Vilniaus maratone dalyvavusi Diana Lobačevskė: „Per mėnesį nubėgu apie 800 km“

Diana Lobačevskė / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-09-11 10:03
Sekmadienį Vilniaus gatves okupavo bėgikai. „Danske bank Vilniaus maratone“ varžėsi šimtai profesionalų ir mėgėjų, tarp kurių – ir bėgikė Diana Lobačevskė. Sportininkė teigė, kad šis maratonas – jai ypatingas, būtent po šio bėgimo ji grįžo profesionaliai sportuoti.

Nuo pat ankstaus sekmadienio ryto Vilniaus gatvėse rinkosi bėgimo aistruoliai. Čia vyko „Danske bank Vilniaus maratonas“, pritraukęs daugybę sportininkų ir mėgėjų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ignas Krupavičius su mylimąja Vaida maratone bėgo 10 km: „Ne lenktyniaujame, o smagiai leidžiam laiką“

9 valandą prie starto rikiavosi bėgikai, pasiryžę nubėgti visą maratono distanciją arba pusmaratonį. Tarp susirinkusiųjų buvo galima pamatyti ir sportininkę Dianą Lobačevskę.

Rio olimpiniame maratone 17-ą vietą užėmusi lengvaatletė, ilgų nuotolių bėgikė Diana Lobačevskė vos po dviejų savaičių triumfavo Meksikos maratone. Praėjus dar dviems savaitėms, sekmadienį Diana dalyvavo kasmetiniame „Danske Bank Vilniaus maratone“. Ar toks intensyvus krūvis nekenkia sveikatai?

TAIP PAT SKAITYKITE: Ieva Mackevičienė su sūnumi dalyvavo šeimos bėgime: „Kitąmet bėgs ir pats Motiejus“​

„Viskas priklauso nuo to, kaip tu išsikrovei. Yra buvę ir taip, kad negalėjau pusę metų atsistatyti: ir kūną kaustė, ir psichologinę traumą turėjau. O išsikrovus žmoniškai, be jokių smegenų atsijungimų, užtenka mėnesio arba pusantro. Žinoma, tuo metu turi vis tiek judėti, tačiau ramiai. Aišku, šis tarpas nebuvo didelis. Meksikos neskaičiau kaip rimto maratono, bet taip išėjo, kad labai gerai jaučiausi, tad ir laimėjau jį.

Gali bėgti ir kas savaitę tuos maratonus – kiekvieną savaitgalį bėgu po 30-35 kilometrus. Bet jeigu pasiruošęs bėgti rimtus maratonus, kur svarbūs rezultatai – per metus gali du, daugiausiai tris kartus dalyvauti. Mano treneris dėl tokio intensyvumo šį kartą pyko. Tad sekmadienį bėgsiu pusmaratonį, nors tokia distancija vis tiek yra labai didelė, po Meksikos praėjo per mažai laiko“, – Žmonės.lt pasakojo D.Lobačevskė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

Sportininkė teigė, kad ruošdamasi maratonui per mėnesį nubėga net 800-900 kilometrų. „O jeigu nesiruošiu maratonui, mažiausiai nubėgu apie 600 kilometrų“, – pridūrė Diana.

Vilniaus maratone D.Lobačevskė 2008-aisiais pradėjo savo bėgikės karjerą – iškovojo pirmąją vietą. Todėl šiame bėgime Diana stengiasi dalyvauti kasmet.

„Būtent nuo šio maratono aš grįžau į sportą ir pradėjau profesionaliai bėgioti. Vilniaus maratonas yra kaip mano talismanas. Ir labai smagu bėgti savam mieste, nes daug ką pažįsti. Po Rio ir Meksikos žmonės gatvėje pakalbina, dėkoja. Tai yra labai miela, kas gali būti geriau?“, – džiaugėsi D.Lobačevskė.

Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai