Vilniaus maratonas ruošiasi atsakingai: užtikrins bėgikų saugumą, parems parkų atnaujinimą

„Danske Bank Vilniaus maratonas“/ Irmanto Gelūno nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Tradicine bėgimo švente tapęs „Danske Bank Vilniaus maratonas“ šiais metais skiria daugiau dėmesio atsakingiems renginio sprendimams: ruošiamos priemonės užtikrinti dalyvių saugumą, renginio metu bėgimo miestelyje stovės atskiras dalyviams skirtas vienkartinių gėrimų pakuočių taromatas, o surinktos lėšos bus panaudojamos regioninių parkų atnaujinimui.

Be to, kiekvienam dalyviui bus suteikiamas šansas tapti renginio ambasadoriumi ir kilometrus įprasminti bėgant už pasirinktą socialinį projektą.

Saugumo užtikrinimas renginio metu

Gavus leidimą šiais metais rengti „Danske Bank Vilniaus maratoną“, renginio gerbėjai ir bėgimo entuziastai džiaugiasi, kad tradicinis bėgimo renginys įvyks. Vis dėl to organizatoriai ruošia visas būtinas priemones, kad renginys būtų saugus visiems – dalyviams ir žiūrovams.

Renginio dienomis Katedros aikštė, kurioje lauks bėgimo miestelio aktyvacijos, bus aptverta. Į aikštę – renginio zoną bus įleidžiami tik renginio dalyviai. Renginio zonoje ir starto koridoriuose dalyviai privalės dėvėti apsaugines kaukes, taip pat laikytis saugaus 1 metro atstumo. Prie patekimo į aikštę bus įrengtos dezinfekcinės stotelės, o žiūrovams renginį bus galima stebėti iš zonų šalia trasos, o ne iš bėgimo miestelio ar starto bei finišo zonų, bei laikantis saugaus atstumo.

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ (109 nuotr.)
+103

Taromatas, darantis gerus darbus

Renginio organizatoriai, bendradarbiaudami su VšĮ „Užstato sistemos administratoriumi“, sugalvojo būdą, kaip įgalinti renginio dalyvius ir svečius daryti gerą darbą apie tai net nesusimąstant.

„Danske Bank Vilniaus maratono“ metu bėgimo miestelyje Katedros aikštėje bus įrengtas taromatas, į kurį renginio dalyviai ir svečiai galės priduoti vienkartines gėrimų pakuotes, o užstatą už priduotas pakuotes skirti Sartų ir Gražutės regioninių parkų atnaujinimui.

Sartų ir Gražutės regioniniai parkai – tai šiaurės rytų Lietuvoje esantis nuostabaus grožio kampelis, jame yra daugybė saugomų gamtos, kraštovaizdžio, kultūros paveldo objektų, kurių priežiūrai ir tvarkymui nuolatos reikia lėšų. Todėl Vilniaus maratono metu surinkta suma bus skirta šiuose parkuose esančių atokvėpio vietų tvarkymui – suoliukų įrengimui dviračių trasoje „Tarp Zalvio ir Zalvės“ arba aplinkos tvarkymui prie šimtamečių Bradesių ąžuolų.

„Kiekvienais metais „Danske Bank Vilniaus maratono“ metu bėgikai ir sirgaliai, atėję jų palaikyti, išgeria didelius kiekius vandens. Paprastai tuščios pakuotės būna puikios būklės, todėl norėjome surasti sprendimą, kaip tvariai panaudoti renginio metu atsiradusią tarą. Labai džiaugiamės, kad kartu su „Užstato sistemos administratoriumi“ ne tik surinksime vienkartines pakuotes perdirbimui, bet ir kartu su visais dalyviais prisidėsime prie Lietuvos regioninių parkų atnaujinimo“, – sakė renginio organizatorius, VšĮ „Tarptautinis maratonas“ vadovas Darius Valavičius.

Bėk ne dėl savęs, bėk dėl kitų

„Danske Bank Vilniaus maratonas“ kviečia bėgti ne tik dėl asmeninių tikslų. Šiais metais renginio dalyviai galės savo kilometrus įprasminti pagalba kitiems.

Renginio organizatoriai kartu su didžiausia Lietuvoje aukojimo internetu svetaine „Aukok.lt“ rengia akciją „Bėk ne dėl savęs, bėk dėl kitų!“, kuriuo skatina kiekvieną bėgiojantį šiais metais jungtis prie akcijos, tapti „Danske Bank Vilniaus maratono“ ambasadoriumi ir rinkti paramą savo pasirinktam socialiniam projektui.

„Šie metai visiems buvo sudėtingi, todėl norime, kad šiemet bėgimas būtų prasmingas ir sukurtų vertę didesniu mastu. Visus dalyvius skatiname ne tik bėgti, bet ir pasirinkti būtent jiems artimą paramos projektą, nusibrėžti savo tikslą ir įprasminti savo bėgimą renkant paramą tiems, kuriems reikia pagalbos“ – sakė D. Valavičius.

„Danske Bank Vilniaus maratono“ ambasadoriais šiame projekte jau tapo ilgų nuotolių bėgikai Remigijus Kančys ir Loreta Kančytė, kurie bėgs pusės maratono distanciją ir rinks paramą fondui „Niekieno vaikai“.

Negana to, dalyviai savo gerumu galės dalintis registruojantis į bėgimą ir skirti savo paramą jaunimo programai „Jaunimas gali“ bei Rimanto Kaukėno paramos grupei.

Skaitykite daugiau