Viktorija Arlauskienė nutapė sieną Užupyje: po šio iššūkio ėmėsi ir sūnaus kambario

Viktorija Arlauskienė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2020-08-26 14:38
Tapytoja, buvusi grupės „Pinup Girls“ atlikėja Viktorija Arlauskienė, jau ne vienerius metus sėkmingai tapanti paveikslus, kartas nuo karto sulaukdavo užsakymų ir ištapyti sienas. Vienas iš naujausių jos darbų – vijokliais ištapyta siena Užupyje, tačiau širdis labiausiai džiaugiasi dėl asmeninio kūrinio: pagaliau išpiešto sūnaus kambario.

Viktorija skaičiuoja, kad pirmąkart pasiūlymo ištapyti sieną sulaukė bemaž prieš septynerius metus. Per tą laiką ant sienų jai teko piešti itin skirtingų piešinių – poros portretą, motociklus, žmogaus siluetą...

Štai neseniai Viktorija išpiešė seno pastato Vilniuje, Užupio rajone, sieną. „Užsakovai norėjo paslėpti tą baisų tinką ir prašė manęs ant viršaus užtapyti lengvų vijoklių. Bet pradžiai pasiūliau vis tik uždažyti tinką, atkartojant sienos spalvas ir atspalvius – taip išlaikant senos sienos vaizdą. Štai rezultatas“, – dalijasi tapytoja.

Viktorija pasakoja, kad tapydama Užupyje jautėsi it būtų kitoje šalyje: atmosfera, esą, jai priminė Prancūziją: „Tikrai magiškas kampelis.“

Viktorijos Arlauskienės piešinys ant sienos / Asmeninio albumo nuotr.
Viktorijos Arlauskienės piešinys ant sienos / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip tapyti sudėtingiau – drobėje ar ant sienų?

„Ant drobės tapyti – paprasčiau, mat tai darai namuose ar kur kitur patogiai įsitaisius, o štai su sienomis – daugiau reikalų: tenka laipioti ant kopėčių, kūrinio gabaritai būna gerokasi didesni, be to, jeigu drobėje paveikslą gali ne kartą taisyti, tai piešiant ant sienos taisymų turi būti kur kas mažiau, nes jie labai matosi“, – pasakoja V.Arlauskienė.

Vis dėlto galimybe save išbandyti skirtinguose projektuose kūrėja itin džiaugiasi – tai padeda išvengti monotonijos.

„Man patinka įvairovė, todėl džiaugiuosi, kad vieną dieną tapau paveikslą, o kitą – galbūt motociklą ant garažo sienos. Be to, yra tekę tapyti ant lubų – tai buvo tikrai didelis iššūkis!“ – šypteli.

Sukurti vaikui pasaką

Nors užsakymų per tiek metų turėjo pačių įvairiausių, V.Arlauskienė pasakoja, kad vaiko kambarį išpiešinėjo pirmąkart – visada žinojo, kad jeigu susilauks atžalos, dekoruoti mažylio kambarį norės pati.

Moteris juokiasi, kad tam jai prireikė net metų – niekaip nesugalvojo, ką būtent norėtų nutapyti ant sūnaus Elijaus miegamojo sienos.

Galiausiai mintį pasufleravo jis pats – vaikas itin mėgsta dainelę „Twinkle Twinkle Little Star“, tad Viktorija sakosi nebeabejojusi, kad piešinyje turi atsirasti žvaigždės, vėliau spontaniškai jame įsipaišė ir drambliukas.

Viktorijos Arlauskienės piešinys ant sienos / Asmeninio albumo nuotr.
Viktorijos Arlauskienės piešinys ant sienos / Asmeninio albumo nuotr.

„Kiekvienąkart piešdama ar sau, ar klientui, jaučiu didelę atsakomybę. Nors mano vyras dažniausiai turi nuomonę visais klausimais, šįkart jis nesikišo į procesą, visiškai manimi pasitikėjo ir rezultatą pamatė beveik užbaigtą – jam patiko“, – šypteli ji.

Viktorija pasakoja, kad namuose savo darbų turi nedaug – beveik visi iškeliauja pas užsakovus arba atranda savo šeimininkus atsidūrę pardavime. Vienas iš namuose radusių vietą – tai Viktorijos tapytas jos ir vyro Kęstučio portretas.

„Paveikslų namuose norėtume turėti daugiau, tačiau nežinau kas yra, bet mudviems labai sunku suprasti, ko mes iš tiesų norime savo namų interjere. Kad nuspręsčiau, ką nutapyti ant vaiko kambario sienų, prireikė metų, tad manau, kad paveikslus namams irgi išsirinksime negreit“, – juokiasi pašnekovė.

Naujausi straipsniai