Vietoje Harrisono Fordo – liesas, mažas „pankas“?

Aldenas Ehrenreichas / „Scanpix“ nuotr.
Aldenas Ehrenreichas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: „Žmonės“
2018-06-16 21:21
AA

Vieni gimsta garsūs, kiti sėkmės siekia, o kai kam pasiseka susukti mėgėjišką filmą, šis patenka į rankas Stevenui Spielbergui ir... atsiveria reikiamos durys. Taip buvo jaunajam Hanui Solo – Aldenui EHRENREICHUI (28).

Jaunajam ir naujajam – juk visi žino, kad kosminio laivo „Millennium Falcon“ pilotas nuo pat 1977 metų yra Harrisonas Fordas (75). Jis pasirodė ir septintojoje „Žvaigždžių karų“ dalyje „Galia nubunda“ – jau būdamas septyniasdešimt trejų, ir niekas nė nepyptelėjo – per senas. Bet naujoji juosta „Solo. Žvaigždžių karų istorija“ grįžta prie sagos ištakų ir pasakoja jaunojo Hano istoriją – taigi kūrėjams neišvengiamai reikėjo kito aktoriaus. Ir iš trijų tūkstančių atrankoje dalyvavusių jaunų žvaigždžių sėkmė nusišypsojo vaikinui neištariama pavarde (teisingai ji skambaEirenraikas) iš praktikuojančios Los Andželo žydų šeimos.

Religija svarbi, mat būtent per religinę bat micvos ceremoniją (po jos žydų mergaitės, sulaukusios 12 ar 13 metų, tampa atsakingos už savo veiksmus; nepainiokite su bar micva, skirta berniukams) draugai parodė Spielbergui filmą, kurį keturiolikmetis Aldenas nufilmavo ir kuriame pats vaidino (tai yra, jo paties žodžiais, „bėgiojo po kadrą toks liesas mažas pankas, persirenginėjo mergaitiškais drabužiais ir net valgė žemę“). Netrukus Ehrenreichams paskambino iš Spielbergo įsteigtosios studijos „DreamWorks“ ir pasiūlė sūnui dalyvauti atrankoje.

Aldenas Ehrenreichas / „Scanpix“ nuotr.

Holivudas dievina istorijas apie genijus, o šioji galėtų būti neblogo scenarijaus pagrindas, nors yra visiškai tikra. Bet pats Ehrenreichas sako, kad kaskart galvodamas apie tai, kaip susiklostė jo gyvenimas, suvokia, jog negalėjo to įsivaizduoti net drąsiausiose svajonėse.

Aldenas gavo vaidmenis populiariuose serialuose „CSI: Kriminalistai“, „Išrinktieji“, o išdrąsėjęs 2007-aisiais dalyvavo Francio Fordos Coppolos juostos „Tetro“ atrankoje. Garsusis režisierius paprašė perskaityti ištrauką iš romano „Rugiuose prie bedugnės“ ir pasirinko šešiolikmetį aktorių. Vėliau jis darkart dirbo su Coppola, jo dukra Sofia pakvietė Aldeną filmuotis savo juostoje „Kažkur tarp ten ir čia“ ir „Miss Dior Cherie“ reklamoje – tai jis tas garbanius su smokingu ir peteliške, su kuriuo bučiuojasi Natalie Portman.

Coppola davė keletą pamokų, o Ehrenreichas pasirodė esąs gabus mokinys. Ir šiandien jis cituoja metro išmintį, kad kinas – kaip magiškas triukas, jei jis suveikia, tai suveikia viskas, o jei ne – stenkis nesistengęs.

Kalbant apie populiarumą ir kelią į šlovę, serialai, darbas Woody Alleno „Džesminoje“ (Aldenas – Cate Blanchett personažo posūnis), brolių Coenų juostoje „Šlovė Cezariui“, pagrindinis vaidmuo „Nemirtingųjų kronikose: nuostabiuosiuose sutvėrimuose“ – tai tarsi kiltum pakopomis į „Burj Khalifa“, aukščiausią pasaulio dangoraižį. O „Žvaigždžių karai“, be abejonės, greitasis liftas – tik spėk mirktelėti.

Harrisonas Fordas / „Scanpix“ nuotr.

Pats aktorius netikėtai sužinojo, kad yra atrinktas vaidinti Haną Solo. Tris mėnesius po atrankos jam niekas neskambino, o paskui informacija nutekėjo į spaudą ir žmonės ėmė jį sveikinti. Aldenas prisimena, kad pirmoji paties reakcija buvo: netikiu. Įvyko šešetas atrankų, procesas truko penkis mėnesius, ir aktorius greičiau buvo nusiteikęs išgirsti neigiamą atsakymą, juk iš išvaizdos visai nepanašus į garsųjį savo prototipą. Ir šiandien net nenori žinoti, kas lėmė tokį pasirinkimą. Pats spėja, kad – tyrumo ir patirties mišinys. Tai irgi Coppolos patarimas – būk nekaltas ir tyras, kine nepadeda jokios gudrybės; tikėk tuo, kas atrodo keista ir nesuprantama.

Aldenas Ehrenreichas / Getty Images nuotr.

Oficialiai „miestas ir pasaulis“ apie naująjį Haną sužinojo 2016 metų liepą, per „Žvaigždžių karų“ konventą Londone. Renginyje dalyvavo tūkstančiai gerbėjų, buvo ir originalus Solo – Harrisonas Fordas, ir, aišku, jaunasis jo analogas. Prieš tai Fordas buvo išsitaręs, kad jaunojo Solo biografija – nereikalingas filmas, ir Ehrenreichas jautėsi sutrikęs. Bet susitikus akis į akį viskas buvo kitaip – senasis ir naujasis Hanai išgėrė alaus, pasišnekučiavo, o paskui vyresnysis davė jaunyliui neįkainojamą pamoką: „Jei kas paklaus, sakyk, kad aš tau perdaviau viską, ką turi žinoti, bet negali daugiau niekam apie tai pasakoti.“ Dar viena gera pamoka buvo nurodymai, kaip elgtis, kai žurnalistai klausinėja apie asmeninį gyvenimą, – nieko nepasakok. „Tiesiog daryk savo darbą, nieko neaiškindamas. O visiems smalsuoliams sakyk – tai jie rašo straipsnį, o ne tu. Ir patikėk, tau šitai visai nepakenks – jeigu tik išties būsi profesionalas“, – tikino Holivudo veteranas. Šito patarimo jis irgi laikosi.

Aldenas Ehrenreichas (4 nuotr.)
Getty Images nuotr.
+1