Vilniaus geležinkelio stoties perone – paroda, rusų dėmesiui į karą atkreipti

Vilniaus geležinkelio stoties perone – paroda, skirta atkreipti rusų dėmesį į karą Ukrainoje / Žygimanto Gedvilos nuotr.
BNS
Šaltinis: BNS
AA

Vilniaus geležinkelio stoties perone penktadienį pradėjo veikti nuotraukų paroda, kuria siekiama atkreipti Rusijos piliečių dėmesį į jų šalies Ukrainoje vykdomą karą.

Kaip pranešė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG), karo vaizdus atspindinčių 24 nuotraukų ekspozicija įrengta perone, kuriame stabteli iš Maskvos į Kaliningrado sritį vykstantis tranzitinis traukinys.

Nuotraukos iškabintos tokiame aukštyje, kad jas galėtų pamatyti tranzitinio traukinio, vykstančio iš Maskvos į Kaliningrado sritį ir atgal, keleiviai.

„Matome didelę prasmę išnaudoti LTG erdves jose įrengiant parodą, atspindinčią Rusijos valdžios karo prieš Ukrainą vaizdus. Dėkojame prie šios iniciatyvos noriai ir neatlygintinai prisidėjusiems partneriams – spaudos fotografams. Ukrainai sunkia kaina šiuo metu kovojant už laisvę reikalinga visų mūsų parama, o ši paroda – simbolinė jos dalis“, – sako LTG generalinis direktorius Egidijus Lazauskas.

Vilniaus geležinkelio stoties perone – paroda, skirta atkreipti rusų dėmesį į karą Ukrainoje / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Nuotraukas ekspozicijai padėjo atrinkti Lietuvos spaudos fotografų klubas.

„Šia paroda siekiame skleisti žinią apie Rusijos valdžios vykdomą karą. Atrinkome vaizdus, kurie emociškai perteikia žiaurią realybę, su kuria šiuo metu susiduria Ukrainos žmonės“, – „Lietuvos geležinkelių“ pranešime cituojamas Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas Jonas Staselis.

„Šia ekspozicija norime kuo plačiau skleisti žinutę, kad laisvoje šalyje nuo realybės pabėgti neįmanoma“, – teigia jis.

Jis dėkojo fotografams Maksimui Dondyukui ir Evgenijui Maloletkai, atsiuntusiems nuotraukų iš Kyjivo ir Mariupolio.

Vilniaus geležinkelio stoties perone – paroda, skirta atkreipti rusų dėmesį į karą Ukrainoje / Žygimanto Gedvilos nuotr.

Ant perone iškabintų nuotraukų, vaizduojančių karo sužalotus, gedinčius žmones, sugriautus pastatus, rusų kalba rašoma: „Šiandien Putinas žudo taikius Ukrainos gyventojus. Tu tam pritari?“.

Tranzitiniai traukiniai iš Maskvos į Kaliningrado sritį ir atgal kursuoja kiekvieną dieną. Taip pat kursuoja tranzitiniai traukiniai iš Adlerio bei Sankt Peterburgo į Kaliningrado sritį ir atgal.

Vilniaus geležinkelio stotyje šiuos traukinius planuojama kaskart pristabdyti, kad keleiviai galėtų pamatyti nuotraukų parodą.

Per mėnesį Kaliningrado link ir atgal kartu sudėjus pravažiuoja vidutiniškai 100 tranzitinių traukinių.

Fotogalerija:

Paroda Vilniaus geležinkelio stoties perone (35 nuotr.)
+29
Skaitykite daugiau