Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengtas dirbtinis pliažas: vieniems tai kaip nevykęs pokštas, kiti giria

Vilniaus savivaldybė Lukiškių aikštėje sumanė įrengti dirbtinį pliažą / Pauliaus Peleckio „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt, BNS
Publikuota: 2020-06-22 14:53
Vilniaus savivaldybė pranešė Lukiškių aikštėje įrenginėjanti dirbtinį pliažą. Į jį vilniečiai bus pakviesti jau antradienį. Tiesa, socialiniame tinkle tokį sumanymą gyrė toli gražu ne visi.

Pasak pranešimo, taip siekiama suteikti vilniečiams ir miesto svečiams galimybę pailsėti, kai dėl pandemijos įvesti ribojimai uždarė sienas ir apribojo atostogų pasirinkimą.

„Pietiniai Europos kurortai privėrė duris, o Baltijos jūros paplūdimiai šiemet bus pilni, todėl skubame padėti vilniečiams ir miesto svečiams – ilsėkitės Vilniuje. Šią vasarą Vilnius virs kurortu, tuo galėsite įsitikinti jau antradienį“, – pranešime teigia Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Aikštėje bus įrengti paplūdimio gultai, skėčiai, persirengimo būdelė, paplūdimio tinklinio aikštelė ir jūros vaizdas ekrane bei garsas.

Paplūdimys priešais KGB aukų muziejų. Su jūra ekrane. Stipru.

1660 kv. m ploto paplūdimys pirmadienio rytą pradėtas pilti Lukiškių aikštės dalyje prie Gedimino prospekto, tam panaudota apie 300 kubinių metrų smėlio.

Paplūdimys aikštėje bus visą vasarą, greta jo iki liepos pabaigos stovės didžiulis ekranas, kurio turiniu rūpinasi „Telia“ – kiekvieną vakarą čia bus rodomi filmai, serialai, koncertai, o dieną – Baltijos jūros vaizdai.

Apie dirbtinį pliažą feisbuke pranešęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius sulaukė ir gerų žodžių, ir aštrios kritikos.

„Smagu matyti miestą gyvą ir tokias crazy iniciatyvas, nepalyginsi su Ryga, kuri šiuo metu visiškai tuščia ir niekas nevyksta“, – pasidžiaugė Ugnė.

„Nieko nesuprantu – čia istorinè vieta, čia vyko žmonių egzekucijos, čia bus memorialas, koks pliažas? Korona atėmė žmonėms atmintį ir išmintį“, – po mero įrašu komentavo advokatė Liudvika Meškauskaitė.

„Paplūdimys priešais KGB aukų muziejų. Su jūra ekrane. Stipru“, – ironiškai komentavo Laura.

„Visiškas idiotizmas paleisti plikus žmones sostinės centre. Gal tai užsimiršimo injekcija. Pamiršti, kad tai vieta, kur buvo nukankinti ir pakarti sukilimo dalyviai...“ – feisbuke po mero įrašu stebėjosi Maja.

„Tiek milijonų sukišo į Lukiškių aikštės atnaujinimą, o dabar viską smėliu užvertė... Genialu“, – rašė Živilė.

„Kodėl to nepadarius prie vandens telkinio, gamtoje, kodėl nesutvarkius Neries pakrantės, kad vilniečiai galėtų ja mėgautis? Juk lėšos tos pačios ir smėlio kubų būtų užtekę atkurti Valakampių pliažą. Nemanau, kad Lukišlių aikštė pati tinkamiausia vieta tokiai pramogai, tiesiai prieš Užsienio reikalų ministerijos langus“, – feisbuke rašė Jurgita.

Mero įrašas feisbuke, sulaukęs prieštaringų komentarų:

To dar nebuvo - Vilnius turės paplūdimį pačiame miesto centre, Lukiškių aikštėje. Jau nuo rytojaus. Pietų Europos...

Posted by Remigijus Šimašius on 2020 m. birželio 22 d., pirmadienis
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Naujausi straipsniai