Vietos „Eurovizijoje“ siekiančiam Gražvydui Sidiniauskui negalia – ne kliūtis

Gražvydas / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-01-21 11:46
Trečiojoje „Eurovizijos“ atrankos laidoje, kurią žiūrovai pamatys šeštadienį, scenoje prisistatys dar trylika konkurso dalyvių. Tarp jų – ir Gražvydas Sidiniauskas (24). Regėjimo sutrikimą turintis atlikėjas 15min sakė šiek tiek nerimaujantis, kad dėl negalios gali nepavykti užmegzti kontakto su žiūrovais. Tačiau pasakoja labai norintis pelnyti jų simpatijas – būti pripažintas.

Trečioji „Eurovizijos“ atrankos laida LRT studijoje nufilmuota antradienio vakarą. Jos metu scenoje savo eurovizines dainas pristatė dar 13 dainininkų.

Pirmasis scenoje pasirodė atlikėjas Gražvydas Sidiniauskas – atliko dainą „Paint the sky blue“. 15min jis pasakojo atrankoje dalyvaujantis jau antrą kartą – debiutavo 2012-aisiais, ir šįkart tikrai turi užmojį siekti geriausio rezultato.

„Dabar esu labiau dainuojantis. Anąsyk atrankoje pasirodžiau su daugiau šokėjų, orientavausi į pasirodymą. O dabar viskas sutelkta į balsą, jausmą. Mano daina jautri, apie meilę. Ji siunčia didelę žinią. Dainą sukūrė švedų kompozitorius“, – pasakojo G.Sidiniauskas, kuris čia, Lietuvoje, dirba kartu su Stano.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Į atranką Gražvydas atėjo nusiteikęs ryžtingai. Tačiau neslepia, kad šiek tiek bijo likti nesuprastas: „Baiminuosi čia likti be veido. Tokiam kaip aš pakankamai sunku – aš šiek tiek priešinuosi kai kuriems muzikos stiliams, pats propaguoju alternatyvią muziką. O Lietuvoje su ja „prasimušti“ gana sunku. Nežinau, kaip būtų kitose Europos šalyse – gal geriau sektųsi. Bet aš stengiuosi pasirodyti kuo didesniuose renginiuose.“

Iš tiesų, G.Sidiniauską televizijos žiūrovai gali prisiminti iš jo pasirodymų „Chorų karuose“, kur jis dainavo kartu su „Aklųjų choru“. Vaikinas turi regėjimo negalią, tačiau ji netrukdo dainuoti scenoje.

Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

„Matau 15 procentų to, ką mato sveikas žmogus. Tai nėra nei daug, nei mažai. Negalėčiau vairuoti automobilio, bet dirbti man tai netrukdo. Galiu ir kompiuteriu dirbti, ir gatvėje vaikščioti, net ir patamsy. Stovėdamas scenoje matau žiūrovų visumą. Šįmet turėjau nemažai koncertų. Kai stovint scenoje pritemdomos šviesos, tada žiūrovų nematau visai. Dėl to gal net geriau jaučiuosi“, – tikino.

Bet neslėpė: „Bijau, kad atrankos metu nepajausiu kontakto su žiūrovais. Dėl to aš jaudinuosi.“

Tik jokios užuojautos Gražvydui, iškart sako, nereikia: „Stengiuosi neatrodyti kitoks, nes ir nesu kitoks nei visi. Nebent balsas skiriasi. Nemanau, kad negalia verčia žmones mane labiau palaikyti. Pats jaučiu artimųjų, savo rato žmonių paramą.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Skandalingoji Lolita Zero pristatė eurovizinę dainą „Get Frighten“: įvertinkite

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai