Vilniaus maratone – šimtai bėgikų: 10 km trasą pirmoji įveikė D.Lobačevskė, jėgas išbandė ir R.Kaukėnas

„Rimi Vilniaus maratono“ akimirkos / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Žmonės.lt, pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-09-12 13:05
AA

Sekmadienį sostinėje rinkosi šimtai bėgikų, kurie išbandė savo jėgas didžiausiame šalies bėgimo renginyje – „Rimi Vilniaus maratonas“.

Vilniaus maratonas šiais metais vyksta jau 18-ąjį kartą. Nors renginys organizuojamas po pandeminiu laikotarpiu bei laikantis galimybių paso reikalavimų, šiais metais „Vilniaus maratone 2021” startavo daugiau nei 7700 dalyvių. Vilniaus maratono 2021 trasos driekėsi gražiausiomis Vilniaus gatvėmis ir gatvelėmis, o renginio miestelis, Katedros aikštėje, laukė visų miesto gyventojų bei svečių.

„Rimi Vilniaus maratono“ akimirka / Pauliaus Peleckio / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Sekmadienio rytą bėgimą pradėję sportininkai pasiryžo įveikti maratono (42.195 km) ir pusmaratonio (21.098 km) distancijas. Tarp jų, stipriausi šalies sportininkai, moterų grupėje, olimpietė Vaida Žūsinaitė-Nekrošienė ir pasaulio lengvosios atletikos pusmaratonio čempionate 2020, dalyvusi Loreta Kančytė. Vyrų tarpe maratono distancijoje startavo Lukas Tarasevičius, pusmaratonyje – Dmitrijus Serjoginas.

Maratono distancijoje vyrų tarpe greičiausias buvo Lukas Tarasevičius (2 val., 27 min. ir 50,7 sek.). 2-a vieta atiteko Aurimui Rimkui (2 val. 34 min. ir 41,5 sek.), o 3-ioje vietoje liko Remigijus Šnioka (2 val., 35 min. ir 23 sek.).

Moterų tarpe maratoną greičiausiai įveikė Gitana Akmanavičiūtė (2 val., 54 min. ir 40,4 sek.) , antroje vietoje liko Neringa Songailaitė-Kovarskienė (3 val., 2 min. ir 59,1 sek.) , o trečią vietą užėmė Vilmantė Stašauskaitė (3 val., 12 min. ir 30,2 sek.).

Pusmaratonio distancijoje tarp vyrų greičiausias buvo latvis D.Serjoginas, kuris finišavo per 1 val. ir 6:30 min. Antroje vietoje liko Modestas Dirsė (1 val., 11 min. ir 1,6 sek.), o trečioje vietoje finišavo Lukas Budavičius (1 val., 14 min. ir 37,9 sek.).

Moterų tarpe greičiausia buvo Loreta Kančytė (1 val., 15 min. ir 14,4 sek.). Antrą vietą užėmė Vaida Žūsinaitė (1 val., 17 min. ir 56,7 sek.), o trečią vietą užėmė Diana Banienė (1 val., 22 min. ir 22,9 sek.).

10 km distancijoje moterų tarpe greičiausia buvo Diana Lobačevskė (35 min. ir 27,3 sek.), o tarp vyrų pirmą vietą užėmė Samas Blake'as (32 min. ir 23,1 sek.).

5 km distanciją tarp moterų greičiausiai įveikė Vaida Žūsinaitė-Nekriošienė (17 min. ir 44,6 sek.), o vyrų tarpe greičiausias buvo Ignas Vanagas (16 min. ir 14,5 sek.).

1500 m bėgime vyrų tarpe greičiausias buvo Petras Krapikas (4 min. ir 31,2 sek.), o tarp moterų pirmą vietą užėmė Akvilė Bučytė (5 min. ir 38,9 sek.).

Už trasos likę žiūrovai galėjo išvysti ir būrį žinomų žmonių: Rimantą Kaukėną, Mindaugą Rainį, brolius Lavrinovičius su vaikais, Deividą Česnauskį su vaikais bei kitus.