr.

G.Girdvainio kūrybinėje biografijoje – arti 120 vaidmenų teatre, kine ir televizijoje. Vienas ryškiausių – Avneris Rozentalis garsiajame Rimo Tumino spektaklyje „Nusišypsok mums, Viešpatie“ (1994) pagal Grigorijų Kanovičių. Kaip rašė teatrologė Ramunė Balevičiūtė, „Orusis keistuolis Girdvainio padegėlis Avneris Rozentalis labiau už viską trokšta nusimesti elgetos likimą, nors puikiai supranta, kad tik mirtis jį išvaduos nuo nedalios. Jis sutiktų pavirsti bet kuo – ir ožka, ir medžiu, kad tik nereikėtų eiti per žmones su ištiesta ranka.“

Aktorė Vaiva Mainelytė prisiminė G.Girdvainio vaidmenį filme „Velnio nuotaka“. „Pinčiuko vaidmuo buvo kaip vizitinė kortelė. Tos jo akys – tokios degančios. Šiaip, jis visada vaidmenis kurdavo negailėdamas savęs“, – kalbėjo aktorė.

TAIP PAT SKAITYKITE: V.Mainelytės atsiminimai apie brangų kolegą G.Girdvainį: „Tos jo akys – tokios degančios“

Naujausi straipsniai