Viktoras Diawara parodė nematytus kadrus iš vaikystės – atidavė pagarbą tėčiui

Viktoras Diawara vaikystėje ir dabar / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-21 17:07
Viktoro Diawaros gerbėjų laukia maloni staigmena – unikalus „Afrodelic“ koncertas. Šis pasirodymas bus ne tik proga išgirsti naujausius kūrinius iš būsimojo albumo, bet ir pamatyti niekur anksčiau nerodytus kadrus iš Viktoro vaikystės bei susipažinti su projekto istorija, kuri tęsiasi daugiau kaip dešimtmetį.

„Afrodelic“ yra naujausias Viktoro Diawaros projektas, kuris vienija skirtingus pasaulius, skirtingas kultūras ir laikmečius. Tai kūryba, skirta atiduoti pagarbai afrikietiškoms šaknims, pirmiausia – Viktoro tėvui. Čia garsaus Malio poeto Gaoussou Diawaros eilės suskamba visiškai naujai tradicinės Afrikos muzikos ir šiuolaikinės elektronikos kontekste.

Koncertas, kuris bus transliuojamas „Loftas TV“ feisbuko paskyroje šį ketvirtadienį nuo 21 val., nufilmuotas Europos dienai skirtai transliacijai, kurią organizavo Europos Sąjunga ir „Europavox“, o stebėjo daugiau kaip 500 000 žiūrovų iš 40 šalių. Kartu su Viktoru scenoje pasirodo ir Lietuvoje gyvenantis prancūzų muzikantas Borisas Kulenovičius bei perkusininkas Gediminas Mačiulskis.

V.Diawara prie šio projekto pradėjo dirbti dar prieš 12 metų. 2009-ųjų pradžioje, prasidėjus krizei ir pramogų sektoriui beveik sustojus, Viktoras dviem mėnesiams išvyko į Malį aplankyti tėvų. Namuose įsirengęs studiją, su vietiniais muzikantais jis įrašė dvylikos dainų albumą, kurį grįžęs planavo išleisti, tačiau šiuos planus teko atidėti.  

Viktoras Diawara vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.
Viktoras Diawara vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.

„Grįžus į Lietuvą gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis: gimė sūnus, prasidėjo Menų fabriko „Loftas“ veikla, o su žmona Živile įsitraukėme į renginių organizavimą. Per šį laikotarpį visa Malyje įrašyta medžiaga buvo prarasta“, o projektas atsinaujino tik 2018 m.“, – pasakoja V.Diawara.

Nors daugelio koncertinių planų ir kvietimų teko atsisakyti, „Afrodelic“ praėjusiais metais iš viso sugrojo 14 koncertų ir pasirodė tokiuose renginiuose kaip „Loftas Fest“, „Sostinės dienos“ ir Latvijos „Festivāls Komēta“ pagrindinėje scenoje. Projektas jau yra susilaukęs ir nemažai tarptautinio susidomėjimo, įskaitant kvietimus sugroti festivaliuose „Reeperbahn“, „Primavera Pro“ (Ispanija) ir „Liverpool Sound City“ (Jungtinė Karalystė).

Viktoras Diawara vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.
Viktoras Diawara vaikystėje / Asmeninio albumo nuotr.

Praėjusią savaitę „Afrodelic“ pristatė kūrinius ir viename svarbiausių Europos muzikos konferencijų bei talentų festivalių „Eurosonic“. Pasirodymas sulaukė daug teigiamų atsiliepimų ir dėmesio, o vasarą išleistas singlas „Le temps est venu“ („Atėjo metas“) savaitgalį skambėjo festivaliui skirtose radijo laidose Olandijoje, Prancūzijoje ir Belgijoje. 

Artimiausiuose „Afrodelic“ planuose – naujų singlų bei albumo „Dusunkun Hakili“ („Širdies atmintis“), turinčio pasirodyti šią vasarą, leidyba. Taip pat planuojamas ir koncertų turas po Prancūziją, turėjęs vykti praėjusią vasarą, tačiau dėl susiklosčiusios situacijos perkeltas į šių metų rudenį. 

Viktoras Diawara / Asmeninio albumo nuotr.
Viktoras Diawara / Asmeninio albumo nuotr.
Viktoras Diawara / Asmeninio albumo nuotr.
Viktoras Diawara / Asmeninio albumo nuotr.

Naujausi straipsniai