Viktorija Jakučinskaitė pasidalijo originalių kiaušinių marginimo pamoka: „Tai puikus žaidimas ir suaugusiems“

Viktorija Jakučinskaitė ir jos margučiai/ Gedmanto Kropio ir asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-04-11 12:32
Dizainerė Viktorija Jakučinskaitė kiaušinius prieš Velykas margina nuo vaikystės. „Pirmąją marginimo techniką mane išmokė mamytė, o vėliau, aš kaip menininkė vis bandydavau ieškoti įvairiausių naujienų“, – pasakojo dizainerė.

Viktorija juokėsi, kad jos mama Velykų laukdavo su baime, nes ji kasmet ne tik kiaušinius, bet ir virtuvę išmargindavo įvairiausiomis spalvomis. 

„Po Velykų mama virtuvės išplauti kartais negalėdavo ir pusę metų“, – Žmonės.lt sakė žinoma menininkė.

V. Jakučinskaitė pasakojo, kad jau kurį laiką kiaušinius margina viena, mat dukros paauglės ir tokie dalykai joms šiuo metu nelabai įdomūs. 

 

Viktorijos Jakučinskaitės margučiai/ Asmeninio albumo nuotr.
Viktorijos Jakučinskaitės margučiai/ Asmeninio albumo nuotr.

„Aš noriu parodyti, kad kiaušinių dažymas nėra tik vaikų žaidimas. Gali ir suaugę pasilinksminti. Juk kiaušinių marginimas – kūryba, o kūryba visada atneša labai daug džiugesio“, – teigė V. Jakučinskaitė.

Viktorija kasmet margučius margina skirtingai, o šiais metais, kadangi yra drabužių dizainerė,  kiaušinius padalijo į tris kolekcijas: „Plėšrūnai“, „Porcelianas“ ir „Pažiūrėk į mane“. 

 

Viktorijos Jakučinskaitės margučiai/ Asmeninio albumo nuotr.
Viktorijos Jakučinskaitės margučiai/ Asmeninio albumo nuotr.

„Norėjau parodyti skirtingas technikas. Kiaušinius su akimis buvau sugalvojusi jau pernai, o kitas temas įgyvendinau spontaniškai. Man labai patinka improvizacija. „Porceliano“ mėlynai balti kiaušiniai buvo įkvėpti mano turimo indų servizo, o „Plėšrūnai“ – gimė dėl to, kad šiuo metu yra labai madingi gyvūnų raštai“, – pasakojo ji.

Kiaušinių marginimo pamoka Viktorija pasidalijo ir su Žmonės.lt skaitytojais:

Naujausi straipsniai