Vietoje nenustygstanti princesė Charlotte tapo karališkųjų vestuvių žvaigžde

Princesė Charlotte / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-05-19 16:48
Kai šeštadienį Jungtinės Karalystės princas Harry (33) vedė savo išrinktąją, buvusią amerikiečių aktorę Meghan Markle (36), Šv. Jurgio koplyčioje žiedlapius barstė jaunikio dukterėčia princesė Charlotte (3).

Karališkųjų vestuvių eiga Lietuvos laiku

  • 11:00 tautos atstovai rinkosi į Vindzoro rūmų teritoriją.
  • 11:30–13:00 600 svečių, dalyvavusių ceremonijoje, karietomis atkeliavo į Šv. Jurgio koplyčią rūmuose.
  • 13:20 Į Šv. Jurgio koplyčią atvyko karališkosios šeimos nariai. Tuo tarpu nuotaka su mama Doria Ragland išvažiavo iš „Cliveden House“ viešbučio, kur praleido pastarąją naktį.
  • 13:45 Princas Harry kartu su vyriausiuoju pabroliu princu Williamu atvažiavo į Šv. Jurgio koplyčią.
  • 13:55 Pasirodė paskutinė vestuvių viešnia – Karalienė Elizabeth II. Tuo tarpu M.Markle pasirodė prie bažnyčios. Ten ją pasitiko princas Charlesas.
  • 14:00 Vindzoro dekanas, vyskupas Davidas Conneris pradėjo santuokos ceremoniją. Kenterberio arkivyskupui Justinui Welby vadovaujant jaunavedžiai apsikeitė santuokos įžadais.
  • 15:00 Ką tik susituokę princas Harry ir Meghan paliko koplyčią. Jie karieta keliavo per Vindzorą. Tuo tarpu visi 600 ceremonijos svečių keliavo į Šv. Jurgio salę Vindzoro rūmuose, kur laukė Jos Didenybės Elizabeth II organizuojamas priėmimas.
  • 21:00 Prasideda naktinės linksmybės – jaunavedžiai atvyksta į princo Charleso dovanojamą privačią vestuvių puotą Frogmoro rezidencijoje. Į šią iškilmių dalį pakviesti tik patys artimiausi jaunavedžių bičiuliai. Jų – maždaug 200.

Mažoji princesė jau turi patirties barstant žiedlapius. Prieš metus ji dalyvavo savo tetos Pippos Middleton vestuvėse, kur pavergė visų širdis savo žavesiu.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Ta pati istorija pasikartojo ir šiemet. Princo Williamo ir Kembridžo hercogienės Catherine dukra per vestuves tiesiog negalėjo nustygti vietoje. Jos mielumas ir natūralumas neliko nepastebėtas karališkosios šeimos gerbėjų.

Trimetei jungtuvių ceremonija turėjo prailgti, tačiau išėjusi iš Šv.Jurgio koplyčios ir išvydusi džiūgaujančią minią princesė Charlotte pasielgė kaip tikra aristokratė – mojo visiems susirinkusiems. Vindzoro rūmų kieme laukė daugiau nei 1 000 žmonių, o į patį miestą suplūdo apie 100 tūkstančių žmonių.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Tuo tarpu princas George'as buvo kur kas prastesnės nuotaikos. Milžiniška minia keturmetį gąsdino, jis vis glaudėsi prie tėvo. Deja, princas Williamas negalėjo visada būti šalia, nes šiose vestuvėse atliko vyriausiojo pabrolio vaidmenį.

Beje, princas George'as šventės metu taip pat ėjo oficialias pareigas. Jis buvo pažas – turėjo nešti nuotakos veliumą.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Vestuvių procesijoje dalyvavo ir daugiau vaikų. Priešingai nei per princo Williamo ir Catherine vestuves, šįkart svarbios pareigos buvo suteiktos ne tik kilmingiems vaikams. Šįkart prie procesijos prisijungė princo Harry krikštadukros Florence van Cutsem (3) ir Zalie Warren (2), Meghan krikštadukros Remi Litt (6) ir Rylan Litt (7), princo Harry krikštasūnis Jasperas Dyeris (6) ir Meghan geriausios draugės Jessicos Mulroney dukrytę Ivy (4) bei septynmečiai dvynukai Brianas ir Johnas.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Intriga dėl suknelės

Vestuvinę Meghan Markle suknelę ir pažų bei gėlių mergaičių drabužėlius sukūrė britų dizainerė Clare Waight Keller. Ji – pirmoji moteris per visą „Givenchy“ istoriją, tapusi šių mados namų vadove. Nuo pat pradžių buvo neabejojama, jog nuotaką papuoš britų mados namai „Ralph & Russo“ – princas Harry buvo pastebėtas išeinantis iš jų ateljė. Tokias kalbas paskatino ir faktas, jog sužadėtuvių fotosesijai Meghan rinkosi šių mados namų drabužį.

Vis dėlto jaunąją puošė Clare Waight Keller kūrinys ir karališkosios relikvijos. 4,5 metrų ilgio veliumą prilaikė Karalienės Mary tiara, inkrustuota deimantais. Tiara buvo sukurta 1932-aisiais, o jos pagrindinė puošmena mena dar XIX amžių.

Vos išvydus savąją nuotaką stresas, iki tol užvaldęs princo Harry veidą, dingo tarsi rytmečio rasa. Jį pakeitė nedrąsus šypsnis, kuris galiausiai virto plačia džiaugsmo kupina šypsena.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

Į Šv. Jurgio koplyčią Meghan Markle išvyko vienu automobiliu su savo motina Doria Ragland. Jos įsėdo į juodą Rolls-Royce Phantom IV automobilį, kuris buvo sukurtas 1950-aisiais Karalienei Elizabeth II. Tuo pačiu automobiliu prieš septynerius metus į savo vestuves vyko ir princo Williamo nuotaka Catherine.

Tuo tarpu jaunikis į vestuves atvyko kartu su broliu princu Williamu. Jis šiose vestuvėse eina garbingas vyriausiojo pabrolio pareigas. Abu vyrai vestuvių proga pasipuošė karinėmis uniformomis.

Ilgai buvo spėliojama, ar princas Harry nusiskus barzdą – draudžiama vilkėti karinę šventinę uniformą ir būti su barzda. Tačiau princams, bent jau per jų vestuves, gali galioti išimtys – taip nusprendė Karalienė Elizabeth II.

Po bažnytinės priesaikos princas Harry ir Sasekso hercogienė Meghan žirgo traukiama karieta išvažiavo į Vindzoro gatves. Pora išvyko iš Vindzoro pilies per Pilies kalvą (Castle Hill) ir tęsė kelionę High Street po Vindzoro miesto centrą. Į pilį jaunavedžiai sugrįžo Long Walk alėja.

600 vestuvių svečių po bažnytinės ceremonijos susirinko Šv. Jurgio menėje. Tai bene prabangiausia Vindzoro pilies erdvė. Princas Harry ir Meghan Markle prie vestuvininkų prisijungė po kelionės karieta.

Apie vestuvių ceremoniją skaitykite čia.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai