Vilniaus LIONS moterų klubo vedlė D. Laugalienė: „Tai yra galimybė suteikti sparnus“

Daiva Laugalienė/Asmeninio archyvo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-08-31 13:05
Vilniaus LIONS moterų klubas, nelaukdamas vasaros atostogų pabaigos, kimba į darbus. Socialinių iniciatyvų, kurios suplanuotos iki kitų metų vasaros, sąrašas – didžiulis. Apie klubo veiklą kalbamės su Daiva Laugaliene, neseniai perdavusia Vilniaus LIONS moterų klubo prezidentės vairą naujai jos vadovei Astai Gerdauskaitei. Klube tradiciškai kas metus renkama nauja prezidentė ir klubo valdyba.

Daiva, kokie Jūsų įspūdžiai po metų vadovavimo Vilniaus LIONS moterų klubui?

Tai buvo nuostabus įvairiausių patirčių kupinas laikotarpis. Klubo veikla nėra vien paprasta parama ar labdara. Tai yra galimybė suteikti sparnus – vaikams, senjorams, sergantiems, pažeistiems, stokojantiems. Jiems nebūtinai visuomet reikia materialinių dalykų, labiausiai jiems svarbus mūsų dvasinis palaikymas.

Vilniaus LIONS moterų klubas jau 8-nerius metus puoselėja ir vykdo šūkiu „Mes tarnaujame!” pagrįstas socialines iniciatyvas.  Mūsų klubas, kaip ir visame pasaulyje veikiantys LIONS padaliniai, priroritetą teikia veikloms, susijusioms su žmonių regėjimo negalia, diabetu ir onkologinėmis vaikų ligomis, įgyvendina projektus skurdo mažinimo ir aplinkos apsaugos srityse.

Klubo moterys globoja Nemenčinėje veikiantį Vaikų ir paauglių socialinį centrą, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą, teikia pagalbą Lietuvos sutrikusios klausos vaikų ikimokyklinio ugdymo centrui, rūpinasi Lietuvos katalikių moterų globojamų vaikų gerove. Kasmet Tarptautinės Kalėdų labdaros mugės metu surinktas lėšas skiriame įstaigoms, globojančioms vaikus, neįgaliuosius ar vyresnio amžiaus žmones visoje Lietuvoje. Tradicija jau tapo Vilniaus universiteto Santariškių klinikų aplinkos puošimas želdiniais.


Jūsų klubo veikla pagrįsta misija – „Kuo daugiau duodame, tuo daugiau gauname“. Ką gauna klubo moterys už visa tai, ką daro?

Šypsenas. Nėra didesnės prasmės šiame gyvenime nei dovanoti kitiems džiaugsmą. Šypsenos, kurias matome vaikų, senjorų ar sergančiųjų veiduose, yra didžiausias atlygis ir didžiausias variklis eiti pirmyn su dar didesne energija.

Su Nemenčinės vaikų globos namuose gyvenančiais vaikais drauge einame į kino filmus, ekskursijas, edukacinius renginius, į kavines paskanauti vaikų mėgstamų patiekalų, švenčiame jų gimtadienius, organizuojame susitikimus su įdomiais žmonėmis. Labiausiai vaikus sužavėjo mūsų šiais metais organizuotas renginys – „Dialogas tamsoje“. Su vaikais kalbamės daug ir apie viską.

Vilniaus LIONS moterų klubas turi dar vieną smagią bei prasmingą iniciatyvą – kiekvieną pavasarį rengia Restorano dieną. Vienos dienos restorane galima pasimėgauti klubo narių sukurtais patiekalais, o už juos skirti pinigai nukeliauja kilniam tikslui įgyvendinti. Šiemet Restorano dienos metu surinktos lėšos skirtos ilgų nuotolių bėgikės Aušros Garunkšnytės, atstovausiančios Lietuvai 2020 m. Tokijo paralimpinėse žaidynėse, sportiniams bateliams įsigyti. Treniruočių metu Aušrai jų prireikia nemažai. Regėjimo negalią turinti sportininkė pretenduoja tapti pirmąja moterimi iš Lietuvos, dalyvausiančia maratono rungtyje. Ateinantį sezoną taip pat numatyta klubo veiklų, susijusių su šios sportininkės pasirengimu paralimpinėms varžyboms.

Šypsenų bei gražių padėkos žodžių sulaukiame ir iš Katalikių moterų globojamų vaikų, kuriems šiemet paramos koncerto metu už bilietus surinktas lėšas skyrėme jų vasaros stovykloms finansuoti. Kai šių vaikų paklausi, kokios jiems paramos reikėtų, jų atsakymas yra gana paprastas: „Parodykite mums kitokį gyvenimą“.

Smagu matyti šypsenas ir Santariškių klinikose gulinčių pacientų veiduose, kuomet nuvykstame su sodinukais apželdinti klinikų aplinką.

Ar klubo moterys turi savų tradicijų?

Sėkmingą ilgametę veiklą puoselėti gali tik vieninga komanda, todėl daug dėmesio skiriame ir pačių narių motyvacijai stiprinti. Bet kuri bendra veikla – apsilankymas meno ar sporto renginiuose, mieli susibūrimai į kasmetinius kalėdinius, inauguracijos, tarptautinius ar Lietuvos LIONS klubų renginius bei kelionės – dar labiau suvienija mūsų moteris. Be to, jų metu gimsta naujų idėjų, minčių, pasvarstymų, ką dar daugiau galime nuveikti.

Šiais metais svečiavomės Klaipėdos Smiltės klubo labdaros aukcione, drauge su „Ladies Circle“ kūrėme angelus iš vilnos, Antakalnio Yamaha muzikos mokykloje pynėme kalėdinius vainikus, kuriuos vėliau pasiūlėme įsigyti Tarptautinėje Kalėdų labdaros mugėje apsilankiusiems svečiams, o už juos gautas lėšas skyrėme sunkumų patiriantiems žmonėms.  Vilniaus LIONS moterų klubo narės šiemet aplankė ir Lvovo miestą, kurio vardas simboliškai sutampa su mūsų organizacijos pavadinimu.

Klubas įgyvendina savo ilgametes iniciatyvas ir veiklas. Ar būna atvejų, kuomet kokios nors veiklos imatės spontaniškai?

Klubo narės yra energingos, kupinos entuziazmo, daug savo profesiniame kelyje pasiekusios asmenybės, kurios domisi viskuo, kas vyksta mūsų šalyje bei pasaulyje. 2014 metais po kruvinų įvykių Ukrainoje organizavome solidarumo akciją, skirtą nukentėjusiems Ukrainos gyventojams paremti. Labai džiugu, kad mūsų akciją palaikė ne tik vilniečiai, bet ir svečiai iš kitų Lietuvos ir užsienio miestų. Akcijos metu visi norintieji prisidėti galėjo vaišintis tikrais ukrainietiškais barščiais ir paaukoti norimą sumą kilniam tikslui.

Ką reiškia organizacijos pavadinime naudojamas žodis „LIONS“?

Vilniaus LIONS moterų klubas yra Tarptautinės LIONS asociacijos „Lions Club International“ narys. Ši organizacija – didžiausia ir aktyviausia visuomeninė klubinė organizacija pasaulyje. Šiuo metu 202 šalyse yra apie 48 tūkst. LIONS klubų, vienijančių beveik 1,5 mln. narių.

Pavadinimas LIONS – tai angliškų žodžių „Liberty“ (laisvė), „Intelligence“ (intelektas), „Our Nations Safety“ (mūsų tautų saugumas) pirmųjų raidžių santrumpa. LIONS lietuviškai reiškia „liūtai“, todėl dažnai klubų nariai taip ir vadinami. LIONS organizacijos ženkle yra pavaizduotos dvi į priešingas puses – praeitį ir ateitį – žvelgiančios liūtų galvos.

Naujausi straipsniai