Viktorija Šaulytė. Socialinių tinklų vertybės

Viktorija Šaulytė / Reda Ruželė Photography
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-25 20:33
Atkreipiau dėmesį, kad pastaruoju metu ypatingomis vertybėmis laikomi „like“, sekėjų skaičiai, „reachai“ ir panašiai... Kuo aštresnis komentaras, po kuriuo pritariantieji arba norintys gauti dėmesio taip pat paspaudžia „patinka“. Viešas iškoliojimas. Pasišaipymas. To pasekoje kiti daro tą patį, nes tikriausiai taip reikia.

Taip pat didelė vertybė turėti kažką plastmasinio, putlaus, riesto, pataisyto ir panašiai, nes gal tada kažkas pastebės ir įkels kur nors. O gal net pateksi į top gražiausių puslapį.

Suprantu, kad gal kitiems yra tai normalu. Yra labai geras posakis: jeigu nesupranti kito žmogaus poelgio, tai nereiškia, kad jis kažką daro neteisingai.

Aš šiuo tekstu tik noriu priminti tas vertybes, kurios nėra matuojamos skaičiais, centimetrais ar dydžiais. Jei neturi kažko to paties, ką turi kiti, dar nereiškia, kad esi prastesnis ir nieko vertas. Jei nebūsi išpjaustytas, susiaurintas ar dar kažkaip perdarytas, nereiškia, kad esi negražus žmogus! Tu unikalus, nepakeičiamas ir nepakartojamas!

Kartais ilgiausiais įrašais ir gražiausiomis nuotraukomis besipuikuojantis žmogus gyvai nespindi taip, kaip socialiniuose tinkluose... Kodėl?!

Pastarosiomis dienomis „baisiausias dalykas“ besikeičiant socialinių tinklų algoritmams – masiškai mažėjantis like skaičius... Iš tiesų, na ir kas? Koks skirtumas?! O jei išvis nebebus paspaudimų? Svarbiausia, kad žmonių, kurie šalia, meilė nesumažėtų! O jei nesikoliosi su kažkuo viešai ar nesiaiškinsi santykių, nereiškia, kad nebūsi matomas. Visi, kas tave myli, visada tave girdės ir matys!

Ar dabar vertybių skalė matuojama tik atsidarius insights?

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai