Vilniaus knygų mugėje Kristina Navickaitė-Tina ir Tadas Rimgaila jausmingą šokį skyrė Fridai Kahlo

Kristina Navickaitė-Tina ir Tadas Rimgaila / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-02-21 16:27
Penktadienio popietę 15-oje tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje pristatyta rašytojos Hayden Herreros biografinė knyga „Frida“ apie vieną garsiausių Meksikos dailininkių Fridą Kahlo. Su jos gyvenimo istorija skaitytojai supažindinti netradiciškai – jautriu ir emocionaliu šokėjo Tado Rimgailos ir Kristinos Navickaitės-Tinos šokio spektakliu „Viva la Vida“, kurį režisavo choreografė Ieva Norkūnienė.

„Labai džiaugiuosi, kad penktadienio popietę jūsų tiek daug susirinko. Šokėjai papasakos savo Fridos ir Diego istoriją – nemėginome tiksliai iliustruoti šių dviejų menininkų gyvenimo. Norėjome papasakoti tiesiog moters ir tiesiog vyro istoriją, kurioje, kaip ir pas daugelį porų, yra tam tikrų Fridos ir Diego savybių“, – prieš šokėjų pasirodymą žiūrovams sakė I.Norkūnienė.

Dramatiška dailininkės Fridos istorija ir knygos apie ją pristatymas sutraukė minią susidomėjusių žiūrovų – salėje vos tilpo visi norintys pamatyti šokio spektaklį. Pritrūkus sėdimų vietų žiūrovai nepatingėjo žiūrėti pasirodymo atsistoję. Tarp susirinkusiųjų buvo galima pamatyti ir I.Norkūnienės vyrą Adomą Norkūną.

Žmona daug ruošėsi šiam šokio spektakliui. Tiksliau, jie visi labai stengėsi – šokėjai daug repetavo. Atvykau pažiūrėti rezultato, nes repeticijų nebuvau matęs. Norėjau palaikyti Ievą ir pamatyti, kaip jiems pavyko įgyvendinti idėją“, – portalui Žmonės.lt sakė jis.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

A.Norkūnas teigė, kad knygos „Frida“ pristatymo šokis jam pasirodė labai jautrus ir emocionalus. Anot Adomo, jis stebėjo ne tik patį pasirodymą, bet ir salėje sėdėjusių žiūrovų reakcijas. „Mačiau, kad kai kurie braukė ašarą“, – sakė jis.

Vyras prisipažino, kad ir jam pačiam jautrus šokio spektaklis suvirpino širdį. „Šiurpuliukai bėgiojo po kūną. Istorija tikrai jautri, neįmanoma abejingai žiūrėti. Žinojau, kad Ieva labai jaudinasi, todėl ir pats negalėjau ramiai žiūrėti – tiek dėl jos, tiek dėl emocionalaus šokėjų pasirodymo“, – neslėpė Adomas.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

T.Rimgaila ir Tina neslėpė, kad Fridos istorija jiems paliko gilų įspūdį, todėl jiedu stengėsi įsijausti į šokį ir parodyti jį tokį, kaip patys viduje pajautė ir sugebėjo interpretuoti dailininkės meilės ir kūrybos istoriją.

Pasirodymo metu salėje tarp žiūrovų kumščius laikė ir T.Rimgailos žmona Liucina. Viso šokio metu ji susikaupusi stebėjo, kaip jos vyras įkūnijo charizmatiškąjį Fridos gyvenimo vyrą Diego.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai