„Vilniaus energija“ pristato naują kūrinį: lietuviams linki keisti ne tik sportbačius

„Vilniaus energija“/ Pauliaus Butkaus nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-11-11 19:39
Žygimantas Kudirka kartu su grupe „Vilniaus energija“ pristato naują kūrinio „Šiaurės Europa“ versiją. „Sapiens Music“ tęstinio projekto komanda ir Žmonės.lt kviečia išgirsti dainą ir skaityti pokalbį su grupės lyderiu.

Žygimantai, kaip gimė šiandien jūsų pristatoma daina?

Daina „Šiaurės Europa“ – iš mūsų grupės „Vilniaus Energija“ naujausio, ką tik pasirodžiusio albumo „Welcome to Lithuania“.

Pats albumas – tai visų Lietuvos aktualijų kokteilis. Jame apdainuoti ir BMW markės automobilių vairuotojai, ir tarp miegamųjų rajonų tvyranti konkurencija, biurų darbuotojų kasdienybė bei nenumaldomas noras keistis.

Tarp visų kūrinių vietą rado ir Šiaurės Europos tema. Viena vertus, daina ironiškai apžvelgia faktą, kad kone per naktį tapome Šiaurės europiečiais, kita vertus – palaiko šią idėją ir linki, kad Šiaurės Europą prisivytume ne tik atlyginimų dydžiais, bet ir žmogaus teisėmis ar švietimo kokybe.

„Vilniaus energija“/ Pauliaus Butkaus nuotr.
„Vilniaus energija“/ Pauliaus Butkaus nuotr.

Dedikuojate savo kūrinį lietuviams, norintiems būti Šiaurės europiečiais?

Taip. Visiems, kurie jaučiasi patogiai su naujuoju Šiaurės europiečių identitetu. Visiems, kas Šiaurės europiečiais taps ne vien peršokę į sportbačius Vans, bet ir pasikeis vidinėmis vertybėmis.

Kas paskatino sudalyvauti „Sapiens music“ projekte?

Pats į projektą atkreipiau dėmesį pamatęs, kad kitą dalyvavusią atlikėją įkvėpė viena mano parašyta eilutė „Visi mes iš ateities ir dar į ją sugrįšim”. Netrukus ir pats gavau pasiūlymą projekte sudalyvauti. Tiesa, nusprendėme mesti šiokį tokį iššūkį šiam įkvepiančių frazių formatui ir ekrane palikome labiau netikėtą žinutę.

 

„Vilniaus energija“/ Pauliaus Butkaus nuotr.
„Vilniaus energija“/ Pauliaus Butkaus nuotr.

reiškia jūsiškė?

Na, mūsų žinutė – maištas prieš mėginimą į vieną frazę sutalpinti ar iš vienos frazės pasisemti viso gyvenimo išminties. Sugalvojome šią tradiciją lengvai pašiepti.

Zodiako žudikas – tai 60-aisiais išgarsėjęs amerikiečių nusikaltėlis. Nepaisant to, kad jis pareigūnams siuntė laiškus-galvosūkius su užuominomis, iki šiol jo tapatybė taip ir liko neatskleista. Todėl žmonės ištisus dešimtmečius spekuliuoja, kas jis toks galėtų būti. Jis – tarsi kriminalinio pasaulio Banksy. Mes siūlome versiją, kad tai galėtų būti Jungtinių Valstijų senatorius Tedas Kruzas.

Buvo paprasta filmuotis iš taip arti?

Tikrai ne. Arti esanti kamera iššaukia visus įmanomus kompleksus ir vis neapleidžia mintis „kaip aš atrodau“. Tai – tarsi nežmoniško dydžio uodas, kuris yra per didelis, kad jį suplotum.

Žygimantas Kudirka (MC Messiah) / Pauliaus Butkaus nuotr.
Žygimantas Kudirka (MC Messiah) / Pauliaus Butkaus nuotr.

Kiek truko pasiruošimas filmavimui?

Ilgai nesiruošėme. Filmavimo komanda visą principą jau atidirbusi, na, o mums beliko ateiti ir atlikti savo kūrinį. Tik išleidus naują albumą – vienas malonumas gyvai atlikti šviežius, ką tik dienos šviesą išvydusius darbus.

„Vilniaus energija“ ir Saulius Baradinskas / Pauliaus Butkaus nuotr.
„Vilniaus energija“ ir Saulius Baradinskas / Pauliaus Butkaus nuotr.

Jūsų kūrybai reikšmės turi metų laikai? Pavyzdžiui, melancholijos persmelktas ruduo?

Manau, kad po to, kai taip išbalansavome ekosistemą ir orai tapo tokie nenuspėjami – tokios pat nenuspėjamos tapo ir mūsų nuotaikos.

Planuojate šią dainos versiją išleisti kaip singlą?

Kaip singlą išleisime albumo versiją. O „Sapiens Music“ projekte tiesiog atlikome šį kūrinį gyvai. Jei norite paklausyti, kaip ši daina skamba įrašyta studijoje – išsirinkite sau patogų būdą klausyti ar atsisiųsti čia.

Naujausi straipsniai