Viešas Mariaus Povilo Elijo Martynenko pareiškimas: Š.Barto filme „Sutemose“ vaidinę aktoriai negavo atlygio

Marius Povilas Elijas Martynenko ir Šarūnas Bartas/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Šarūno Barto filmo „Sutemose“ premjera įvyko praėjusiais metais, tačiau dauguma aktorių vis dar laukia savo žadėto atlygio. Gegužės 4 dieną Marius Povilas Elijas Martynenko iškėlė viešą diskusiją socialiniame tinkle. Pagrindinį Untės vaidmenį filme sukūręs aktorius teigė, kad kompanija „Kinema“ vengia mokėti atlygį bei nesuteikia jokios informacijos su šia įmone reikalų turėjusiems asmenims.

2019-ųjų filmui „Sutemose“ iš Lietuvos kino centro buvo skirta daugiau nei pusė milijono eurų, neseniai pranešta, kad kino juosta dalyvaus Kanų kino festivalyje. Tiesa, džiaugsmą temdo neseniai tarp aktorių ir kino studijos „Kinema“ įsiplieskęs konfliktas – vaidinusių „Sutemose“ nepasiekia žadėtas atlygis. 

Praėjusią savaitę į tai dėmesį atkreipė Marius Povilas Elijas Martynenko. 

„Sveiki. Gal esate dirbę su kino kompanija „Kinema“ (rež. Šarūnas Bartas) ir jums nebuvo sumokėtas sutartyje įrašytas atlygis? Gal pažįstate ką nors, kam taip buvo? Parašykite komentare. Arba man privačiai.

Pakomentuokite, aš štai išsiaiškinau, kad tokių žmonių yra daug ir visi kartu kreipsimės į atitinkamas institucijas – LATGA, antstolius“, – socialiniame tinkle rašė jis. 

 

Žmonės.lt susisiekus su Mariumi Povilu Eliju Martynenko šis patikino, kad viešą diskusiją iššaukė ne dėl savęs, o dėl kitų, su Šarūno Barto filmais dirbusių aktorių. Pasak jo, iki šiol nesumokėti atlyginimai Juliui Žalakevičiui, Vaidui Jočiui, Ryčiui Saladžiui ir kitiems, besifilmavusiems „Sutemose“.

Kinema su manimi atsiskaitė, todėl šį viešą įrašą palikau dėl kolegų. Tiesa, savo atlygio aš taip pat turėjau maldauti. Prisimenu, praėjusią vasarą buvo mano vestuvės. Ir nors didžiulės šventės nerengėme, bet pinigų trūko. Pagal sutartį, „Kinema“ su manimi atsiskaityti privalėjo per tris kartus. Kiekvieną kartą teko su didžiausiomis kančiomis prašyti savo pinigų. Vis skambinėjau jiems ir reikalavau, kad pervestų likutį mano atlyginimo. Teko net antstoliais grasinti.

 

Marius Povilas Elijas Martynenko sukūrė vaidmenį Š.Barto filme „Sutemose“ / A. Liu nuotr.

Netrukus atkreipiau dėmesį, kad sutikti patyrę aktoriai vis užduodavo man tą patį klausimą: „Ar „Kinema“ tau sumokėjo?“ Buvo net nejauku sakyti taip.

Dauguma aktorių tik užvedus viešą diskusiją, ėmė dalytis savo nemalonia patirtimi po mano įrašu. Kiek dar yra žmonių, kurie nekalba?

Be to, filmo „Sutemose“ režisierius Šarūnas Bartas su manimi susisiekęs pasakojo, jog ir su kitais aktoriais sukontaktuota. Deja, vėliau gavau informacijos, jog  tikrai ne visi sulaukė vienokio ar kitokio paaiškinimo.“

Julius Žalakevičius/Gretos Skaraitienės/„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Prie Elijaus Martynenko prisijungė ir aktorius Julius Žalakevičius. Žmonės.lt jis pasakojo, kad iki šiol jam sumokėta – tik dalis numatyto sutartyje atlyginimo. 

„Pirmuosius pinigus atgavau tik po metų. Iki šiol visa suma manęs nepasiekė. Buvo žadėta, kad likusį atlygį gausiu jau netrukus, tačiau šiandien, dar kartą pasitikrinus sąskaitą, pinigų ten už „Sutemose“ neradau ...visiškai suprantu, kad visiems šiuo laikotarpiu sunku, bet trūksta aiškumo. Kai niekas nekomunikuoja, nieko nesako, net neatrašo – truputį liūdna. Nenorime būti vedžiojami už nosies. Pats asmeniškai dėl savo atlygio kreipiausi jau 4 kartus. Ir prieš premjerą, ir po. Nesu konfliktiškas žmogus, laukiu. Jaučiuosi ramiai, nes sutartyje sąlygos išdėstytos juodu ant balto. Manau, visi pinigai privalo būti išmokėti.“

Vaidas Jočys/Socialinių tinklų nuotr.

Studijos „Kinema“ direktorė Jurga Dikčiuvienė dar penktadienį Žmonės.lt tikino nieko nežinanti apie finansus ir nukreipė į kolegę.

„Su Elijumi mes visiškai atsiskaitėme. Nesame gavę tam tikrų fondų lėšų, todėl iki galo pinigai pasiekė dar ne visus aktorius“, – sakė „Kinema“ atstovė. Tiesa, nepatikslino fondų pavadinimų ir teigė negalinti prognozuoti, kada su aktoriais bus iki galo atsiskaityta. 

Filmo režisierius Šarūnas Bartas pasakojo, kad su aktoriais tikrai buvo kalbėta. „Gali būti pavienių atvejų, jog, pavyzdžiui, man nepavyko prisiskambinti, bet su žmonėmis kalbėjau dar gerokai prieš Elijaus įrašą. Ir tikrai ne vieną kartą.

Aktorių mes nepamiršome, turime sąrašą ir palaipsniui viską vykdome, noriu pabrėžti, jog filmo gamyba – dar nebaigta. Dėl tam tikrų priežasčių, šį kartą viskas – gan komplikuota. Įtakos turėjo ir COVID-19. Projektas yra tarptautinis, sudėtingas. Tačiau su problemomis susidūrėme ne tik mes“, – kalbėjo Š. Bartas.

Šarūno Barto filmo „Sutemose“ premjera (61 nuotr.)
+55
Skaitykite daugiau