Vilijai Matačiūnaitei išskristi į Kiprą sutrukdė neatliktas COVID-19 testas: nebuvo įleista į lėktuvą

Vilija Matačiūnaitė / Viganto Ovadnevo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-06-17 12:37
Dainininkės, buvusios realybės šou „Kelias į žvaigždes“ dalyvės Vilijos Matačiūnaitės (33) kelionė į Kiprą baigėsi neprasidėjusi – moteris Vilniaus oro uoste net nebuvo įleista į lėktuvą dėl neatlikto COVID-19 testo.

Su portalu Žmonės.lt savo istorija pasidalijusi Vilija neslepia nusivylimo, mat buvo įsitikinusi, kad turės galimybę pasidaryti testą atskridusi į Kiprą.

„Šiuo metu jau turėjau būti Kipre ir ištirta nuo COVID-19. Bent jau taip mane patikino Kipro muitinės viršininkas... Su reikiamais atspausdintais dokumentais, laiku atvykau į Vilniaus oro uostą ir nebuvau įleista į lėktuvą dėl to, kad neturėjau minėto testo rezultato, nors užpildytoje formoje pažymėjau sutinkanti padengti testo, kurį atvykus į šalį (Kipro respublika) būsiu paprašyta atlikti, ir izoliacijos, iki bus gauti rezultatai, išlaidas.

O „Wizz Air“ kompanijos darbuotojai neleido man pasinaudoti skrydžio paslauga, kurią iš jų pačių įsigijau, teigdami, jog manęs į Kiprą neįleis, nes baudas teks mokėti įmonei ir individualiai kiekvienam darbuotojui. Absoliutus bardakas, – socialiniame tinkle rašė Vilija ir pridūrė: – Kipro muitinės atstovas man parašė, kad „jie negauna tikslios informacijos.“

Žmonės.lt Vilija teigė, kad tikisi kompensacijos iš skrydžių bendrovės – kol kas „Wizz Air“ nepateikė atsakymo, kaip su ja bus atsiskaityta. Vilija pasakojo, kad dėl šio nesusipratimo susijaukė tiek jos asmeniniai, tiek darbiniai planai. „Plano B neturėjau, todėl šiuo metu esu pasimetusi“, – pasakojo dainininkė.

Vilija Matačiūnaitė jau kurį laiką gyvenimą kuria ir Kipre, ir Lietuvoje. 2018 metais Vilija emigravo į  šią Viduržemio jūros salą, o prieš metus grįžo į tėvynę studijuoti vaidybos meno ir įsikūrė Klaipėdoje. Tačiau kaip pati sako – Kipras jos širdyje užima svarbią vietą. „Lietuvoje labai faina, tačiau Kipre norėčiau kurti ir verslą, gal kada nors net ir šeimą. O ir karštį aš labai mėgstu“, – su šypsena prisipažino Vilija. 

Ką turi žinoti keliautojas prieš skrydį?

Tokia situacija, į kokią oro uoste pateko Vilija Matačiūnaitė, gali nutikti ir kitiems iš Lietuvos išskrendantiems keliautojams. Portalas Žmonės.lt pasiteiravo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) atstovų, privalomas ar ne Covid-19 testas prieš skrydį? Jei privalomas, kada žmogus turi testą pasidaryti, kad jo atsakymas neprarastų galiojimo laiko?

Prieš kelionę patiems keliautojams reikia pasidomėti, kokios įleidimo į konkrečią šalį sąlygos.

SAM Spaudos tarnybos patarėja Gabrielė Banaitytė Žmonės.lt sakė, kad kiekviena šalis taiko skirtingus reikalavimus atvykstantiesiems. „Tad prieš kelionę patiems keliautojams reikia pasidomėti, kokios įleidimo į konkrečią šalį sąlygos, ar reikia testo, prieš kiek laiko jis turi būti atliktas ir pan. Jei testo reikia, keliautojai juo turi pasirūpinti patys. Lietuvoje penkios privačios laboratorijos atlieka mokamus testus“, – sakė G.Banaitytė.

COVID-19 testo kaina siekia iki 80 eurų. 

Patarėjos teigimu, SAM nustato reikalavimus tik atvykstantiems į mūsų šalį asmenims – kas savaitę yra sudaromas sąrašas šalių, iš kurių atvykti draudžiama arba iš jų atvykus būtina 14 dienų izoliacija, bei iš kurių atvykti galima laisvai ir izoliuotis nereikia. Keliautojai naudingos informacijos gali rasti čia.

Naujausi straipsniai