Vilniaus ir Kauno Kalėdų eglės: kuri taps švenčių karaliene?

Vilniaus ir Kauno Kalėdų eglė / Pauliaus Peleckio ir Teodoro Biliūno / „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-28 20:08
Lapkričio 28-ąją nušvito dviejų didžiųjų miestų – Vilniaus bei Kauno – Kalėdų eglės. Kaip ir kiekvienais metais abi jos – skirtingos, papuoštos pagal dizainerių bei eglių architektų sugalvotą temą ir... nešančios džiugesį į miestiečių širdis.

Kuri gi eglė sulauks daugiau lietuvių simpatijų? O gal abi jos vertos gražiausios žaliaskarės titulo? Išsakyti savo nuomonę kviečiame Žmonės.lt apklausoje.

Šių metų Vilniaus Kalėdų eglė – moderni 26 m pločio ir 24 m aukščio kompozicija, kurios nuo centrinės dalies žaismingai atitrūkusias keturkampes dalis sujungus, gautųsi įprasta 12 m skersmens eglės figūra. Metalo konstrukcijų instaliaciją gaubia 6000 gyvų ir kvepiančių eglišakių, kuriuos puošia beveik 4 km dinamiškai spalvas keičiančių RGB girliandų, 800 vnt. sidabro spalvos žaisliukų bei 150 kvadratinių metrų spindinčių veidrodžių.

Žėrinti Kalėdų eglutė stebina ne tik išore, bet ir ne mažiau įspūdingu vidumi. Erdvinis eglės konstrukcijų išdėstymas atveria kelias veidrodžiais spindinčias erdves, o instaliacijos viduje laukia visiškai priešingu nei išorėje įvaizdžiu žavinti staigmena. Čia pasitinka klasikinė, senovinėmis puošmenomis: kankorėžiais ir žibintais išdabinta gyva eglutė, kuri užburia jaukių Kalėdų namuose atmosfera ir lyg kelionėje laiku nukelia šimtmetį atgalios, primindama senąsias tradicijas.

Kauno Kalėdų eglė puošta smaližiams patiksiančia atributika. Jos dekoracijos primena morengus, plaktą grietinėlę, cukraus pusnį.

„Norėjosi sukurti tokią, kuri būtų lengva ir kvepianti namais. Bandėme išgauti skirtingas tekstūras ir galiausiai atradome vieną, kuri ypač primena morengą ar plaktą grietinėlę. Iš to ir gimė Kauno kalėdų eglė“, – šypsodamasi pasakojo papuošimus kūrusi menininkė Jolanta Šmidtienė.

Naujausi straipsniai