Viešėdamas Vilniuje pasaulio barbekiu čempionas Peter De Clercq atskleidė ne vieną paslaptį

Pasaulio barbekiu čempionas Peter De Clecq atskleidė savo meistrystės paslaptis / Pauliaus Peleckio nuotr.
Pasaulio barbekiu čempionas Peter De Clecq atskleidė savo meistrystės paslaptis / Pauliaus Peleckio nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2018-12-10 10:31
AA

„Daugelio dalykų, apie ką Peter De Clercq pasakojo, tikrai nežinojau“, – atvirai prisipažino garsus Lietuvos ledo skulptorius Mindaugas Tendziagolskis.

Nors jo maisto ruošimo ant ugnies patirtis ir yra nemenka, nustebino tai, kad profesionalas patarė ant kepsninei įkurti ir maistui paruošti naudojamų malkų užberti šiek tiek prieskonių mišinio. Peter De Clercq per trisdešimt darbo metų yra netgi atradęs ir paruošęs skirtingus vis kitokiai mėsai, žuviai, jūros gėrybėms bei kitiems barbekiu skanėstams pagardinti skirtus prieskonių mišinius – jie naudojami ne tik pačiam kepsniui, bet ir anglims, nuo kurių temperatūros priklauso rezultatas.

„Dūmas, kuris glosto ruošiamą patiekalą, yra labai svarbus. Būtent jis valgiui suteikia didelę dalį skonio. Tad, dūmas turėtų būti įvairus. Kvepiantis bazilikais, čiobreliais, kalendromis, šalaviju… Tik reikia atrasti jums patinkantį derinį“, – tvirtino pasaulio čempionas.
Jis pasakojo mokantis paruošti 25 jautienos rūšis. Kaskart, priklausomai nuo to, kokia pasirinkta, naudoja vis skirtingus malkų derinius. Jo mėgiami briketai yra iš kokosų. Specialiu būdu pagaminti barbekiu reikalingi briketai neturi oro tarpu, todėl keturis kartus ilgiau išlaiko reikiamą šilumą. Be to, suteikia kepsniui savitą dūmą.
Būtent ieškojimais, drąsiais sprendimais ir subtilumu Peter De Clercq pakerėjo M. Tendziagolskį.

Pasaulio barbekiu čempionas Peter De Clecq atskleidė savo meistrystės paslaptis / Pauliaus Peleckio nuotr.

Po pasaulį daug keliaujantį modelį Gabrielę Gutt sudomino svečio iš Belgijos patarimas nemarinuoti mėsos. Virtuvės šefo įsitikinimu, tam, kad patiekalas, ruošiamas ant kepsninės, būtų nepakartojamas, reikia tiesiog teisingai pasirinkti prieskonius.

„Neturiu vieno recepto, kaip gaminu kepsnius. Tiesiog eksperimentuoju, todėl kaskart mėgaujuosi vis kitu rezultatu“, – sakė Gabrielė Gutt.
Be prieskonių mišinių malkoms ir mėsai Peter De Clercq rekomendavo atkreipti dėmesį į maisto ruošimo laiką. Jo įsitikinimu, lietuviai yra viena tų tautų, kuri mėgsta perkepti bet kokį barbekiu pasididžiavimą – jautieną, antieną, avieną ar žuvį.

„Vos keletas minučių ir mėsa tikrai būna tinkamai paruošta“, – patikino virtuvės profesionalas, išleidęs 17 knygų, kuriose supažindina su įvairiomis barbekiu ruošimo paslaptimis.

Pasaulio barbekiu čempionas Peter De Clecq atskleidė savo meistrystės paslaptis / Pauliaus Peleckio nuotr.
Pirmoji Peter De Clercq knyga sulaukė milžiniško pasisekimo – ji parduota 240 tūkst. egzempliorių tiražu.
„Ir tai pakeitė mano gyvenimą…“, – sakė pašnekovas.

Vyne mirkomos kedro lentelės, ant kurių ruošiama mėsa, vietoje smeigtukų naudojamos rozmarino šakelės, iš įvairių rūšių medžių išgautos anglys, kurių dūmai suteikia savitą skonį patiekalui, patarimas rankas pasitrinti šviežiu baziliku prieš valgant avieną – tai tik dalis Peter De Clercq paslapčių, kurias jis mielai atskleidžia savo gerbėjams.

„Žinoma, pirmiausia reikia mokėti suvaldyti ugnį ir tai nėra lengva. Kai tas nutinka, tuomet galima pradėti eksperimentuoti“, – patikino barbekiu meistras, į Lietuvą atvykęs Lietuvos grilio ir barbekiu asociacijos kvietimu.
Pasaulio barbekiu čempionas Peter De Clecq atskleidė savo meistrystės paslaptis (23 nuotr.)
+17