Vilniaus gatves užplūdo „Baltic Pride“ eitynės: meilė, lygybė ir laisvė

„Baltic Pride“ 2019 eitynės / I. Gelūno / „Žmonės Foto“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-08 12:50
Karštą šeštadienio popietę sostinės gatvėse vyko „Baltic Pride“ eitynės. Paskutinį kartą tokia šventė Vilniuje vyko prieš trejus metus – 2016-aisiais. Pasak organizatorių, šiais metais jie tikisi dar daugiau dalyvių ir visuomenės palaikymo.

„Po trijų metų vėl sugrįžtame į Lietuvą su savo įsipareigojimais padovanoti miestui ir šaliai didžiulę šventę, – Žmonės.lt pasakojo V. Simonko. – Šiuos renginius darome rotacijos principu – praėjusiais metais „Baltic Pride“ eitynės vyko Rygoje ir buvo itin sėkmingos. Sudalyvavo net 8 tūkst. dalyvių! Labai viliamės, kad galėdami pasiūlyti įdomius renginius į Vilnių šiemet sukviesime dar didesnį skaičių žmonių.“

Renginių ir naujovių šiemet išties nemažai. Pasak LGL vadovo, programa unikali tuo, kad vykstta beveik visą savaitę ir neapsiriboja tik didžiosiomis eitynėmis.

„Džiaugiuosi, kad lietuviai laisvėja. Kai 2010-aisiais dariau pirmąsiais eitynes, pamenu, kiek daug agresijos ir pasipriešinimo sulaukėme iš visuomenės. Tačiau metams bėgant, situacija vis gerėja. Žinoma, užsienyje viskas vyksta greičiau, bet džiugu, kad tai ateina ir į Lietuvą. Šių eitynių šūkis – „Mes esame šeima“. Norisi priminti, kad šeima yra ne tik tarp vyro ir moters, bet ir taip bet kurių dviejų vienas kitą mylinčių žmonių. Tokią nuostatą privalo gerbti kiekvienas pilietis,“ – teigė LGL vadovas Vladimiras Simonko.

Žurnalas „Žmonės“ kartu jungėsi prie „Baltic Pride“ eitynių „Už lygybę!“ birželio 8 dieną, šeštadienį, atstovaudami #visimesžmonės vertybes kartu.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai